Jakiś czas temu Alfa Romeo zapowiedziała prezentację jakiej od dawna w świecie motoryzacji nie było. Czy im się udało? W 100% tak! Czytając komentarze po targach motoryzacyjnych w Los Angeles może być to kolejny skok rozwojowy dla Alfy. Firma ta rzuciła rękawicę takim markom jak BMW czy Porsche i wydaje się, że w świat SUV wejdzie z naprawdę udanym modelem, który może liczyć na świetne wyniki sprzedaży. Poznajcie nowe dziecko Alfy - Alfę Romek Stelvio.

Czytaj więcej


Kto z nas nie miał problemu z zaparowanymi szybami w samochodzie? Szczególnie podczas jesienno-zimowych przejażdżek szyby są skore do szybkiego parowania. Jeśli dzień będzie dodatkowo deszczowy znacznie ograniczamy swoje bezpieczeństwo gdyż zmniejsza nam się widoczność. Szybko zaczynamy podejmować próby wyczyszczenia szyb, które i tak po chwili znów zaparują. Jak sobie radzić z takimi sytuacjami?

Czytaj więcej


Samochody elektryczne zdobywają z każdym miesiącem kolejną część rynku polskiej motoryzacji. Jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał o tym, że tak szybko rozwijać się będzie ta branża. Dziś producenci na aut wypuszczając modele hybrydowe uczą Polaków korzyści wynikających z używania takich aut. Kolejnym krokiem są auta w pełni elektryczne takie jak np. słynna Tesla, Nissan Leaf, BMW I3. Zbieramy dla was informacje w jakich cenach kupicie auto elektryczne w Polsce.

Czytaj więcej


Samochody kradzione były od zawsze. W obecnych czasach trochę mniej się o tym słyszy, jednak gdy auto zostanie skradzione jest ono zazwyczaj dużo więcej warte niż kiedyś. Celem dla złodziei są auta nowoczesna, na które jest zapotrzebowanie. Jak się bronić przed kradzieżami? Jak zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą? Przeczytaj kilka sprawdzonych rozwiązań!

Czytaj więcej


Każdego dnia gubimy się w gąszczu przepisów jakie przygotowało nam Państwo. Podobnie jest w przypadku kategorii prawa jazdy. Na dzień dzisiejszy w naszych przepisach rozróżniamy 15 kategorii. Zebraliśmy dla Was te informacje w jednym miejscu abyście bez problemu dowiedzieli się jakie uprawnienia zdobywa się mając daną kategorię oraz jakie wymagania trzeba spełnić aby zdać egzamin na daną kategorię.

Czytaj więcej


Zima jest specyficznym okresem, który wymaga dużo więcej uwagi od kierowcy niż w pozostałych porach roku. Mamy śliską nawierzchnię, musimy zadbać o odpowiednie płyny w samochodzie na ten okres - np. płyn do spryskiwaczy, który nie zamarznie. Ponadto jeśli pojawiają się problemy z odpaleniem naszego auta to zazwyczaj zimą kiedy to rozrusznik potrzebuje więcej napięcia do rozruchu naszego auta. Dlatego niezwykle ważne jest aby mieć sprawny i dobrze dobrany akumulator samochodowy. Czym się kierować przy wyborze nowego akumulatora?

Czytaj więcej


Jak zwykle co roku zima zaskakuje drogowców. Ale nie tylko. Zima zaskakuje także kierowców, którzy do ostatniego momentu zwlekają ze zmianą opon na zimowe. Dlaczego? Ciężko jednoznacznie stwierdzić jaki jest tego powód. Wiemy jednak na pewno, że po pierwszym śniegu - w tym roku wypadło to akurat już na początku listopada - kierowcy na gwałt rzucają się do wulkanizatorów i chcą zmienić opony na zimowe. Jeśli planujecie kupić nowe opony zobaczcie jakie mamy dla was propozycje na opony zimowe na ten rok.

Czytaj więcej


Od pewnego czasu producenci aut przyzwyczaili nas do tego, że wypuszczają nowe modele aut, które nie pasują do najpopularniejszych segmentów. Podobnie jest z nowym Audi Q2, które jest małym komfortowym SUV. Jako jego konkurentów naszym zdaniem wskazać możemy takie auta jak Mini Countryman, Mazda CX-3, Fiat 500x. Jak w tym zestawieniu wypada nowy model Audi Q2? Przekonajcie się poniżej.

Czytaj więcej


Są w roku dni, w które spora część kierowców chętnie zostałaby w domu. Wbrew pozorom wcale nie trzeba się obawiać jazdy zimą, kiedy pogoda bywa kapryśna. Wystarczy tylko odpowiednio się do niej przygotować, zwłaszcza w kwestii doboru ogumienia, a okaże się, że strach był nieuzasadniony.

Czytaj więcej


W chwili obecnej sprowadzając auto musimy być przygotowani na to, że poniesiemy większe koszty związane z jego rejestracją aniżeli w przypadku rejestracji auta na polskich tablicach. Jest to związane z tym, że musimy dodatkowo opłacić tłumaczenia dokumentów, podatki, a także akcyzę. I to właśnie od 2017 roku planowana jest zmiana podatku akcyzowego od aut sprowadzanych z zagranicy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat.

Czytaj więcej