Maroko - fascynujący świat niczym z baśni

Maroko - fascynujący świat niczym z baśni

Maroko określane bywa jako barwna mozaika kultur i orientalna perełka Afryki Północnej. Nic w tym dziwnego, gdyż potrafi oczarować swoim kolorytem i tajemniczą aurą. Malowniczo położony na afrykańskim wybrzeżu stanowi jeden z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych krajów Maghrebu. Przekonaj się, jakie tajemnice kryje Maroko…

Egzotyka oddalona… zaledwie kilkanaście kilometrów od Europy? Maroko ze swoją mieszanką narodów, zwyczajów, tradycji wrzuconych do jednego tygla i oddziałujących na siebie przez wieki, jest obecnie jednym z najciekawszych kierunków egzotycznych. To brama do intrygującej Afryki Północnej…

Malowniczy świat niczym z baśni

Maroko kusi wyjątkową atmosferą, pysznym jedzeniem, rozmaitością atrakcji, wrażeń i emocji, a wreszcie malowniczymi krajobrazami. Wysokie szczyty górskie, niekończące się pustynie, wreszcie doliny i długie wąwozy to widoki warte podróży! Zapraszamy na wyprawę po baśniowej krainie, której warto doznawać wszystkimi zmysłami.

W Maroku można odnaleźć esencję egzotyki – m.in. perły marokańskiej architektury w Agadirze, Marrakeszu czy Fezie, wyjątkowe mediny, kręte i wąskie uliczki, tradycyjne bazary ‘souk’, słynna Casablanca, wyprawy na najwyższy szczyt Gór Atlas – Dżabel Tubkal, sporty wodne, złociste plaże o drobnym piasku.

Agadir – największy marokański kurort

Agadir jest stosunkowo młodym miastem i przypadnie do gustu tym, którzy kochają plażowanie i aktywny wypoczynek nad morzem. Znajduje się tu wiele wypożyczalni sprzętu, więc można poszaleć na nartach wodnych i skuterach, surfować, a także zanurzyć się w podwodnym świecie. W Agadirze nie brakuje też zabytków i atrakcji – warto wspiąć się na wzgórze Kasbah, aby ujrzeć panoramę miasta, a także zwiedzić lokalną medinę.

Dla spragnionych błogiego relaksu największą atrakcję stanowią jednak szerokie piaszczyste plaże o długości 10 kilometrów. Ponadto Agadir słynie ze wspaniałej pogody niemal przez cały rok – przez ponad 300 dni w roku słońce mocno grzeje! Wszystko to sprawia, że to właśnie w tym mieście powstała największa baza hotelowa w kraju. Agadir będzie też znakomitym punktem wypadowym na wycieczki, m.in. do Marrakeszu czy Casablanki.

W stronę Marrakeszu…

Jednym z najatrakcyjniejszych miast jest Czerwona Stolica Południa, czyli Marrakesz leżący u podnóża Atlasu. Uchodzi za serce i duszę Maroka, gdyż panuje tu wyjątkowo tajemnicza i hipnotyzująca atmosfera. Można zatracić się podczas podziwiania perełek architektury czy wyszukiwania skarbów na ogromnym bazarze. Tradycyjny ‘souk’ składa się z labiryntu uliczek, ale nic nie szkodzi, że można się zgubić! To nawet wskazane, gdyż znajdziesz wyjątkowe pamiątki, a gościnni mieszkańcy zdradzą kilka sekretów i ciekawostek o Marrakeszu.

Nie brakuje tu również zabytków – godny uwagi jest m.in. meczet Koutubia, pałac Dar Munabbi, liczne minarety, grobowce dynastii Saadytów. Wieczorem zaś koniecznie trzeba wybrać się na plac Djema El-Fna, na którym nie brakuje wtedy… zaklinaczy węży, wróżbitów czy gawędziarzy. Medina zaś to znakomity przykład tradycyjnej zabudowy.

As-Sawira – twierdza nad Atlantykiem

Warto połączyć wycieczkę do Marrakeszu z wizytą w położonej nad morzem As-Sawiry, byłym miasteczku portugalskim czy fenickim porcie. Rozsławiane przez licznych artystów, m.in. Boba Marleya, przyciąga tłumy miłośników muzyki, w tym plemiennych dźwięków i festiwalu Gnawa. Jednak poza ucztą muzyczną słynie z rękodzieła artystycznego, więc warto wybrać się tu po lokalne pamiątki z drewna tui, cedru czy hebanu.

Wśród ulubionych przez turystów miejsc jest też oczywiście plaża, port, stary Mellah – dzielnica żydowska, medina wpisana na listę UNESCO, wspaniałe knajpki z jeszcze wspanialszą kuchnią i ponad 250-letnie fortyfikacje miejskie Skala de la Ville, z których roztacza się piękny widok na Wyspy Purpurowe. Jest równie niezapomniany jak cała wyprawa do Maroka!

--
Artykuł opracowany we współpracy z Biurem Podróży Exim Tours organizującym m.in. wczasy w Maroku.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin