Kampery w Polsce - zakup czy wynajem?

Kampery w Polsce - zakup czy wynajem?

Wakacje spędzone w kamperze są marzeniem wielu z nas. Ten sposób podróżowania gwarantuje możliwość dowolnego modyfikowania swojej wycieczki w zależności od potrzeb. Kampery nie muszą jednak pozostawać niespełnionymi fantazjami. Obecnie zakup kamperów w Polsce staje się coraz powszechniejszy tak samo, jak ich wypożyczanie.

Zakup kampera 
W Polsce możemy znaleźć 20 popularnych marek, których pojazdy są dostępne w sprzedaży. Rośnie również rynek kamperów używanych sprowadzanych zza granicy. Najczęściej trafiają do nas pojazdy z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Włoch. Zgodnie z badaniami najczęściej wybierane przez Polaków są kampery z alkową, która zapewnia możliwość wygodnego wyspania się i dodatkowo pozwala lepiej zorganizować przestrzeń użytkową. Pamiętajmy, że decydując się na zakup pojazdu, koniecznie należy zadbać również o dedykowane ubezpieczenie jak https://www.motorhomeprotect.co.uk/campervan-insurance/.  


Wypożyczenie kampera 
Znacznie bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem dla Polaków okazuje się wypożyczenie kampera. W ten sposób bez nadwyrężania budżetu domowego cała rodzina może wybrać się na wymarzone wakacje. Również ofert dotyczących wynajmu tego typu pojazdu jest coraz więcej. Możemy swobodnie wybierać w wielu oferowanych pojazdach, dlatego z pewnością każdy dobierze dla siebie propozycję odpowiadającą również cenowo. Polacy najchętniej decydując się na wynajem, szukają lepszych, bardziej luksusowych pojazdów, które zagwarantują wygodę na najwyższym poziomie. Częściej wybierane są większe modele, w których przestrzeń jest komfortowo zagospodarowana.   


Ile to kosztuje? 
Zakup kampera wiąże się ze sporym wydatkiem, warto jednak mieć na uwadze, że pojazdy te cechują się zazwyczaj wyjątkowo wysoką jakością wykonania i trwałością, przez co posłużą nam przez wiele lat. Najczęściej wybierane kampery o długości ok. 6-7 metra są dostępne w cenie ok. 30-40 tys. Euro. Jeśli chcemy zaoszczędzić, możemy jednak zdecydować się na tańszy model z nieco gorszym wyposażeniem. Sposobem na zmniejszenie wydatków jest również zakup kampera używanego. W przypadku wynajmu, za dobę zapłacimy najczęściej od 200 do 800 zł, w zależności od modelu pojazdu, sezonu, regionu i wielu innych czynników. Dodatkowo wymagana jest kaucja czy opłata serwisowa.  


Jeśli już od dłuższego czasu myślimy o dalekiej podróży kamperem, warto zainteresować się ofertami dostępnymi na Polskim rynku. Możemy zdecydować się zarówno na zakup, jak i wypożyczenie pojazdu na określony czas. Bez względu na decyzję z pewnością nie będziemy jej żałować.  


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin