Jak sprawdzić czy auto ma OC?

Jak sprawdzić czy auto ma OC?

OC to obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Niestety nie każdy pamięta o jego odnawianiu oraz terminowym opłacaniu składek. Zobacz, w jaki sposób wygodnie sprawdzisz aktualność takiego ubezpieczenia.

OC. Czym jest obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne?

OC – czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – to polisa, którą musi wykupić każdy posiadacz pojazdu mechanicznego. W przypadku kolizji lub wypadku drogowego, to właśnie z takiego ubezpieczenia wypłacane jest odszkodowanie dla osoby poszkodowanej. Obecnie jednak kierowca pojazdu nie ma obowiązku posiadania przy sobie dowodu opłaty polisy. W związku z tym po kolizji lub wypadku możesz chcieć się upewnić, czy dany pojazd jest ubezpieczony. Taka wiedza przyda się także w trakcie kupowania pojazdu lub np. podczas jazdy wypożyczonym samochodem. Na szczęście stan ochrony OC na dany pojazd możesz wygodnie sprawdzić online.

Jak sprawdzić OC pojazdu?

Aktualność ubezpieczenia OC możesz sprawdzić na kilka sposobów. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny prowadzi bazę wszystkich polis OC i udostępnia takie informacje do wiadomości publicznej. Aby sprawdzić aktualność OC, wystarczy wejść na stronę UFG, a następnie przejść do sekcji „Sprawdź OC dla pojazdu”. Po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego pojazdu lub numeru VIN oraz kliknięciu w przycisk „Sprawdź”, otrzymasz informację, czy posiadacz danego samochodu ma w danym momencie wykupioną polisę.
Status ubezpieczenia możesz także sprawdzić w aplikacji UFG „Na wypadek”. Taka platforma przyda się po każdej kolizji drogowej. Przejdź do aplikacji, a następnie naciśnij przycisk „Sprawdź polisę OC pojazdu”, po czym podaj jego numer rejestracyjny.
OC możesz także zweryfikować na stronie HistoriaPojazdu.gov.pl, która udostępnia bezpłatne raporty z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jednak w tym przypadku do sprawdzenia aktualności ubezpieczenia potrzebujesz nieco więcej informacji. Na stronie musisz podać nie tylko numer rejestracyjny, ale także numer VIN pojazdu oraz datę jego pierwszej rejestracji.

OC. Gdzie kupić polisę?

Zakres ubezpieczenia OC jest regulowany ustawowo. Jednak LINK4 – poza samą obowiązkową polisą – oferuje Ci także szeroki zakres pakietów dodatkowych. Możesz zdecydować się np. na Program Pomocy, który obejmuje samochód zastępczy, pomoc drogową, a nawet wymianę koła w samochodzie.
Co więcej – w LINK4 możesz liczyć na Bezpośrednią Likwidację Szkody. Rozwiązanie to minimalizuje formalności konieczne do wypłaty odszkodowania. Szkodę zgłaszasz bowiem bezpośrednio do LINK4, bez kontaktowania się z ubezpieczycielem sprawcy kolizji. Chcesz poznać cenę składki OC dla Twojego pojazdu? Odwiedź stronę internetową LINK4 i skorzystaj z kalkulatora, który w mniej niż minutę wyliczy koszt polisy!

OC – obowiązkowe ubezpieczenie każdego auta

Dzięki platformom, które umożliwiają sprawdzenie aktualności OC w Internecie, weryfikacja statusu ubezpieczenia zajmuje kilka sekund. Przyda Ci się to nie tylko po kolizji drogowej, ale także podczas kupowania samochodu (kiedy chcesz zweryfikować, czy właściciel na pewno opłacił OC. To także wygodny sposób na upewnienie się, czy w danym momencie Twój pojazd jest objęty ubezpieczeniem – bez konieczności sięgania do swojej polisy. Jeżeli okres ochrony zbliża się do końca – koniecznie zapoznaj się z ofertą OC w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty