Jak sfinansować zakup pojazdu ciężarowego? Poznaj dostępne opcje

Jak sfinansować zakup pojazdu ciężarowego? Poznaj dostępne opcje

Źródło: fot. Adobe Stock

Leasing samochodu to dość powszechna praktyka w wielu firmach. Nic dziwnego, warunki finansowania są korzystne i umożliwiają wyposażenie firmowej floty samochodowej bez zamrażania gotówki. W przypadku samochodów ciężarowych koszt zakupu nowego pojazdu jest jeszcze większy niż samochodu osobowego. Opcja leasingu jest w tej sytuacji kusząca. Zobacz, jakie są dostępne opcje w ramach leasingu samochodów ciężarowych.

Leasing pojazdów ciężarowych to wygodne rozwiązanie dla firmy, które w ofercie zawiera również kompleksowe usługi. Umowa zawarta na określony czas pozwala użytkować wybrany pojazd w ramach regularnie uiszczanych opłat. Po jej zakończeniu właściciel przedsiębiorstwa może wykupić na własność pojazd w atrakcyjnej cenie.

Metody finansowania pojazdu ciężarowego

Jedna z czołowych firm leasingowych na polskim rynku mLeasing oferuje leasing pojazdów ciężarowych dostępny w trzech metodach finansowania.

Leasing operacyjny

Leasing operacyjny działa na zasadach podobnych do najmu. Leasingowany pojazd na okres trwania umowy pozostaje własnością firmy leasingowej, dzięki czemu przedsiębiorca nie jest zobowiązany do dokonania odpisów amortyzacyjnych – tym zajmuje się podmiot finansujący pojazd. Przedsiębiorca z kolei może wliczyć w koszty uzyskanych przychodów opłatę wstępną i raty. Co więcej, podatek VAT wliczony jest w ratę, więc nie ma konieczności opłacania go w całości podczas zawarcia umowy leasingowej.

Leasing finansowy

W odróżnieniu od leasingu operacyjnego, w leasingu finansowym pojazd ciężarowy jest wliczany do środków trwałych firmy. Oznacza to również, że przedsiębiorca dokonuje odpisów amortyzacyjnych. Rata leasingu składa się z części kapitałowej i odsetkowej, z czego tę drugą można włączyć w koszty uzyskanych przychodów. Podatek VAT w leasingu finansowym musi zostać opłacony z góry w momencie zawarcia umowy. Leasingowany samochód przechodzi na własność przedsiębiorcy wraz z końcem umowy leasingowej.

Pożyczka leasingowa

Trzecią opcją dla przedsiębiorców, których interesuje leasing ciężarówek, jest pożyczka leasingowa. Działa ona na zasadach bardzo podobnych do kredytu zaciąganego w banku. Z tą różnicą, że pożyczkę przyznaje firma leasingowa (mLeasing), a sam proces jest dużo krótszy i mniej sformalizowany. Zaletą pożyczki leasingowej jest okres, na jaki jest przyznawana – ustalony zgodnie z preferencjami przedsiębiorcy. Wśród zalet pożyczki leasingowej można wymienić dodatkowo:

  • niższe miesięczne raty;
  • pojazd staje się własnością właściciela wraz z końcem okresu, na jaki została zaciągnięta pożyczka.

Przed podjęciem decyzji odnośnie leasingu samochodów ciężarowych, warto rozważyć dostępne opcje finansowania i wybrać tę, która jest najbardziej dopasowana do naszych potrzeb i możliwości.Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega