Jak wybrać pomoc drogową? Podstawowe informacje i porady

Jak wybrać pomoc drogową? Podstawowe informacje i porady

Nie ma dogodnej chwili na awarię samochodu, jednak są sytuacje, kiedy będzie to szczególnie uciążliwe. Każdy kierowca powinien mieć świadomość tego, co zrobić, jeżeli pojazd nagle popsuje się na drodze albo nie można go uruchomić. Warto wtedy zachować zimną krew i od razu działać, a rozwiązaniem jest wezwanie pomocy drogowej. Jak wybrać pomoc drogową, aby nie zawieść się na jakości usług? Sprawdźmy.

Czym się zajmuje pomoc drogowa?
Autopomoc, jak brzmi potoczna nazwa pomocy drogowej, oferuje przede wszystkim holowanie i transportowanie uszkodzonych aut do warsztatów samochodowych. To jest niewątpliwie podstawowy zakres działalności, jednak na tym nie kończą się usługi świadczone przez pracowników autopomocy i warto o tym pamiętać. Czasami nawet nie ma potrzeby przewiezienia pojazdu na lawecie i usterkę można naprawić na miejscu. To dlatego sprzęt do wykonania diagnostyki komputerowej jest jednym z podstawowych w zasobach pomocy drogowej.

W roztargnieniu zdarza się, że kierowca tankuje niewłaściwe paliwo albo zatrzaśnie kluczyki wewnątrz auta. W takiej sytuacji najprościej wezwać pomoc drogową, która wypompuje paliwo bądź otworzy awaryjnie pojazd. Z kolei w okresie zimowym bywają problemy z odpaleniem samochodu, a wtedy również najszybciej uczyni to pracownik autopomocy. Nie trzeba też męczyć się samodzielnie z wymianą przebitej opony, a zapominalskim autopomoc dostarczy paliwo, jeżeli zabraknie go na środku drogi.

Warto jedynie pamiętać, aby w razie awarii dobrze oznaczyć i oświetlić samochód zanim wezwie się pomoc. Kwestie bezpieczeństwa zawsze powinny stanowić priorytet.

Jak wybrać najlepszą pomoc drogową? O czym należy pamiętać przy wyborze pomocy drogowej?
Rzadko zdarza się, że ktoś w ogóle myśli o autopomocy przed wyruszeniem w trasę. Później zazwyczaj tak jest, że dzwoni się pod pierwszy znaleziony numer i niekoniecznie ma się to szczęście, że pojawia się rzetelny pracownik autopomocy.

Najgorzej, kiedy trzeba długo czekać na poboczu drogi – do niedawna była to wręcz norma i największa bolączka rodzimej autopomocy. Na szczęście zaczyna się to zmieniać i coraz więcej firm aspiruje do wzorców zachodnich tego typu usług w zakresie szybkości reakcji, standardów obsługi, godzin pracy, wszelkiego typu udogodnień, jakości posiadanego sprzętu oraz szerokości oferty.

Wniosek? Lepiej pomyśleć o tym wcześniej i przygotować sobie namiary na sprawdzoną pomoc drogową, szczególnie gdy nie mamy wykupionego Assistance. Warto poczytać opinie pojawiające się w internecie, ale również zweryfikować je u swoich znajomych. Jest duże prawdopodobieństwo, że co najmniej kilka osób z naszego najbliższego otoczenia miało kontakt z autopomocą.

Jak wybrać pomoc drogową? Ważna szybkość reakcji!
Nikt nie lubi długo czekać na pomoc drogową, więc kluczowy jest obszar działania firmy świadczącej usługi holowania, transportu oraz innych tego typu kwestii związanych z autopomocą. Przykładowo, jeżeli mieszkamy w Łodzi, to wzywamy http://pomocdrogowa.i-lodz.pl/, a nie pomoc drogową z Warszawy. Niby to logiczne, ale w sytuacji stresowej czasami logika zostaje wyłączona i dlatego tak ważne, aby wcześniej mieć przygotowane namiary na autopomoc. Warto przy tym pamiętać, że duży zasięg działania niekoniecznie będzie atutem, ponieważ może oznaczać zbyt długie oczekiwanie na pomoc.

Jak wybrać pomoc drogową w kontekście czasu reakcji? Liczą się przede wszystkim lokalne firmy. Dotyczy to nie tylko autopomocy funkcjonujących w pobliżu miejsca zamieszkania, ale również tych oferujących swoje usługi na planowanej trasie. Przed wyruszeniem w drogę dobrze będzie znaleźć jedną pomoc drogową na każde 100 kilometrów trasy. W razie awarii bądź stłuczki uniknie się nerwowego szukania.

Jak wybrać pomoc drogową w kontekście dostępności usług?
Gdyby zapytać kierowców, kiedy najczęściej potrzebują pomocy, to z dużym prawdopodobieństwem większość odpowie, że w dni świąteczne, niedziele bądź w godzinach nocnych. Związane jest to z pośpiechem (trzeba zdążyć na rodzinny obiad), ale również zmęczeniem lub nierozwagą. W okresie świątecznym na drogach pojawia się też wielu rzadko jeżdżących użytkowników dróg. Ponadto dochodzi zwykła złośliwość przedmiotów martwych, które zawsze odmawiają posłuszeństwa w najmniej dogodnym momencie.

W każdym razie zawsze należy wziąć pod uwagę godziny pracy autopomocy. Co nam da namiar na świetną firmę, która nie oferuje pomocy w święta? Profesjonalna pomoc drogowa działa całodobowo 24h/7 i również w okresie świątecznym.

Jak wybrać najlepszą pomoc drogową mając na uwadze sprzęt?
Firm oferujących usługi w zakresie autopomocy jest sporo, jednak nie każda z nich dysponuje odpowiednią ilością holowników i autolawet, aby sprawnie obsłużyć oczekujących klientów. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy w ciągu 10 minut dzwoni po pomoc czterech kierowców, a firma ma na stanie jedynie dwa pojazdy mogące przewieźć uszkodzony samochód. Czas oczekiwania wydłuży się wtedy niemiłosiernie. Dlatego też wielkość firmy ma znaczenie.

Przykładowo panu Jackowi, który posiada jedną lawetę, nie ma własnego warsztatu i nie może zaproponować auta zastępczego trudno będzie konkurować z pomocą drogową dysponującą rozbudowanym taborem holowników mogących przewieźć nie tylko samochody osobowe, ale i auta dostawcze, maszyny rolnicze, maszyny budowlane czy wózki widłowe. Jeżeli dodatkowo autopomoc współpracuje z sieciami Assistance, osobom poszkodowanym w kolizjach oferuje pojazd zastępczy, a także ma własny warsztat samochodowy (w tym również warsztat mobilny ze sprzętem koniecznym do wykonania diagnostyki komputerowej), wulkanizację, a poza tym zatrudnione osoby prezentują odpowiedni poziom wiedzy, to jakość usług jest naprawdę na wysokim poziomie. W przypadku kolizji, usterki czy awarii na pewno lepiej zadzwonić po pomoc drogową oferującą kompleksową i szybką obsługę.
2.jpg

Jak wybrać pomoc drogową w kontekście cen?
Każdy klient powinien mieć pełną świadomość kosztów usługi. Jednocześnie coraz więcej osób rozumie, że niekoniecznie najtaniej oznacza dobrze. Tak naprawdę profesjonalna pomoc drogowa od razu informuje kierowcę, ile go wyniesie dana usługa i nie będzie ukrywać jakichś dodatkowych kosztów np. za dojazd.

Autopomoc zawsze ma konkretne stawki np. za holowanie pojazdu w obrębie danego miasta bądź holowanie na trasie, kiedy istotna jest ilość przejechanych kilometrów. Podobnie też cennik obejmuje wypompowanie nieprawidłowo zatankowanego paliwa, wymianę akumulatora, zmianę koła bądź awaryjny rozruch samochodu. Oczywiście trzeba też mieć świadomość, że czasami cena może nieznacznie wzrosnąć. Tak się dzieje, kiedy zajdzie konieczność holowania pojazdu z niesprawnym układem jezdnym albo trzeba będzie wyciągnąć samochód z rowu, co wymusza zastosowanie specjalistycznych wózków

Przejrzystość cenowa to jedno, ale również istotne jest to, żeby jakość usług była relatywna do ceny. Podejrzenie musi wzbudzać zbyt niska cena, ale również nie ma sensu przepłacać.

Jedna kwestia nie podlega żadnej dyskusji – należy poświecić trochę czasu na znalezienie pomocy drogowej, która w pełni będzie odpowiadać na konkretne potrzeby. Cena jest jednym z ważnych faktorów i w jej skład wchodzi zarówno transport, jak i naprawa, ale także koszty dojazdu. Stąd też kolejny argument przemawiający za wyborem lokalnie działających autopomocy. Ponadto znaczenie ma zróżnicowana i szeroka oferta


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty