Czy można wypożyczyć samochód bez kaucji?

Czy można wypożyczyć samochód bez kaucji?

W walce o klienta firmy stosują różne taktyki. W przypadku wypożyczalni samochodów jedną z nich może być opcja wynajmu samochodu bez konieczności uprzedniego uiszczenia kaucji. Czy należy obawiać się kaucji w wypożyczalni samochodów? W jakich przypadkach istnieje możliwość wypożyczenia pojazdu bez konieczności jej uiszczania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Dlaczego wypożyczalnie pobierają kaucje?


Zdecydowana większość wypożyczalni samochodów decyduje się na pobieranie kaucji. Jedną z nich jest ogólnopolska sieć wypożyczalni aut ABACUS CAR RENTAL. Jak tłumaczy nam jeden z jej pracowników: Kaucja jest finansowym zabezpieczeniem, które zostaje zablokowane na koncie klienta lub pobrane w gotówce. Jest ona w całości zwracana klientowi, jeśli samochód oddawany do wypożyczalni znajduje się w takim samym stanie technicznym i wizualnym, w jakim został z niej odebrany. Należy również odstawić auto we wcześniej ustalone miejsce oraz zadbać o to, by, w zależności od umowy, bak był pełny lub by znajdowało się w nim tyle samo paliwa, co podczas wydania auta.

Kiedy kaucja nie jest zwracana?


Istnieje kilka sytuacji, w których całość lub część kaucji nie jest zwracana klientowi. Zaliczyć do nich można:
  • Stwierdzenie szkód podczas zwrotu pojazdu – mogą to być zarówno niewielkie rysy na karoserii, jak i poważniejsze uszkodzenia będące efektem stłuczki czy nieostrożnego parkowania. Z dodatkowymi kosztami należy liczyć się również wtedy, gdy doszło do uszkodzenia tapicerki, palenia tytoniu w pojeździe czy holowania innego pojazdu.
  • Zwrot auta z niewystarczającą ilością paliwa – jeśli w umowie wynajmu zapisano, że auto musi być zwrócone z pełnym bakiem lub taką samą ilością paliwa, z jaką zostało odebrane, a najemca nie dopełni tego obowiązku, będzie musiał dodatkowo zapłacić.
  • Zwłokę w zwrocie pojazdu – w przypadku samowolnego przedłużenia okresu wynajmu większość wypożyczalni każe nam zapłacić kilkakrotność stawki dobowej wynajmu za każdą dobę zwłoki.


W jakich sytuacjach można wypożyczyć samochód bez kaucji?


Istnieją sytuacje, w których można wynająć samochód bez kaucji. Niektóre wypożyczalnie nie stosują dodatkowego zabezpieczenia, jednak sytuacja taka dotyczy zazwyczaj jedynie aut miejskich, i to tylko na krótki czas. Jeśli będziemy chcieli wynająć większe auto lub skorzystać z opcji wynajmu długoterminowego, najprawdopodobniej będziemy musieli zapłacić kaucję. Na szczególne traktowanie mogą liczyć także stali klienci, zarówno indywidualni, jak i przedsiębiorcy, którzy są zwalniani z obowiązku kaucji na przykład w razie jednorazowego wynajmu znacznej liczby pojazdów. Zdarza się również, że firmy oferują inne formy zabezpieczenia, takie jak zostawienie w formie zastawu własnego auta, jednak nie są to częste przypadki.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty