Kradzież samochodu na walizkę

Kradzież samochodu na walizkę

Samochody z bezkluczykowym systemem otwierania miały być dużym udogodnieniem dla kierowców, niestety oprócz tego, że stanowią dużą wygodę dla kierowców stały się łatwym łupem dla złodziei. Sposobem rabusiów na przywłaszczenie auta z systemem Keyless jest tak zwana metoda na walizkę. Co warto wiedzieć na ten temat? Zachęcamy do lektury!

Czym jest system keyless?


Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest system keyless. Jak już wspomnieliśmy powyżej, jest to bezkluczykowy system otwierania samochodu. Aby otworzyć lub uruchomić auto, nie trzeba używać kluczyka. Wystarczy  jedynie, żeby transmiter radiowy znajdował się blisko auta, na przykład w plecaku czy w kieszeni kierowcy.

Czym jest kradzież samochodów na walizkę?


Na czym polega kradzież samochodu na walizkę? Taka metoda wykorzystywana jest wyłącznie w przypadku aut z systemem keyless. W akcji udział bierze dwóch złodziei ‒ każdy z nich ma walizkę. W walizce złodzieja A znajduje się skaner sygnału, w walizce złodzieja B wzmacniacz sygnału. Wszystko trwa zaledwie kilka sekund. Złodziej A podchodzi do samochodu i chwyta za klamkę. Złodziej B stoi jak najbliżej miejsca, w którym może znajdować się kluczyk ‒  jeśli na przykład właściciel auta jest w restauracji złodziej może stanąć przy drzwiach lub pod oknem. 

Gdy złodziej A łapie za klamkę, samochód wysyła sygnał, który odbierany jest przez znajdujący się w walizce skaner a następnie dociera do wzmacniacza w walizce B, który przesyła sygnał do kluczyka. Kluczyk odpowiada na sygnał, który przechwytywany jest przez walizki złodzieja B i złodzieja A, dociera do drzwi i otwiera samochód. Sytuacja powtarza się w przypadku uruchamiania samochodu.

Wszystko trwa zaledwie kilka sekund. Auto znika bezpowrotnie a szanse, aby je odzyskać są niewielkie — pojazd niemal natychmiast zamontowany jest na części. 

Czy można zabezpieczyć się przed kradzieżą na walizkę? 


Czy istnieje sposób, aby zabezpieczyć się przed kradzieżą auta sposobem na walizkę? Kierowcy wykorzystują różne sposoby, jednym z najczęściej wykorzystywanych jest zakup specjalnego, tłumiącego sygnał etui na kluczyk. Niestety nie daje to gwarancji, że złodziej nie przechwyci sygnału i nie odjedzie naszym autem. 

Zabezpieczenia antykradzieżowe ‒ oferta Bear-Lock


Interesującym rozwiązaniem są blokady antykradzieżowe zlokalizowanej w Luboniu pod Poznaniem firmy Bear-Lock. Wśród blokad antykradzieżowych dedykowanych samochodom z systemem keyless znajdują się:
  • Mechaniczna blokada drążka zmiany biegów  — to mechaniczna blokada montowana na stałe w nadwoziu samochodu, która uniemożliwia poruszanie  drążkiem zmiany biegów. Zabezpieczenie nie ingeruje w design samochodu i uniemożliwia nieupoważnionym osobom odjazd autem. 

  • Mechaniczna blokada drążka kierownicy — kolejnym z zabezpieczeń jest blokada drążka kierownicy. Po montażu blokada staje się integralną częścią kolumny kierowniczej a jej działanie polega na całkowitym unieruchomieniu układu kierowniczego 


Skuteczność obu blokad wynosi aż 99,9%! Nawet, jeśli złodziej dostanie się do naszego samochodu i uruchomi go nie będzie w stanie nigdzie nim odjechać. Niezawodność blokad potwierdzona jest  certyfikatem TÜV.

PodsumowanieWarto w porę zatroszczyć się o bezpieczeństwo auta i zakupić blokadę antykradzieżową, która uniemożliwi złodziejowi odjazd naszym autem. My polecamy mechaniczną blokadę drążka zmiany biegów oraz mechaniczną blokadę drążka kierownicy firmy Bear-Lock. 


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty