Jak rozpoznać oryginalne części samochodowe?

Jak rozpoznać oryginalne części samochodowe?

Proceder sprzedaży podrobionych części samochodowych w Polsce jest w coraz większym stopniu zauważalna, co kiedyś było sytuacją nie do pomyślenia. Oczywiście, wszyscy już przyzwyczailiśmy się do tego, że rynek zalewają tanie, podrobione ubrania, perfumy czy elektronika. Nikt jednak nie zdawał sobie sprawy, że obszar części samochodowych oraz akcesoriów również może być przedmiotem nieuczciwych praktyk ze strony sprzedawców, którzy chcą zarobić.

Problem związany z podrobionymi częściami samochodowymi może dotknąć każdego z nas, dlatego warto zapoznać się z podstawowymi informacjami, które mogą pomóc nam w identyfikacji, czy część jest oryginalna, czy podrobiona. Jak wiadomo podrabianie wszelkiej maści produktów stanowi niesamowity zarobek, dlatego powinniśmy mieć na uwadze, że z fałszywymi częściami będziemy mieli do czynienia coraz częściej. Jak zweryfikować, czy dana część jest oryginalna? Co zrobić, gdy daliśmy się nabrać i zakupiliśmy podrobioną część?

Jak rozpoznać czy część samochodowa to podróbka?

Istnieje kilka sytuacji, w których oferta sprzedaży części samochodowych powinna wzbudzić nasze wszelkie podejrzenia. Po pierwsze i najważniejsze - cena produktu. Części do samochodów to taki obszar sprzedaży produktów, który rzadko ulega wszelkiego rodzaju przecenom i wyprzedażom. Dlatego też zbyt niska cena za oferowany element powinna zapalić u nas ostrzegawczą lampkę.

Zawsze warto porównać oferowaną cenę z ceną tego samego produktu u autoryzowanego sprzedawcy. Jeżeli cena ta jest wyraźnie niższa, niż oficjalna oferta, powinniśmy zrezygnować z takiego kupna. Oczywiście, niskie ceny zawsze kuszą nas, jednak w tym przypadku byłyby to pieniądze wyrzucone w błoto. Inną, równie istotną kwestią jest profil sprzedawcy - warto prześwietlić jego przeszłość oraz transakcje, które zostały już zakończone. Często wiele o konkretnym sprzedawcy możemy dowiedzieć się z opinii.

Jeśli w ogłoszeniu znajdują się jedynie zdjęcia oryginalnych części, nic nie zaszkodzi, by poprosić takiego sprzedawcę o przesłanie autentycznych, zrobionych przez niego zdjęć konkretnego towaru, który planujemy zakupić. Oszuści wykorzystują niewiedze kupujących nie tylko podczas sprzedaży części samochodowych. Tego typu nieuczciwe praktyki zdarzają się również w przypadku sprzedaży olejów silnikowych czy akumulatorów, które są opisane jako te z wyższą pojemnością.

Co zrobić, gdy zostaliśmy oszukani?

Pamiętajmy, że często nieoryginalne części samochodowe mogą w szybkim tempie dać o sobie znać. Czasem dochodzi nawet do tak skrajnych sytuacji, że jedna wadliwa część może negatywnie wpłynąć na działanie kilku następnych, co z kolei może prowadzić do poważnych problemów związanych z działaniem naszego pojazdu. W sytuacji, gdy zauważymy tego typu problem w naszym pojeździe, powinniśmy bezpośrednio zgłosić się do stacji diagnostycznej lub mechanika, by ten potwierdził nasze obawy. Co z niesprawiedliwym sprzedawcą? Obecnie programy ochrony kupujących działają z bardzo dużą skutecznością, w związku z tym powinniśmy kontaktować się bezpośrednio z portalem, w którym dokonaliśmy zakupu.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty