Gdy tylko zaczyna się robić coraz chłodniej, to kierowcy zaczynają powoli myśleć, jak przygotują się do zimy. Faktycznie, jest to niezwykła okazja do tego, by przetestować wiele różnych patentów, dzięki którym ruszanie samochodem, mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych, i tak będzie możliwe.

Czytaj więcej


Jeśli chcecie dostać się z jednego miasta do innego ale nie posiadacie samochodu, macie do wyboru kilka opcji, które wam to umożliwią. Pierwsza to pociąg. Nie zawsze znajdziemy jednak dobre, bezpośrednie połączenie. Alternatywą dla pociągu będą połączenia autobusowe, które w ostatnich latach bardzo mocno rozwinęły się na naszym rynku. Czy jest to dobra opcja oraz jak znaleźć najlepsze ceny na bilety przeczytacie poniżej.

Czytaj więcej


Bez wątpienia zestaw naprawczy do opon ma wiele zalet nad kołem zapasowym. Jest dużo mniejszy i bardziej poręczny, mniej waży, łatwiej się go używa. Wymiana koła jest dużo bardziej skomplikowana i czasochłonna. Postanowiliśmy dla was zebrać kluczowe informacje na temat tego jak korzystać z zestawów naprawczych popularnie nazywanych kołami zapasowymi w sprayu.

Czytaj więcej


Car wrapping – technika, która znana jest na świecie od wielu lat. Już miliony kierowców wykorzystało car wrapping do wyróżnienia swojego samochodu na drodze. Obecnie ta technika podbija serca polskich kierowców, którzy dosłownie oszaleli na jej punkcie. Czym jest car wrapping, o co w nim chodzi i co z jego pomocą można osiągnąć? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu. Ostrzegamy tylko, że car wrapping może Cię tak oczarować, że po przeczytaniu tego tekstu Twój samochód zmieni się nie do poznania.

Czytaj więcej


Łańcuchy na koła często są jedynym sposobem aby poradzić sobie z bardzo trudnymi, zimowymi warunkami na drodze. Szczególnie jeśli mieszkamy w miejscu, gdzie strome podjazdy to codzienność, a mocno zalegający śnieg nie daje nam możliwości na normalne poruszanie się. Jak wybrać łańcuchy na koła oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Czytaj więcej


O tym, że posiadanie w samochodzie rejestratora jazdy może być przydatne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Często właśnie dzięki nagraniom z tego urządzenia możemy uniknąć mandatu lub oskarżeń o spowodowanie wypadku. Jak wybrać najlepsze urządzenie i czym się kierować mając ograniczony budżet? Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając rejestrator jazdy.

Czytaj więcej


Jeśli wybieracie się do stolicy naszych zachodnich sąsiadów powinniście być przygotowani na to, że nie możecie wjechać autem do centrum jeśli nie posiadacie specjalnej naklejki na samochód. W zależności od tego czy nasze auto spełnia wymogi odnośnie emisji spalin czy nie - możemy się stać posiadaczami takiej naklejki i wjechać do centrum Berlina. Dziś przedstawimy wam praktyczne informacje na temat samej strefy, jej mapę oraz skąd wziąć naklejkę na szybę.

Czytaj więcej


Jeśli nie macie możliwości aby uczestniczyć w targach motoryzacyjnych w Genewie - ciekawa alternatywą będą dla was Targi Motor Show w Poznaniu. Na początku kwietnia każdego roku do Poznania przyjeżdża wielu wystawców i ogromna rzesza odwiedzających. Skala jest dużo mniejsza niż w przypadku Genewy jednak Poznań jest bardzo atrakcyjnym miejscem i naszym zdaniem warto się tam wybrać.

Czytaj więcej


Każdego roku na polskich drogach przybywa aut, które napędzane są po części silnikami elektrycznymi. Auta hybrydowe zyskują coraz to większe rzesze fanów i osób chcących poruszać się właśnie takimi samochodami. Na naszym rynku jest kilka marek, które mają w swojej ofercie tego typu auta. O tym jak dalej rozwijać się będzie ten segment aut i ich sprzedaż może zadecydować podejście polskich władz do dopłat do zakupu tego typu samochodów.

Czytaj więcej


Czy słyszeliście kiedyś o segmencie kombivan? Jeśli nie interesujecie się autami typu camper i nie jesteście fanami wyjazdów za miasto „pod namiot” to pewnie nie. Jak się okazuje segment ten z roku na rok zdobywa coraz to więcej zadowolonych użytkowników. Dziś postanowiliśmy się przyjrzeć autom, które w nim rywalizują i wybrać naszym zdaniem najciekawsze propozycje.

Czytaj więcej