Nie da się ukryć, że obecnie rośnie liczba osób, które stale korzystają z usług kurierskich. Teraz prowadzenie własnej firmy w wielu branżach wymaga, aby wysyłać przesyłki do swoich klientów czy innych partnerów biznesowych. Także osoby prywatne coraz częściej nadają  paczki, dokumenty czy inne przesyłki. Nikt z nas nie lubi przepłacać, dlatego rewelacyjnie byłoby znaleźć rozwiązanie tanie i wygodne.

Czytaj więcej


Wraz z nadejściem roku 2017 nadszedł czas na zmiany w mapie czeskich dróg, zgodnie z którymi kierowcy zobowiązani są do wnoszenia opłaty w postaci winiety, jeśli chcą się po nich legalnie poruszać. Nie chodzi tutaj jednak o elektroniczne winiety, ale o te w formie klasycznej naklejki na szybę samochodową. Przepisy te dotyczą jedynie pojazdów do 3,5 t, gdyż samochody ciężarowe podlegają systemowi elektronicznej opłaty za przejazd. Jakie wyróżniamy rodzaje winiet? Czy są one obowiązkowe? Jak je wypełnić i gdzie przykleić? Co z kosztami? Na wszystkie nurtujące pytania postaramy się odpowiedzieć jak najlepiej poniżej.

Czytaj więcej


Brak opłat za korzystanie z niemieckich autostrad stał się swoistą "normą" z której korzystały głównie polskie firmy przewozowe (z pojazdami o masie do 7.5 t). Niestety Bundestag (przy współudziale Komisji Europejskiej) wprowadził zmiany, nakładające na wszystkich zagranicznych kierowców obowiązek uiszczania opłat.

Czytaj więcej


Aukcje internetowe jako element komercyjnego handlu pojawiły się w internecie już dawno temu i cały czas stanowią duży procent sprzedaży. Największe portale umożliwiają użytkownikom sprzedaż aukcyjną, ponieważ jest to atrakcyjna forma, która umożliwia licytację niskiej ceny. Zazwyczaj działa to w ten sposób, że sprzedający podaje cenę wyjściową, a zainteresowani podbijają stawki. Wygrywa ten, który da największą cenę przed końcem zakończenia aukcji. W ramach zabezpieczenia interesów sprzedającego portale umożliwiają także ustawienie ceny minimalnej, by uniknąć ewentualnej straty, sprzedając towar za zbyt niską cenę.

Czytaj więcej


Mając już zaplanowany czas urlopu, możemy spokojnie wybrać kierunek wakacyjnego wyjazdu, ale to dopiero połowa sukcesu. Przeglądając oferty biur podróży, zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę takiego pobytu za granicą. A kiedy już wybierzemy interesującą ofertę tegorocznych wakacji, to musimy sprawdzić nasze środki finansowe. Jeśli mamy jakieś oszczędności, a do szczęścia brakuje już niewiele, na przykład 1-2 tys. zł na spędzenie urlopu w wybranym wakacyjnym kurorcie, to nic straconego. Pożyczka krótkoterminowa to najlepsze rozwiązanie dla nas.

Czytaj więcej


Rejestratory jazdy od kilku lat podbijają serca kierowców na całym świecie. Niewielkie kamerki rejestrujące obraz sprzed przedniej szyby samochodu pojawiają się na wyposażeniu coraz większej liczby pojazdów. Świadczyć o tym może chociażby stale rosnąca liczba filmów z kamer samochodowych, jakie dostępne są w sieci. Jeśli wciąż zastanawiasz się czy warto kupić takie urządzenie, sprawdź co powinieneś o nim wiedzieć.

Czytaj więcej


E-sklepy motoryzacyjne to aktualnie bardzo solidna gałąź e-commerce. Z oferty części samochodowych online z roku na rok korzysta coraz większe grono klientów. Dlaczego warto kupować części samochodowe przez Internet?

Czytaj więcej


Zrobienie dobrego zdjęcia samochodu wymaga nawet od fotografa amatora nutki profesjonalizmu. Niezbędna jest znajomość podstawowych technik i zasad, dzięki którym możliwe jest stworzenie dobrego ujęcia. Fotografia motoryzacyjna wyrosła z potrzeb producentów samochodów, którzy chcą jak najkorzystniej przedstawić ofertę sprzedażową swojego samochodu. Z drugiej strony portale sprzedażowe umożliwiają zwykłemu Kowalskiemu umieszczenie swojej oferty w internecie, udostępniając cały panel z opcją dodawania informacji o samochodzie, zdjęć itp. Tutaj dobre zdjęcia również mają duże znaczenie.

Czytaj więcej


Znaczna intensyfikacja codziennego życia, która dokonała się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat na terenie Polski oraz całej Europy, połączona z rozwojem środków przemieszczania się oraz komunikowania na odległość, zmusiła sporą grupę ludzi do wykonywania swoich obowiązków pracowniczych lub prowadzenia własnej działalności gospodarczej w ciągłych rozjazdach.

Czytaj więcej


Kupno nowego samochodu wiąże się z dużymi wydatkami i najczęściej - z podobnie dużymi emocjami. Na niespodziewane wypadki drogowe czy też całkowitą utratę auta narażeni jesteśmy już od pierwszego wyjechania z salonu, dlatego kluczowe jest odpowiednie jego ubezpieczenie. Obligatoryjne OC to minimum, które nie chroni jednak przed wieloma sytuacjami, jakie mogą przydarzyć się nam na drodze. Sprawdź, jakie polisy dodatkowe warto wykupić, by spać spokojnie!

Czytaj więcej