Kilka sposobów na umycie samochodu

Kilka sposobów na umycie samochodu

Niektórzy kierowcy twierdzą, że umyte auto jeździ lepiej. O ile, poza ekstremalnymi sytuacjami, poziom zabrudzenia nie wpływa na stan techniczny, to na samopoczucie właściciela ma on zdecydowanie duży wpływ. Jak zatem sprawnie, a przede wszystkim skutecznie zadbać o estetykę pojazdu?

Wady i zalety myjni automatycznej
Najwygodniejszy i najszybszy sposób umycia samochodu oferują zapewne szczotkowe myjnie automatyczne. Obecne na większości stacji benzynowych, pozwalają na przeprowadzenie całego procesu niemal bez wysiadania na zewnątrz. Po uiszczeniu opłaty wjeżdżamy do pomieszczenia, w którym pojazd jest najpierw opłukiwany, następnie nanoszony jest środek myjący i do pracy przystępują szczotki. W zależności od wybranego programu cała operacja trwa od kilku do kilkunastu minut i możemy wyjechać umytym i wstępnie wysuszonym pojazdem. Rozwiązanie idealne?

Niestety nie. Największa zaleta, czyli bezobsługowość, jest w tym wypadku również wadą. O ile powierzchnie zewnętrzne zostają z większym lub mniejszym skutkiem doczyszczone, to już przestrzenie wewnątrz, na przykład progi, wymagają ręcznej interwencji. Nie bez znaczenia jest również fakt, że szczotki nie mają najlepszego wpływu na powłokę lakierniczą. Paradoksalnie, w korzystniejszej sytuacji są tu posiadacze aut starszych, które w większości wypadków mogły cieszyć się grubszym i trwalszym lakierem niż modele produkowane współcześnie. Mniejsza ilość warstw oraz miękka struktura sprawiają, że szczotki powodują stopniową degradację powłoki. Początkowo niezauważalne mikroryski powodują z czasem matowienie, kolor blaknie, a jego głębia zanika.

Na drugim biegunie znajdziemy samodzielne mycie samochodu. Wymaga ono od właściciela poświęcenia czasu i pracy, pozwala jednak na uzyskanie zdecydowanie lepszego i trwalszego efektu. Dodatkową zaletą jest bliższy kontakt z pojazdem, a to pozwala na szybkie wychwycenie ewentualnych usterek, wgniotek, czy też odprysków. Wczesne zdiagnozowanie takich problemów pozwala na ich skuteczniejsze, a zarazem tańsze usunięcie. Mycie ręczne nie oznacza oczywiście konieczności biegania z wiadrem i gąbką. Do dyspozycji kierowców pozostają myjnie ręczne. Łatwo dostępne na parkingach i w okolicach centrów handlowych, oferują dostęp do bieżącej wody oraz wysokociśnieniowe urządzenia myjące zaopatrzone w niezbędne podczas przywracania czystości środki chemiczne.

To właśnie jakość tych ostatniej często budzi wątpliwości. Na szczęście dla estetów i osób wyczulonych na punkcie jakości pozostaje jeszcze jedno rozwiązanie. Samodzielny zakup szamponów i wosków pozwoli dobrać produkty dedykowane do potrzeb i oczekiwań, a to zdecydowanie przełoży się na jakość efektu mycia. Na rynku znajdziemy mnóstwo produktów przeznaczonych do pielęgnacji aut. Szeroka oferta różni się nie tylko ceną, ale też klasą. Tu z pomocą przychodzą wyspecjalizowane sklepy internetowe, takie jak Getparts.pl. Duży wybór markowych produktów pozwoli na dokonanie właściwego wyboru, a rozsądny poziom cen idzie w parze z łatwością zakupu i szybką dostawą. Warto skorzystać z takiego rozwiązania. Może rzeczywiście umyte jeżdżą lepiej?


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty