3 oznaki, że firma będzie wspaniałym miejscem pracy

3 oznaki, że firma będzie wspaniałym miejscem pracy

Na szczęście nie musisz ślepo wchodzić w proces podejmowania decyzji. Wiele dostępnych opinii o pracodawcach w Polsce wydaje się być sprzecznych, przez co potencjalny kandydat ma wątpliwości, które z nich są najbliższe rzeczywistości. Mimo to, istnieje kilka czynników, na które można zwrócić uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej i w trakcie poszukiwania docelowego pracodawcy, które podpowiedzą, czy praca w danej firmie będzie czymś, czego szukasz.

Znalezienie dobrej firmy, w której warto pracować nie zawsze jest łatwe. Podejrzane sygnały, takie jak niezbyt dobre opinie pracowników o pracodawcach umieszczane na otrude.net, niemili rekruterzy czy wysoki wskaźnik rotacji sprawiają, że najchętniej chciałoby się omijać takie firmy z daleka. Ale co dzieje się w momencie, gdy jakaś firma nie pokaże żadnego z tych typowych znaków ostrzegawczych? Czy to oznacza, że praca tam będzie przyjemnością?

Profesjonalna i Przyjemna Rozmowa Kwalifikacyjna


Proces rozmowy kwalifikacyjnej jest dobrym wskaźnikiem tego, jak dobrze będziesz traktowany jako pracownik. Jeśli firma nie może zapewnić Ci na tyle pozytywnego doświadczenia, aby przekonać Cię do przyłączenia się do jej organizacji, jak możesz oczekiwać, że zmieni się to gdy będziesz w niej pracować? I odwrotnie, firma, która robi wszystko, co w jej mocy, aby zachwycić Cię podczas rozmowy kwalifikacyjnej, prawdopodobnie wkłada tyle samo zaangażowania, aby zadowolić swoich obecnych pracowników.

Warto zwrócić uwagę na to, czy zostałeś poinformowany o wszystkich krokach w procesie rozmowy kwalifikacyjnej, czy każdy ankieter zadaje Ci nowe pytania na każdym etapie procesu rekrutacji i czy wydaje Ci się, że pracodawcy zależy na tym, aby Cię lepiej poznać.

Zwróć także uwagę na temperament i ton rozmówcy i to, z jakim entuzjazmem ankieterzy mówią o misji, wizji i jakie są ich opinie o pracy w firmie. Jeśli słyszysz podekscytowanie, optymizm i radość, może to oznaczać, że naprawdę podoba im się praca, którą wykonują.

Inwestowanie w Rozwój Pracowników


Niektóre z najlepszych firm, dla których warto pracować, to takie, które naprawdę inwestują w karierę swoich pracowników i pomagają w ich rozwoju zawodowym przez cały okres zatrudnienia w firmie. Nie chodzi tylko o zdobycie doświadczenia, którym można pochwalić się w życiorysie - kto wie, może Twoja nowa firma pozostanie miejscem, w którym chcesz pozostać przez dłuższy czas?

Jakie sygnały świadczą o tym, że dana firma inwestuje w swoich pracowników?
  • dowodem na to są pracownicy, którzy przebywają w firmie przez lata
  • awansują na nowe stanowiska
  • uczestniczą w programie szkoleniowym, który ma na celu zaktualizowanie ich umiejętności pracowników.


Wskazówki na ten temat można znaleźć na stronach internetowych danych firm (np. Solid Security, Zara czy Jysk), na przykład w zakładkach „Rozwój”.

Biuro Tętniące Życiem


Rozmowy rekrutacyjne często odbywają bezpośrednio w biurze. Czasami przechodzi się przez nie w drodze do pokoju, w którym odbywa się rozmowa, innym razem firma może zaoferować wycieczkę po biurze na późniejszych etapach rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli tak się nie stanie, poproś o to, aby pokazać Ci biuro, gdyż może to zapewnić Ci nieoceniony wgląd w codzienne życie biurowe i ogólną kulturę firmy.

Warto rozejrzeć się i sprawdzić, czy na biurkach pracowników znajdują się osobiste elementy (np. zdjęcia) lub czy są to zimne i nieprzyjemne kabiny. Sprawdź, jak zachowują się ludzie przechadzający się po biurze lub rozmawiający w grupach, czy świętuje się zakończone projekty i osiągnięcia całego zespołu.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty