Samochody poleasingowe przede wszystkim kojarzymy z bardzo dużymi przebiegami oraz zwiększonym ryzykiem wystąpienia usterek. Można kupować je obecnie w wielu wariantach do wyboru, ale czy warto zdecydować się na taki zakup?

Czytaj więcej


Sezon zimowy mamy w pełni. Opady śniegu, lód na drodze, trudne warunki w każdym możliwym wymiarze. Sprawdź czy masz auto przygotowane do takich warunków. Poniżej prezentujemy listę rzeczy, w które warto zaopatrzyć się w okresie zimowym aby spokojnie przetrwać ten najcięższy dla kierowców okres.

Czytaj więcej


Ile razy zdarzyło się wam wybierać w dłuższą podróż, na którą zaplanowaliście sobie np. 5h jazdy, a w rzeczywistości cała droga zajęła wam kilka godzin więcej? Pewnie spotyka to każdego z nas prędzej czy później szczególnie taką porą gdy warunki na drogach są cięższe i nie umożliwiają takiej płynnej i bezpiecznej jazdy jak np. latem. Mamy dla was garść praktycznych informacji na temat tego jak poruszać się w korki, gdzie sprawdzić aktualne informacje drogowe, etc.

Czytaj więcej


Polskie Linie Lotnicze LOT to najstarszy krajowy przewoźnik, którego samoloty mają bazę w Warszawie, na lotnisku im. Chopina. Latają stamtąd we wszystkie rejony świata – od Seulu po Toronto i Nowy Jork. Choć bilety tego przewoźnika są zazwyczaj droższe niż w przypadku np. tanich linii lotniczych, to jednak dzięki pewnej specjalnej promocji można podróżować w komfortowych warunkach za bardzo rozsądne pieniądze. Cóż to za promocja?

Czytaj więcej


Od zawsze w dziejach motoryzacji prędkość maksymalna była jedną z cech jakie się ze sobą porównywało patrząc na różne modele samochodów. To ona decyduje o tym, czy auto jest sportowe, miejskie, etc. Dziś postanowiliśmy się przyjrzeć najszybszym autom na świecie oraz zestawić te samochody z najdroższymi. Porównamy je ze sobą i zobaczymy jak wypadają!

Czytaj więcej


Ostatnie wydarzenia w Polsce zmusiły nas do przygotowania krótkiego poradnika na temat tego jak powinniśmy zachowywać się na drodze jak spotka nas mgła. Jazda we mgle wcale nie jest taka oczywista dla wielu kierowców, którzy mają nadzieję, że złe warunki za chwilę znikną i w związku z tym nie zwalniają oni i pędzą przed siebie. Jak bezpieczenie jeździć we mgle - w szczególności na autostradzie gdzie prędkości aut są zdecydowanie wyższe.

Czytaj więcej


Zmiana koloru samochodu nigdy nie była łatwiejsza! Okazuje się bowiem, że folie samochodowe stają się nowoczesnym sposobem na odmianę wyglądu pojazdu, bez ponoszenia dużych kosztów oraz komplikacji, wynikających z tradycyjnego lakierowania. Oklejanie samochodów staje się coraz bardziej popularne. Jakie są zalety tego rozwiązania i czy faktycznie jest ono skuteczne? O tym w dalszej części artykułu.

Czytaj więcej


W ostatnich dniach bardzo głośno zrobiło się na temat uprawnień pojazdów uprzywilejowanych. Wszystko za sprawą wypadku z udziałem Antoniego Macierewicza pod Toruniem. W mediach zawrzało odnośnie zasadności poruszania się kolumny z taką prędkością. Postanowiliśmy sprawdzić co na ten temat mówi prawo.

Czytaj więcej


Kilka dni temu w Polsce rozpoczęły się ferie zimowe w szkołach. Jest to zawsze sezon wzmożonego ruchu na drogach. WIele osób w tym czasie planuje sobie urlopy zimowe i wybiera się na narty całymi rodzinami. Jakie miejsca będą najlepsze na tego typu wyjazd? Postaramy się wam przybliżyć kilka ciekawych miejsc zarówno w Polsce jak i w Europie.

Czytaj więcej


Przez wiele lat Państwo pobierało tzw. opłatę recyklingową od każdego sprowadzonego samochodu. Było to znaczące obciążenie, które podnosiło nam cenę zakupionego auta. Tyczyło się to tylko samochodów sprowadzonych z zagranicy. Obecnie - od ponad roku opłata ta już nie funkcjonuje i kierowcy nie mają już tego problemu.

Czytaj więcej