Bezpieczeństwo w transporcie wewnętrznym

Bezpieczeństwo w transporcie wewnętrznym

Skuteczne zarządzanie transportem wewnętrznym w przedsiębiorstwie zawsze musi oznaczać zachowanie delikatnej równowagi między produktywnością a bezpieczeństwem. Już od wielu lat firma Rintmann dźwiga ciężar obu tych zagadnień między innymi dzięki stosowaniu małych pchaczy i ciągników przemysłowych Easy Mover.

W marcu ubiegłego roku producent przewodów i kabli z siedzibą w Małopolsce skontaktował się z naszą firmą, aby uzyskać wsparcie w doborze rozwiązania do transportowania zwojów miedzianych o średnicy ponad 2 metrów z maszyny do szpulowania. Problem polegał na tym, że pchacze Easy Mover to dość mocne urządzenia, które mogą być zasilane bateryjnie lub pneumatycznie. Niestety, operator znajduje się zwykle około metra od transportowanego obiektu. "Z punktu widzenia bezpieczeństwa, nie chcemy, aby ludzie zbliżali się zbytnio do tak dużych, ruchomych obiektów", mówi Aleksander Richter, kierownik projektu, który osobiście asystował klientowi, dostarczając spersonalizowany, zasilany bateryjnie pchacz, który pozwala jednemu operatorowi na łatwe przemieszczanie 9-tonowej szpuli. "Istnieje zwiększone ryzyko poważnych obrażeń lub śmierci, jeśli operatorzy zmuszeni są zbliżyć się do urządzenia do podawania drutu podczas załadunku i rozładunku." Zaznacza kierownik projektu.Rozwiązaniem było zaprojektowanie uchwytu w kształcie litery U, który byłby zapięty na tylnej stronie szpuli. Pracownicy ręcznie włączają i wyłączają zaczepy ramion przez system dźwigni i ręczne elementy sterujące, zdolne do ciągnięcia szpul do tyłu bez wchodzenia w niebezpieczną strefę. „Klient był tak zadowolony, że zamówił cztery tego typu urządzenia.” Nie kryje dumy Aleksander Richter.

Jest to korzystne zarówno dla klienta, jak i dostawcy, ale przede wszystkim dla samych pracowników. Mediana stawki godzinowej pracownika produkcyjnego w Polsce jest wciąż niska, co przy bogatym rynku pracy oczywiście nie jest wystarczające, aby codziennie ryzykować poćwiartowanie przez maszynę. Firmy, która koncentrują się na bezpieczeństwie, są w stanie efektywnie zniwelować strach przed urazami, realnie poprawiając warunki pracy, a tym samym wpłynąć na stan psychiczny pracownika.

Europejskia Agencja Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Brukseli (ENSHPO) zajmuje to samo stanowisko, dochodząc do wniosku, że "Programy zarządzania bezpieczeństwem i zdrowiem poprawiają wyniki finansowe firmy, w tym produktywność i morale pracowników". Produkty Easy Mover można znaleźć praktycznie w każdej branży, zarówno w zastosowaniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, od kolejek górskich w Disneylandzie do promów kosmicznych w Cape Canaveral. Konstrukcja poprzeczna zapewnia stabilną pracę w całym spektrum zastosowań.Pchanie ciężkich ładunków relatywnie małym urządzeniem przy dużym nachyleniu oczywiście może budzić obawy o bezpieczeństwo. Na szczęście produkty w naszej ofercie posiadają systemy automatycznego hamowania, co skutecznie chroni pracownika przed spłaszczeniem, zapewnia z uśmiechem Richter. 

Przez wiele lat pracy w tej branży zauważyliśmy, że mnóstwo firm, które pytają o nasze pchacze i ciągniki, robi to pod wpływem nieszczęśliwego wypadku, a nie jako środek zapobiegawczy. To znaczy, że jakiś biedny człowiek, który zarabia często mniej niż pracownicy dyskontów, niedawno doświadczył poważnego urazu. Easy Mover to sposób na uniknięcie tego zjawiska.

ENSHPO zaleca, aby ograniczyć ciężar ładunków, tak aby niezbędna siła pchania wynosiła mniej niż 30 kg. Im większa jest siła potrzebna do popychania ładunku, tym większe ryzyko obrażeń. Tak więc, nie tylko ochrona życia pracowników ale także ich zdrowia jest tutaj istotnym czynnikiem. "Roszczenia pracownicze bywają niezwykle kosztowne" - przypomina Aleksander. "Koszt naszego sprzętu w porównaniu z ceną szkody, niezależnie od tego, czy chodzi o utratę mocy produkcyjnych, czy rachunki medyczne, jest dramatyczna."Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin