Jak odebrać samochód z parkingu policyjnego?

Jak odebrać samochód z parkingu policyjnego?

Łamanie przepisów dotyczących parkowania w określonych miejscach często wiąże się z koniecznością odbioru samochodu z parkingu policyjnego. Niewłaściwie pozostawione pojazdy są tam bowiem holowane przez funkcjonariuszy. Jak odebrać auto z takiego miejsca? Ile kosztuje postój samochodu na parkingu policyjnym?

Co zrobić, by odebrać samochód z parkingu policyjnego?

Fakt umieszczenia samochodu na parkingu policyjnym może być stresujący. Konieczne jest jednak jego odebranie. W tym celu należy udać się na komisariat i poinformować o chęci zabrania samochodu. Niektóre osoby mogą myśleć, że brak pojazdu wiąże się z jego kradzieżą. Po zadzwonieniu na policję z chęcią zgłoszenia tego faktu również otrzymasz informację, że pojazd został umieszczony na parkingu policyjnym.

Na komisariacie otrzymasz także mandat za niewłaściwe parkowanie. Konieczne jest jego opłacenie. Jeśli masz potwierdzenie uiszczenia odpowiedniej kwoty, możesz ponownie skontaktować się z policją i poprosić o zezwolenie na odbiór pojazdu. Ostatnim krokiem jest udanie się bezpośrednio na parking policyjny, na którym znajduje się Twój samochód. W tym miejscu pracują osoby odpowiedzialne za potwierdzenie określonej dokumentacji i udostępnienie pojazdu.

Więcej o odbieraniu samochodu z parkingu policyjnego dowiesz się z tego artykułu: https://rankomat.pl/samochod/jak-odebrac-samochod-z-parkingu-policyjnego.

Co należy zrobić na parkingu policyjnym?

Jeśli masz już zezwolenie na odebranie samochodu z parkingu policyjnego, wystarczy udać się we wskazane miejsce i udać się do odpowiedniego okienka. Tam należy opłacić postój na parkingu policyjnym oraz jego holowanie. Po przedstawieniu zezwolenia na odebranie auta oraz dokumentów własnych i pojazdu można odzyskać swój samochód.

Warto pamiętać, że parkingi policyjne są otwarte jedynie w określonych godzinach. Z tego powodu należy sprawdzić, kiedy można odebrać samochód z danej lokalizacji. W wielu przypadkach konieczne okazuje się także zabranie ze sobą innej osoby, szczególnie gdy nie podróżujesz taksówką lub komunikacją miejską. Zazwyczaj koszt odbioru samochodu z parkingu policyjnego wynosi kilkaset złotych. Wszystko zależy od masy pojazdu i indywidualnego charakteru danej sytuacji.

Te pieniądze znacznie lepiej przeznaczyć na wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia lub polisy dodatkowej, która pozwoli na wypłacenie pieniędzy w razie wielu przypadkowych zdarzeń. Poszczególne oferty porównasz na takiej stronie, jak https://rankomat.pl/. W ten sposób można oszczędzić znaczną sumę pieniędzy, często nawet kilkaset złotych na jednej polisie. To świetna opcja dla osób, którym zależy na znalezieniu dobrego ubezpieczenia w niższej cenie.

Ile kosztuje odebranie samochodu z parkingu policyjnego?

Fakt umieszczenia samochodu na parkingu policyjnym wiąże się z koniecznością opłacenia zarówno takiego postoju, jak i holowania oraz samego mandatu. Z tego powodu ostateczny koszt może wynieść kilkaset złotych. Nie warto zwlekać z odebraniem samochodu z parkingu policyjnego. Każda doba jest bowiem dodatkowo płatna, a w przypadku niektórych typów pojazdów może to być nawet 200 zł. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest udanie się na komisariat i opłacenie wszelkich należności od razu po zauważeniu zniknięcia źle zaparkowanego auta. W ten sposób można zmniejszyć ostateczny koszt odbioru samochodu z parkingu policyjnego.

Odbiór samochodu z parkingu policyjnego jest jednak dość czasochłonny. Konieczne jest bowiem udanie się na komisariat i opłacenie wspomnianych należności. Następnie należy pojechać na parking policyjny, który znajduje się zwykle w zupełnie innej lokalizacji. Warto pamiętać, że często jest on otwarty jedynie w określonych godzinach, dlatego czasem konieczne okazuje się wygospodarowanie czasu w trakcie pracy. Przyda się też osoba, która przywiezie Cię na miejsce. Z tego powodu znacznie lepszym rozwiązaniem jest parkowanie jedynie w wyznaczonych do tego strefach, unikając ryzyka odholowania auta na parking policyjny.

undefined