Chcesz mieć stuprocentową kontrolę nad swoją flotą? Sprawdź, dlaczego warto wykupić usługę monitoringu GPS pojazdów

Chcesz mieć stuprocentową kontrolę nad swoją flotą? Sprawdź, dlaczego warto wykupić usługę monitoringu GPS pojazdów

Zakup i utrzymanie floty samochodów to duży wydatek. Jeśli decydujemy się go ponieść, warto uważnie analizować, na co wydawane są nasze pieniądze i jakim celom służą firmowe pojazdy. Bardzo ważne jest również zapewnienie im maksymalnego bezpieczeństwa. W tym wszystkim pomoże monitoring GPS. Omawiamy najważniejsze korzyści z jego użytkowania.

Monitoring GPS a bezpieczeństwo
Z punktu widzenia bezpieczeństwa najważniejszą zaletą monitoringu GPS jest fakt, że pozwala nam on przez cały czas obserwować pozycję pojazdu. Wiele firm korzystających z flot, zwłaszcza zajmujących się transportem i spedycją, używa harmonogramów i ustala trasy przejazdów jeszcze przed rozpoczęciem frachtu. Zaawansowany monitoring GPS nie tylko pozwala na obserwowanie sytuacji przez dyspozytora, ale również jest w stanie samodzielnie wykryć nieprawidłowości i przekazać informację o nich. Zazwyczaj procedura wygląda w ten sposób, że dyspozytor, po uzyskaniu informacji o odstępstwie od harmonogramu, dzwoni do kierowcy i ustala z nim przyczyny odstępstwa. Jeśli jednak z kierowcą nie ma kontaktu, jest to wystarczający powód, aby zgłosić sprawę na policję. Co więcej, dzięki monitoringowi możemy poznać pozycję auta nawet po zaistnieniu kradzieży, co zdecydowanie ułatwia pracę policji i zwiększa prawdopodobieństwo odzyskania mienia.

Używanie auta w celach prywatnych
W polskich firmach, które nie korzystają z monitoringu GPS, używanie aut służbowych w celach prywatnych stanowi prawdziwą zmorę. Jeśli nie monitorujemy historii przejazdów, skontrolować możemy co najwyżej poziom paliwa – nawet, jeśli zużycie go będzie wyższe niż można się było spodziewać na podstawie zadań, do jakich dany pracownik został wydelegowany, to nieuczciwość trudno byłoby mu udowodnić. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku samochodów monitorowanych – tutaj mamy do czynienia z twardymi danymi zebranymi na podstawie odczytów satelitarnych – każdą podróż, jaką pracownik odbył poza zakresem swoich obowiązków, możemy zobaczyć jak na dłoni i zażądać od niego wyjaśnień.

Efektywne zarządzanie flotą
Dane zebrane przy użyciu monitoringu GPS mogą posłużyć nie tylko do monitorowania sytuacji w skali mikro, ale również w skali makro. Zaawansowane systemy GPS oferują narzędzia, dzięki którym za pomocą kilku kliknięć dotrzemy do statystyk przydatnych z punktu widzenia zarządzania flotą: które trasy przynoszą największe zyski, którzy kierowcy najczęściej spóźniają się z dostarczeniem ładunku lub na spotkanie, jakie auta najczęściej się psują, które trasy okazują się najbardziej opłacalne po przeliczeniu na kilometr, a które najmniej. Statystyki miesięczne, kilkumiesięczne i roczne są cenne nawet w przypadku firm, w których jeździ zaledwie kilka samochodów. Posługiwanie się nimi pomoże podejmować decyzje, które zmaksymalizują zyski, ograniczą koszty i wspomogą politykę personalną. Firma, która korzysta z monitoringu GPS, może być znacznie skuteczniejsza.


Tagi: monitoring frachtów, flota gps,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty