Jaką wybrać trampolinę ogrodową?

Jaką wybrać trampolinę ogrodową?

Obserwując przydomowe ogrody, nie trudno dostrzec coraz częściej goszczące na nich trampoliny. Te niepozorne konstrukcje to prawdziwa frajda dla młodszych i starszych, ale to nie jedyna ich zaleta. Trampolina ogrodowa może bowiem pełnić funkcję sprzętu treningowego. Według specjalistów skacząc na trampolinie, można spalić nawet więcej kalorii niż podczas biegu! A zatem trampolinę warto mieć w swoim ogrodzie nie tylko ze względu na dzieci, ale i własne potrzeby. O czym należy pamiętać przy zakupie trampoliny, aby zaopatrzyć się w porządny model?

Kiedyś trampoliny były obecne wyłącznie w cyrku czy wykorzystywano je w akrobatyce sportowej. Dziś trampolina zyskała nowe życie i coraz częściej zaczyna stanowić nieodłączny element przydomowego ogrodu. Skakanie na trampolinie nie tylko daje dużo przyjemności, ale jest też korzystne dla zdrowia i pomaga np. zrzucić zbędne kilogramy czy wzmocnić mięśnie. Nie warto jednak zaopatrywać się w trampoliny kiepskiej jakości, dostępne np. w supermarketach, bowiem korzystanie z nich może nawet skończyć się wypadkiem, nie wspominając o tym, że produkty te zazwyczaj szybko ulegają zniszczeniu. Na co zwrócić uwagę, kupując trampolinę?

Trampolina ogrodowa – jaka powinna być?
Trampolina dla dzieci to sprzęt przede wszystkim skierowany do młodszych użytkowników, a więc powinien być solidnie wykonany. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze i nie warto na nim oszczędzać. Lepiej wydać nieco więcej pieniędzy na trampolinę i mieć pewność, że pociecha nie zrobi sobie krzywdy z powodu odstających elementów czy źle osłoniętych sprężyn. Jaka zatem powinna być dobra trampolina ogrodowa?

  1. Wytrzymała – to podstawa, jeśli trampolina ma posłużyć przez wiele sezonów i nie zepsuć się po bardziej intensywnej zabawie. Profile trampoliny powinny być grube, mocne, np. z ocynkowanej stali.
  2. Ciężka – waga trampoliny znacząco wpływa na jej stabilność, dlatego im będzie ona cięższa, tym lepiej.
  3. Dopasowana do przestrzeni – producenci oferują różnego rodzaju trampoliny, choć te ogrodowe zazwyczaj mają średnicę od 2 do 5 metrów. Warto przed zakupem przeanalizować ilość dostępnego miejsca w ogrodzie, aby ostatecznie nie okazało się, że trampolina jest zbyt duża. Wybór wielkości trampoliny można także uzależnić od ilości osób, która będzie z niej korzystała, np. dla jednego dziecka wystarczy mniejsza trampolina.
  4. O odpowiedniej nośności – maksymalna waga użytkownika jest szczególnie ważna wtedy, gdy z trampoliny, oprócz dzieci, będą korzystały osoby dorosłe.
  5. O elastycznej macie – warto wybierać trampoliny z matą odporną na promieniowanie UV, a także wykonane z wysokiej jakości tworzywa, np. PE mesh.
  6. Z siatkami – trampolina ogrodowa zazwyczaj jest wyposażona w siatki zabezpieczające. To element absolutnie konieczny, jeśli będą ze sprzętu korzystały dzieci. Jeśli dana trampolina nie posiada w zestawie siatki, warto zorientować się, czy można do niej siatkę dokupić i bez problemu zamontować.
Jaka siatka – zewnętrzna czy wewnętrzna?
Przy zakupie trampoliny wielu rodziców zastanawia się, jaką powinna mieć siatkę. Do wyboru są bowiem siatki zewnętrzne i wewnętrzne. Obie mają za zadanie chronić użytkowników przed spadnięciem z trampoliny, ale i nie tylko. Siatki zabezpieczające wewnętrzne polecane są przede wszystkim młodszym dzieciom – jednocześnie ograniczają nieco przestrzeń do zabawy, ale z drugiej strony osłaniają malucha przed wpadnięciem w sprężyny. Siatka zewnętrzna będzie odpowiednia dla starszych dzieci, bowiem daje im więcej miejsca do skakania.

Trampolina dla dzieci to wspaniały prezent dla młodych fanów aktywności fizycznej. Pozwoli bawić się na świeżym powietrzu, a do tego pomoże rozwijać siłę czy poczucie równowagi. Dobra trampolina ogrodowa powinna posiadać stabilną, solidną konstrukcję, elastyczną matę, mocne sprężyny oraz siatkę zabezpieczającą – wewnętrzną dla maluchów lub zewnętrzną dla starszych dzieci.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin