Dlaczego warto korzystać z monitoringu GPS?

Dlaczego warto korzystać z monitoringu GPS?

Global Positioning System, znany powszechnie jako GPS, w ciągu minionych lat był narzędziem, bez którego nie wyobrażamy sobie już życia. Pomimo że początkowo dedykowany był jedynie służbom wojskowym, obecnie stał się zdecydowanie bardziej popularny i chętniej stosowany w wielu dziedzinach. Ilość zastosowań GPS w normalnym życiu jest zaskakująco duża, a przed nad nami wciąż także wiele nowych niewykorzystanych możliwości. Jakie są główne zalety monitoringu GPS? Sprawdźmy.

Czym jest monitoring GPS?
Lokalizator GPS to nieduże urządzenie elektroniczne, które dzięki specjalnemu modułowi GPS pobiera dane o swojej lokalizacji, a następnie dostarcza je na stronę internetową. Sygnał aktualizowany jest co kilka sekund, przez co ustalenie lokalizacji z dokładnością do kilku metrów jest zdecydowanie łatwiejsze. Nowoczesne systemy monitoringu GPS to wprawdzie nie tylko lokalizacja położenia, ale również utrzymywanie kontaktu z wybraną osobą, a także weryfikacja sposobu eksploatacji samochodu. To właśnie dzięki temu coraz chętniej używa się go w codziennej pracy i życiu.

Kontrola pojazdów dostawczych
Monitoring GPS dedykowany autom każdego typu to nieduże urządzenie, które wpływa jednak w istotny sposób na bezpieczeństwo. Standardowo umieszcza się je w dyskretnym miejscu w samochodzie, dzięki czemu potencjalny złodziej nie zdaje sobie sprawy, że jego działania są monitorowane. Przystępując do montażu lokalizatora GPS, należy dokładnie przemyśleć punkt jego umiejscowienia. Z jednej strony chcielibyśmy, aby był jak najlepiej ukryty, z drugiej jednak nadmierne wytłumienie może ograniczać łączność oraz wykrywanie sygnału przez satelitę. Z pomocą przychodzi nam tutaj współczynnik HDOP, który określa dokładność wyznaczania pozycji przez system GPS. Im niższa jego wartość, tym większa precyzja odczytu, a tym samym pewność, że urządzenie będzie prawidłowo spełniało swoją funkcję. Należy jednak zaznaczyć, że wartość tego parametru odpowiadająca zeru oznacza, że urządzenie nie jest w stanie ustalić lokalizacji samochodu.

Monitoring GPS zamontowany w samochodzie umożliwia połączenie się z Internetem z komputera lub innego urządzenia mobilnego i sprawdzenie aktualnej lokalizacji} pojazdu. Szereg urządzeń nowej generacji ma również wbudowany czujnik ruchu i alarm, który uruchamia się po przekroczeniu dopuszczalnego obszaru zaznaczonego wcześniej na mapie. Nieco bardziej zaawansowane lokalizatory GPS do samochodów współpracują z immobiliserem, umożliwiając unieruchomienie pojazdu na odległość za pomocą wiadomości tekstowej SMS. Część lokalizatorów dodatkowo posiada wbudowany mikrofon, dający możliwość podsłuchu rozmów prowadzonych wewnątrz kabiny samochodu. Często jest to więc olbrzymia szansa na udaremnienie próby kradzieży.

Monitoring samochodów służbowych
Z punktu widzenia pracodawcy, monitoring GPS jest też niezwykle przydatnym urządzeniem, ułatwiającym codzienną pracę oraz generującym znaczne oszczędności. Dzięki tego typu rozwiązaniom uzyskujemy stały kontak ze swoim kierowcą, znamy jego dokładną lokalizację, a także aktualny status komputera pokładowego. System GPS jest więc sprawdzonym narzędziem monitorowania pracowników, ale także wpływa na ich bezpieczeństwo oraz optymalizację pracy. W jaki sposób?

Znaczna oszczędność paliwa
Część bardziej zaawansowanych monitoringów GPS umożliwia śledzenie i kontrolę spalania paliwa. Daje to możliwość na ograniczenie zużycia, i tym samym zwiększenie oszczędności w budżecie firmy. Za sprawą systemu poznamy głównie styl jazdy kierowcy, który w znacznym stopniu wpływa na spalanie pojazdu. Urządzenie GPS to również świetny sposób na optymalizację tras, dzięki któremu kierowca zostanie nakierowany na najkrótszą oraz najszybszą drogę, a w razie jakichkolwiek utrudnień, szybko otrzyma o nich powiadomienie. Szybka reakcja na zdarzenia losowe na trasie nie tylko ułatwia dotarcie kierowcy do miejsca docelowego o czasie, ale także ogranicza spalanie paliwa i daje spokój ducha właścicielowi firmy, który może upewnić się, czy jego kierowca brał udział w kolizji drogowej. Aby jednak było to możliwe, warto zdecydować się na zakup systemu aktualizującego się nieprzerwanie nawet co sekundę. Tego rodzaju urządzenia, cieszące się dobrą opinią użytkowników oferuje gpsguardian.pl.

Bezpieczeństwo i wygoda pracowników
Jak pokazują aktualne badania firmy Brake, aż 76% zawodowych kierowców przekracza dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, poruszając się samochodem firmowym. Stwarza to wielkie zagrożenie nie tylko dla innych uczestników ruchu, pieszych lub zwierząt, ale i dla firmowego pojazdu. Monitoring GPS zmniejsza tego rodzaju zachowania ryzykowne, zwiększają tym samym bezpieczeństwo kierowcy, osób trzecich oraz majątku firmy.

Ciekawą funkcjonalnością, jaką daje innowacyjny monitoring GPS jest również autoraportowanie. Opcja ta umożliwia przesyłanie powiadomień, informacji oraz zapisów, jakie monitoruje system w trakcie jazdy. Zwalnia to więc kierowców z dużej ilości pracy, jaką musieliby zrobić samodzielnie oraz ułatwia dokonywanie rozliczeń z wykonanych kursów przez konkretnego pracownika.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty