Czyszczenie elementów zewnętrznych - lepiej skorzystać z gąbki do mycia czy glinki do lakieru?

Czyszczenie elementów zewnętrznych - lepiej skorzystać z gąbki do mycia czy glinki do lakieru?

Jak myć samochód? To pytanie na które chyba nie ma dobrej odpowiedzi. Można umyć go szybko, ale można również dokładnie. Czy jakiś sposób jest lepszy? A w przypadku mycia ręcznego, który produkt jest lepszy: glinka do lakieru czy gąbki do mycia?

Zależy co lubisz
Są cztery podstawowe metody mycia samochodu: samodzielne mycie na myjni bezdotykowej przy użyciu myjki ciśnieniowej, mycie na automatycznej myjni bezdotykowej, oddanie samochodu do czyszczenia w myjni ręcznej oraz samodzielne mycie ręczne. Każda z tych metod ma swoje plusy, jak i minusy. Myjnia bezdotykowa to zaoszczędzony czas i niewielki koszt, ale również stosunkowo niewielka dokładność czyszczenia. Z kolei myjnia ręczna kosztuje sporo więcej, ale i efekt jest zdecydowanie lepszy. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak dobrze samemu, ręcznie umyć swój samochód, koniecznie powinieneś poznać dobre zasady mycia. Jedna z nich brzmi: aktywna piana do mycia samochodów to twój pierwszy przyjaciel.

Aktywna piana do mycia samochodów – niezastąpiona przy dokładnym myciu
Dokładne umycie samochodu wymaga czasu oraz pieniędzy. Jednak zdecydowanie więcej tego pierwszego. Środki czyszczące nie należą do przesadnie drogich, a jedno opakowanie starcza na dość długi okres. W przypadku aktywnej piany do samochodów, oprócz samej piany, potrzebna jest woda, myjka ciśnieniowa z pianownicą oraz wolna przestrzeń, gdzie będzie odbywać się mycie. Aktywną pianę można nazwać „bazą”, ponieważ wykorzystuje się ją w pierwszej fazie czyszczenia, czyli myciu wstępnym. Piana usuwa część brudu oraz zmiękcza ten najtwardszy, dzięki czemu łatwiej jest go usunąć. By mycia miało sens należy cały samochód pokryć aktywną pianą zaczynając od dołu i kończąc na dachu.

Gąbki do mycia vs. glinka do lakieru
Jednak, jak już wspomnieliśmy, jest to dopiero początek. Trzeba jeszcze dokładnie oczyścić samochód z resztek, które pozostały. Sprawdź w tym miejscu narzędzia, jakich warto użyć. Z pewnością można do nich zaliczyć gąbki do mycia oraz glinkę do lakieru. Obie służą do tego samego – usunięcia najtwardszego brudu. Jednak istnieją między nimi pewne różnice. Glinka do lakieru nazywana jest czasami „samochodową plasteliną” z uwagi na jej plastyczność. Przed jej użyciem należy oderwać kawałek (sprzedawana jest w kostkach, zaś potrzeba użyć jej niewiele) i go rozgrzać oraz rozciągnąć. Z kolei gąbki do mycia używa się tak, jak gąbki w wannie. Te samochodowe różnią się jednak składem, przez co nie uszkadzają lakieru, jak ich łazienkowe kuzynki. Z której, glinki, czy gąbki, lepiej korzystać? Glinka do lakieru jest lepszym rozwiązaniem, gdy musimy usunąć naprawdę ciężki brud. Do „standardowych” zabrudzeń wystarczy zwykła gąbka.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin