Jak radzić sobie z mrozami przed ruszeniem w drogę?

Jak radzić sobie z mrozami przed ruszeniem w drogę?

Gdy tylko zaczyna się robić coraz chłodniej, to kierowcy zaczynają powoli myśleć, jak przygotują się do zimy. Faktycznie, jest to niezwykła okazja do tego, by przetestować wiele różnych patentów, dzięki którym ruszanie samochodem, mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych, i tak będzie możliwe.

Zapomnij o skrobaniu szyb
Przeraża Cię to, że każdego dnia musisz wstawać każdego dnia przynajmniej 15 minut wcześniej? Tym bardziej, że za oknem nawet nie widać jeszcze pierwszych promieni słonecznych. Na pewno nie wstajesz dlatego, ponieważ właśnie takie było Twoje postanowienie. Kto w sezonie zimowym nie miałby ochoty, by pospać jeszcze dłużej?

Prawdziwa przyczyna leży w pogodzie, a dokładniej w tym, iż musisz mocno napracować się, by Twoja przednia szyba odtajała. Jeżeli taka sytuacja spotyka Ciebie każdego dnia, kiedy tylko w nocy temperatura zaczyna spadać poniżej cera, to czas najwyższy zastanowić się nad zakupieniem specjalnej maty na szybę. Nazywana jest ona również matą antyszronową. Jednak położenie jej na noc, oczywiście na przednią szybę, będzie działać zbawiennie. Wystarczy ją odkryć i gotowe. Nie musisz już biegać ze skrobakiem i denerwować się, że w tym roku wiosna przychodzi z dużym opóźnieniem.

Pamiętaj o przepisach
Wiele osób wychodziło szybko do auta, uruchamiało silnik, by zostawić samochód osobowy na luzie, a następnie wracało, by zjeść spokojnie śniadanie lub przygotować się do pracy. Teoretycznie takie działanie na terenie własnej posesji, nikomu nie przeszkadza. Ale tak naprawdę za taką czynność możesz dostać mandat. Przede wszystkim powodujesz emisję zanieczyszczeń, a po drugie uruchomione auto może okazać się zagrożeniem.

Jeżeli zależy Ci na tym, by rozgrzać od środka auto, wcale nie musisz w nim siedzieć. lub ruszać z niego, kiedy teoretycznie wszystko zamarza Ci w dłoniach. Warto w takiej sytuacji zastanowić się nad ogrzewaniem Webasto. Jest to ogrzewanie, które już działa podczas postoju, więc nie stwarza ono żadnego zagrożenia, które było opisane nieco wyżej. Natomiast masz okazję uniknąć parowania szyb, podczas ich rozmrażania.

Co ciekawe, wcale nie musisz schodzić z ostatniego piętra, by włączyć ogrzewanie postojowe, a następnie z powrotem wejść na górę. Zdecydowanie korzystniej jest wyposażyć się w odpowiednią aplikację w smartfonie. Dzięki temu z odległości nawet 1 kilometra, bez wychodzenia z domu, możesz uruchomić ogrzewanie. Pewnie pomyślisz, „czego to nie wymyślą” - do czasu, kiedy sam nie skorzystasz z takiego udogodnienia. Wtedy szybko przekonasz się, że takie rozwiązanie jest wyjątkowo komfortowe.

Mrozy, a także opady przy temperaturze poniżej zera
Wydaje Ci się, że najgorszą sytuacją, z jaką możesz mieć do czynienia, to codzienne skrobanie szyb? Niestety tak nie jest. Ponieważ niektórzy kierowcy przekonali się na własnej skórze, iż jeszcze bardziej uporczywe okazuje się zamarznięcie uszczelek przy drzwiach wejściowych. Jak zatem dostać się do auta, kiedy musisz koniecznie dotrzeć do pracy?

Kiedy najczęściej możemy mieć problem z zamarzniętymi uszczelkami? Przede wszystkim w chwili, kiedy temperatura oscyluje blisko zera stopni. Na dodatek występuje jeszcze opad atmosferyczny w postaci deszczu lub śniegu, który niestety po spotkaniu się z jakąś powierzchnią zamienia się w lód. Jeżeli będziemy nieumiejętnie radzić sobie z tym problemem, to niestety możemy nawet doprowadzić do solidnego uszkodzenia własnego samochodu. W takim razie jak sobie z sytuacją, kiedy zamek do drzwi jest całkowicie zamarznięty, przez co wejście do auta jest niemożliwe?

Powinniśmy skupić się przede wszystkim na unikaniu błędu, jaki popełniają często niedoświadczeni kierowcy. A mianowicie polewania zamka wrzątkiem. Chociaż ta metoda na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo skuteczna, to jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że styczność zamków z wodą, to najszybsza droga do wystąpienia korozji. Ponadto, jeżeli temperatura nadal utrzymuje się na poziomie 0 stopni lub niżej, to zamek zamarznie nam ponownie i niestety to będzie wyglądało jeszcze gorzej, niż wcześniej.

Już zdecydowanie lepiej jest korzystać ze specjalnych środków, którymi są między innymi specjalne odmrażacze w aerozolu. Mechanicy jednak przestrzegają, by i tej metody nie stosować zbyt często, a już na pewno nie codziennie. Ponieważ mimo, że są niebywale skuteczne, to jednocześnie przy regularnym stosowaniu przynoszą skutki uboczne w postaci wypłukiwania smaru. Jest to droga do tego, by popsuć sobie zamek do drzwi wejściowych samochodu.

Zdecydowanie lepiej jest kupić sobie specjalną wkładkę do formie kluczyka. Dzięki zasilaniu poprzez baterie, taka wkładka szybko się nagrzewa, a sam zamek błyskawicznie, a także co najważniejsze - bezpiecznie zaczyna się odmrażać.

Garażowanie samochodu
Chyba jednak najlepszym rozwiązaniem zawsze było i będzie garażowanie samochodu. Osoby, które nie trzymają swoich aut pod chmurką, nie mają takich problemów, dzięki czemu też oszczędzają czas, jak i również zdecydowanie zmniejszają ryzyko pojawienia się wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Oczywiście nie każdy może pozwolić sobie na wybudowanie garażu. Dlatego warto zastanowić się nad zakupieniem auta, który posiada wiele udogodnień pomagających radzić sobie z niezbyt wysoką temperaturą. Jeżeli właśnie stoisz przed dokonaniem wyboru, który samochód zakupić, warto przejrzeć ogłoszenia na sprawdzonej giełdzie samochodowej samochody.io. Tutaj na pewno każdy znajdzie dla siebie bardzo ciekawe rozwiązanie. Przede wszystkim są auta zaliczające się do każdej klasy - dlatego ogłoszenia trafiają zarówno do tych, którym zależy na ekonomicznym samochodzie, jak i również tym zdecydowanie droższym.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin