Jak usunąć naklejkę, nalepkę rejestracyjną z szyby

Jak usunąć naklejkę, nalepkę rejestracyjną z szyby

Usunięcie naklejki rejestracyjnej z szyby auta jest tylko pozornie łatwym zabiegiem. Kto choć raz próbował zdjąć nalepkę samodzielnie, wie, że to zadanie nie należy do najprostszych. Konstrukcja naklejki i zastosowany w niej klej mogą przysporzyć wiele problemów przy odklejaniu. Po usunięciu naklejki często pozostaje klej, który szpeci szybę. Próby pozbycia się kleju kończą się nierzadko zarysowaniem szyby. Warto pamiętać, że usunięcie naklejki dotyczy praktycznie każdego kierowcy, ponieważ należy ją odkleić z szyby samochodu za każdym razem, gdy przerejestrowujemy auto. Dlatego warto już wcześniej zapoznać się ze sposobami na usunięcie problematycznej nalepki. Poniżej podpowiadamy jak sprawnie i skutecznie usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby samochodu.

Jak skutecznie usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby?

Zdecydowanie łatwiej jest usunąć nalepkę latem, ponieważ szyby samochodu są nagrzane od promieni słonecznych. Pod wpływem ciepła rozpuszcza się klej i dzięki temu cała operacja przebiega sprawniej. Przy deszczowej pogodzie i niskiej temperaturze można wspomóc się suszarką. Wystarczy skierować strumień ciepłego powietrza z suszarki na szybę. Ten patent nie sprawdzi się jednak przy bardzo mroźnej pogodzie, ponieważ grozi popękaniem szyby. Nie należy więc zaczynać od najwyższej mocy suszarki, tylko zwiększać jej moc stopniowo.

Po kilku minutach szyba i naklejka będą już wystarczająco rozgrzane. Aby sprawnie usunąć naklejkę rejestracyjną, warto zaopatrzyć się w skrobak, mały nożyk lub żyletkę. Z ich pomocą odklejanie naklejki pójdzie szybciej. Należy robić to starannie i z wyczuciem, żeby nie porysować szyby i nie pokaleczyć rąk. Ostatecznie można zrezygnować z użycia ostrych narzędzi i spróbować zerwać naklejkę podważając ją paznokciem.

Naklejkę należy zerwać zdecydowanym ruchem, co pozwoli usunąć ją wraz z klejem. Najlepiej przy odrywaniu trzymać naklejkę w dwóch miejscach, wtedy cała operacja przebiegnie sprawniej. Czasami po zerwaniu nalepki pozostają nieestetyczne ślady po kleju. Zdarza się, że sama naklejka stawia opór i na szybie zostają nieoderwane fragmenty nalepki.

Jak pozbyć się resztek kleju po nalepce?
Jeśli na szybie pozostały większe fragmenty nalepki, warto powtórzyć procedurę podaną powyżej, czyli podgrzać ponownie szybę suszarką i delikatnie podważyć naklejkę ostrym narzędziem. Pozostałości po kleju i resztkach naklejki można usunąć popularnymi rozpuszczalnikami - benzyną ekstrakcyjną lub zmywaczem do paznokci. Wystarczy przetrzeć szybę szmatką zwilżoną benzyną lub zmywaczem. Należy jednak pamiętać o zapewnieniu dopływu powietrza podczas tej operacji, ponieważ wdychanie toksycznych oparów wydzielanych przez rozpuszczalniki jest niebezpieczne dla zdrowia.

Przedstawione porady umożliwiają zdjęcie naklejki bez uszczerbku dla szyby. Skutecznie radzą sobie także z pozostałościami kleju, który nie wygląda schludnie na szybie. Stosując się do powyższych wytycznych, można usunąć nalepkę rejestracyjną z szyby samochodu w łatwy, prosty i szybki sposób.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty