Pracownicy dzielą się na tych, którzy uwielbiają wyjazdy służbowe i na tych, którzy ich nie znoszą. Niezwykle często powodem niezadowolenia są warunki panujące w hotelu zarezerwowanym przez pracodawcę. Więcej szczęścia mają ci, którzy podróżują wraz z szefem, albo też ci, którzy sami mogą zdecydować o wyborze miejsca noclegu. Niestety w przypadku wyjazdu do małej miejscowości, w której funkcjonują zaledwie dwa hotele, wyboru wielkiego nie ma. Co innego delegacja w Warszawie.

Czytaj więcej


Marzycie o szybkiej jeździe po torze sportowym? Kto z nas nie chciałby poczuć się jak Robert Kubica? Dziś mamy na szczęście dostęp do wielu atrakcji, które miłośnikom sportów motorowych mogą mocno podnieść poziom endorfiny. Weźmy na przykład jazdę gokartem.

Czytaj więcej


Tematyka transportu i spedycji, oraz związanych z nimi zagadnień prawnych, jest niezwykle szeroka i skomplikowana. Ciągłe zmiany – zarówno prawne, jak i technologiczne – wymuszają też nieustanne poszerzanie wiedzy, by pozostać na bieżąco. W poniższym artykule omawiamy przykłady szkoleń transportowych.

Czytaj więcej


Praca w branży TSL stawia przed pracownikami wiele zadań. Planując karierę zawodową w tym obszarze, trzeba wziąć pod uwagę obowiązki, jakie nakładane są na spedytora. Osoba ta musi wykazywać się dużym doświadczeniem, umieć rozwiązywać sytuacje konfliktowe, znać doskonale rynek i mieć wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne. Czy warto zostać spedytorem?

Czytaj więcej


Ostatnimi czasy narobiło się spore zamieszanie odnośnie przeglądów technicznych pojazdów i dowodów rejestracyjnych. W roku poprzednim nastąpiło nagłośnienie sprawy i ogłoszenie planowanych zmian, o których również wspomnimy. Następnie pojawiły się kolejne nowelizacje, które określały termin wejścia ustawy w życia na maj bieżącego roku. Ostatecznie nie zostaną wprowadzona żadne zmiany, a dla wyjaśnienia i zobrazowania obecnej sytuacji przedstawimy porównaniu proponowanych modyfikacji i aktualny stan rzeczy.

Czytaj więcej


Wybór odpowiedniego środka transportu dla naszych towarów często bywa trudny. Zwłaszcza jeśli nasza przesyłka musi pokonać ocean. Wtedy w grę wchodzą dwa rodzaje transportu: lotniczy albo morski. Który z nich jest lepszy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Czytaj więcej


Komfort i bezpieczeństwo jazdy gwarantuje wyłącznie sprawny pojazd, którego układy działają bez zarzutu. Każda usterka, w tym uszkodzony wtrysk, niesie za sobą zagrożenie dla kierowcy oraz pasażerów, szczególnie jeśli zignorujemy objawy występujących awarii i wciąż będziemy eksploatować auto.

Czytaj więcej


Często zdarza się tak, że pogoda dopisuje, nastrój również ale brakuje nam ciekawego pomysłu na spędzenie weekendu. Siedzimy wtedy i zastanawiamy się w jaki sposób można spędzić te dwa wolne dni. Czy wiecie, że pod Poznaniem funkcjonuje tor samochodowy, na którym można przeżyć niezapomniane chwile i pojeździć sportowymi autami?

Czytaj więcej


Bardzo wiele firm ma własną flotę pojazdów. Inwestycja wynosząca od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych – w zależności od marki i wybranych modeli – jest podejmowana w momencie rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej. Później przez wiele lat środki są inwestowane, by przedsiębiorstwo mogło się rozwijać. Tymczasem eksploatowane pojazdy zaczynają ulegać awariom, rosną koszty ich serwisu. Co robić w takiej sytuacji? Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni aut.

Czytaj więcej


Moskwa jako największe europejskie miasto jest jednym z obowiązkowych punktów na mapie podróży niemalże wszystkich turystów. Stolica Rosji co roku przyciąga rzesze podróżnych swą bogatą i różnorodną architekturą, malowniczymi zabytkami, a także urokliwymi i barwnymi uliczkami. Wycieczka do Moskwy pozwala na zderzenie się z dwoma różnymi kulturami: wschodnio- i zachodnioeuropejską.

Czytaj więcej