Czy warto zdecydować się na car fleet management?

Czy warto zdecydować się na car fleet management?

Bez względu na to, jak ogromna jest spółka oraz jakiej wielkości flotą samochodową dysponuje, bardzo istotne jest, żeby właściwie zarządzać posiadanymi samochodami. Koszty używania aut zarówno osobowych, jak również dostawczych stanowią dosyć ogromny procent budżetu każdego przedsiębiorstwa, więc tym bardziej należałoby zadbać o właściwe monitorowanie oraz sprawowanie kontroli nad flotą samochodów. W związku z tym, co musimy wiedzieć na temat car fleet management?

Car fleet management – jakie usługi obejmuje?


Car fleet management to nie jedna, lecz pełny szereg rozmaitych usług. Obejmują one zarówno finansowanie, jak również dokładną obsługę floty samochodów. W ramach CFM możesz zapomnieć o zbliżającym się upływie czasu ważności polisy ubezpieczeniowej, o potrzebnych przeglądach mechanicznych oraz rejestracyjnych, weryfikacji ważności praw jazdy i badań medycznych kierowców, natomiast również o wykonywaniu cyklicznych serwisów. To proces, jaki z roku na rok zdobywa jeszcze większą popularność pośród inwestorów.

Zastosowanie systemów monitorujących


Systemy śledzące ruch samochodów mogą dostarczyć wielu dobrych danych. Dzięki znanej już technologii GPS jesteśmy w stanie zobaczyć gdzie obecnie znajduje się pojazd należący do firmowej floty i zgromadzić odmienne informacje dotyczące jego obsługi. Z ekonomicznego punktu widzenia mogą być one dobre przy rzeczywistym ustaleniu wydatków wypalania paliwa i określaniu szybkości z jaką dostarczane są nasze produkty/usługi. Taka informacja może zabezpieczyć firmę przed stratami wywołanymi działaniami nierzetelnych ludzi. Systemy zarządzające flotą składają się zwykle z laptopa umieszczanego w ciężarówce i aplikacji biurowej. Całość konfigurowana jest odpowiednio do potrzeb danej spółki. Cechami najdoskonalszych systemów są m.in. zdalne sterowanie czasem pracy kierowcy i jego działalnością, wysyłanie zleceń oraz wszystkich danych niezbędnych gwoli kierowcy oraz przewoźnika, zarządzanie trasą i raportowanie parametrów. Dobrą funkcją w tego rodzaju systemach jest także szansa monitorowania techniki jazdy kierowców oraz wykorzystania paliwa poprzez pojazdy.

Korzyści dla spółki


Dzięki monitoringowi znamy dokładne oraz bieżące położenie każdego samochodu naszej floty. Pozwoli to wypracować szybszą odpowiedź na wypadki i poprawia oraz usprawnia obsługę klienta. Dodatkowo łatwiej jest zobaczyć różnorodne tendencje oraz wysuwać wnioski, jakie wspomogą prace nad skutecznością spółki. Ponadto jest także informacja dotycząca stylu jazdy kierowcy oraz jego czas pracy. Dowiadujemy się, czy nie przekracza szybkości oraz czy nie powoduje zagrożenia w ruchu samochodowym. Przejrzystsze oraz łatwiejsze staje się rozliczanie pracownika z jego pracy.