Czyszczenie elementów zewnętrznych - lepiej skorzystać z gąbki do mycia czy glinki do lakieru?

Czyszczenie elementów zewnętrznych - lepiej skorzystać z gąbki do mycia czy glinki do lakieru?

Jak myć samochód? To pytanie na które chyba nie ma dobrej odpowiedzi. Można umyć go szybko, ale można również dokładnie. Czy jakiś sposób jest lepszy? A w przypadku mycia ręcznego, który produkt jest lepszy: glinka do lakieru czy gąbki do mycia?

Zależy co lubisz
Są cztery podstawowe metody mycia samochodu: samodzielne mycie na myjni bezdotykowej przy użyciu myjki ciśnieniowej, mycie na automatycznej myjni bezdotykowej, oddanie samochodu do czyszczenia w myjni ręcznej oraz samodzielne mycie ręczne. Każda z tych metod ma swoje plusy, jak i minusy. Myjnia bezdotykowa to zaoszczędzony czas i niewielki koszt, ale również stosunkowo niewielka dokładność czyszczenia. Z kolei myjnia ręczna kosztuje sporo więcej, ale i efekt jest zdecydowanie lepszy. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak dobrze samemu, ręcznie umyć swój samochód, koniecznie powinieneś poznać dobre zasady mycia. Jedna z nich brzmi: aktywna piana do mycia samochodów to twój pierwszy przyjaciel.

Aktywna piana do mycia samochodów – niezastąpiona przy dokładnym myciu
Dokładne umycie samochodu wymaga czasu oraz pieniędzy. Jednak zdecydowanie więcej tego pierwszego. Środki czyszczące nie należą do przesadnie drogich, a jedno opakowanie starcza na dość długi okres. W przypadku aktywnej piany do samochodów, oprócz samej piany, potrzebna jest woda, myjka ciśnieniowa z pianownicą oraz wolna przestrzeń, gdzie będzie odbywać się mycie. Aktywną pianę można nazwać „bazą”, ponieważ wykorzystuje się ją w pierwszej fazie czyszczenia, czyli myciu wstępnym. Piana usuwa część brudu oraz zmiękcza ten najtwardszy, dzięki czemu łatwiej jest go usunąć. By mycia miało sens należy cały samochód pokryć aktywną pianą zaczynając od dołu i kończąc na dachu.

Gąbki do mycia vs. glinka do lakieru
Jednak, jak już wspomnieliśmy, jest to dopiero początek. Trzeba jeszcze dokładnie oczyścić samochód z resztek, które pozostały. Sprawdź w tym miejscu narzędzia, jakich warto użyć. Z pewnością można do nich zaliczyć gąbki do mycia oraz glinkę do lakieru. Obie służą do tego samego – usunięcia najtwardszego brudu. Jednak istnieją między nimi pewne różnice. Glinka do lakieru nazywana jest czasami „samochodową plasteliną” z uwagi na jej plastyczność. Przed jej użyciem należy oderwać kawałek (sprzedawana jest w kostkach, zaś potrzeba użyć jej niewiele) i go rozgrzać oraz rozciągnąć. Z kolei gąbki do mycia używa się tak, jak gąbki w wannie. Te samochodowe różnią się jednak składem, przez co nie uszkadzają lakieru, jak ich łazienkowe kuzynki. Z której, glinki, czy gąbki, lepiej korzystać? Glinka do lakieru jest lepszym rozwiązaniem, gdy musimy usunąć naprawdę ciężki brud. Do „standardowych” zabrudzeń wystarczy zwykła gąbka.

Tagi: czyszczenie elementów zewnętrznych, czyszczenie elementów zewnętrznych, czyszczenie elementów zewnętrznych, czyszczenie elementów zewnętrznych, czyszczenie elementów zewnętrznych, czyszczenie elementów zewnętrznych, czyszczenie elementów zewnętrznych, czyszczenie elementów zewnętrznych, mycie gąbką na myjni bezdotykowej, mycie gąbką na myjni bezdotykowej, mycie gąbką na myjni bezdotykowej, mycie gąbką na myjni bezdotykowej, mycie gąbką na myjni bezdotykowej, mycie gąbką na myjni bezdotykowej, mycie gąbką na myjni bezdotykowej,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty