Dlaczego monitoring maszyn budowlanych jest niezbędny?

Dlaczego monitoring maszyn budowlanych jest niezbędny?

Maszyny budowlane należą do jednych z najbardziej kosztownych pojazdów, zatem mogą stanowić łakomy kąsek dla złodziei. Do tego przedłużające się prace na budowie i nieefektywne wykorzystywanie maszyn mogą oznaczać kary za opóźnienia. Rozwiązaniem tych problemów może być monitoring GPS.

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi firmę budowlaną, doskonale wie, z jak dużymi kosztami to się wiąże. Duże wydatki zaczynają się już w momencie zakupu maszyn budowlanych, na które trzeba wydać czasami bardzo dużo pieniędzy. Mało tego, niekiedy trzeba zakupić kilka maszyn jednocześnie. Kolejna kwestia to odpowiednie zorganizowanie pracy zatrudnionych osób, efektywne rozplanowanie wykorzystania poszczególnych maszyn, a także ich skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą. We wszystkich tych przypadkach doskonale sprawdzi się monitoring GPS

Monitoring GPS nie tylko w samochodach
Monitoring GPS najczęściej kojarzy się z samochodami, ale to błędne myślenie. W rzeczywistości wykorzystanie takich systemów jest o wiele szersze. Coraz częściej wykorzystuje się monitoring maszyn budowlanych. Najdroższe maszyny najbardziej znanych producentów mają niekiedy wbudowane systemy GPS opracowane przez tych producentów, ale większość maszyn jest jednak tego pozbawiona. To jednak nie jest problem, ponieważ coraz więcej renomowanych dostawców dostarcza systemy monitoringu maszyn budowlanych (np. SATIS). Co ważne, najlepsze systemy tego typu pozwalają nie tylko lokalizować położenie maszyn, ale także wykorzystują telematykę (czujniki złożone w maszynach), która potrafi określić, czy maszyna pracuje i kto ją obsługuje (identyfikacja operatorów).

Monitoring maszyn budowlanych - zalety
Jak widać, współczesny monitoring maszyn budowlanych ma bardzo duże możliwości. W jaki sposób przekłada się to jednak na sprawniejsze funkcjonowanie firmy budowlanej i parku maszynowego? Przede wszystkim taki monitoring GPS to oszczędność czasu i pieniędzy. Telematyka pozwala skutecznie kontrolować zużycie paliwa, co ułatwia wyeliminowanie nieuczciwych pracowników, a tym samym ogranicza koszty. Kolejna kwestia to zawsze aktualne dane na temat stanu technicznego maszyn. Monitoring GPS ułatwia także nadzór operatorów – można dokładnie wyliczyć ich czas pracy, reagować w przypadku przedłużających się przestojów w pracy, a tym samym efektywniej organizować pracę. Poza tym, dzięki lokalizatorowi GPS zawsze wiadomo, gdzie w danej chwili znajduje się maszyna, nawet gdy zostanie skradziona.

Monitoring maszyn budowlanych to nowoczesny sposób na efektywne zarządzanie ich pracą oraz pracą operatorów. Warto jednak wybierać systemy monitoringu uznanych dostawców, którzy mogą pochwalić się dużym doświadczeniem na rynku.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin