Mitsubishi L200 w off-roadzie. 5 dodatków, które zwiększą jego funkcjonalność

Mitsubishi L200 w off-roadzie. 5 dodatków, które zwiększą jego funkcjonalność

Mitsubishi L200 to pick-up, który sprawdzi się też podczas off-roadowych wypraw. Oto 5 dodatków, które ułatwią wyjazdy poza szlakiem.

To auto stworzone do ciężkich zadań. Niestraszny mu jest trudny teren, spore obciążenia, pył i wilgoć. To samochód dla ludzi pracy, który sprawdzi się między innymi w gospodarstwie, w tartaku lub firmie realizującej zlecenia z dala od miasta. Równie dobrze jednak da radę podczas off-roadowej wyprawy. Napęd 4WD i solidna konstrukcja czynią z niego idealny pojazd na nietknięte przez cywilizację bezdroża. Oczywiście po odpowiednim przystosowaniu.

Bagażnik dachowy
Nawet kilkudniowa wyprawa nie może obyć się bez bagażnika dachowego. Ten nie tylko jest niezbędny do równomiernego rozłożenia bagaży, ale też – jeśli wybierzesz właściwy model – umożliwi rozłożenie namiotu dachowego i montaż dodatkowego, niezbędnego w ekstremalnych warunkach oświetlenia. Wyposażony w bagażnik dachowy Mitsubishi L200 jest więc nie tylko dużo bardziej pakowny, ale też nieporównywalnie bardziej funkcjonalny – a w trudnym terenie to zdecydowanie najważniejsze.

Ochrona paki
Wyprawowe wyposażenie pomieścisz nie tylko na dachu Mitsubishi, ale też w jego pace. By mieć pewność, że twojemu ekwipunkowi nie zaszkodzi woda, pył lub gałęzie drzew, przed wyjazdem warto zadbać o zabezpieczenie paki. Opcji jest kilka: uniwersalne kufry przymocowane taśmami cargo, dedykowane skrzynie lub specjalne pokrywy. Optymalną ochronę zapewnią dwa ostatnie rozwiązania. Przy ich wyborze zwróć uwagę na to, czy zamknięcie jest wyposażone w uszczelki oraz na jakość materiałów, z którego wykonano klapę lub skrzynię.

Snorkel
Pył i woda to poważne zagrożenie dla silnika. By zabezpieczyć jednostkę przed tymi czynnikami, należy doprowadzić powietrze znad auta. Umożliwia to snorkel – niezbędny element wyposażenia każdego off-roadowego auta. Dedykowany Mitsubishi L200 snorkel nie tylko wyeliminuje ryzyko zanieczyszczenia silnika, ale też zapewni jego wydajniejsze chłodzenie. Powietrze pobierane na wysokości dachu pojazdu ma niższą temperaturę i jest czystsze niż przy standardowych wlotach powietrza.

Wyciągarka
Głębokie błoto, piach czy strome wzniesienia – w trudnym terenie nie brakuje przeszkód, z którym nawet najlepsze off-roadowe auto może samo sobie nie poradzić. Z daleka od drogi rzadko też możesz liczyć na pomoc innych. Dlatego przed terenową wyprawą koniecznie wyposaż L200 w wyciągarkę, która zapewni ci niezależność i poczucie bezpieczeństwa. Poza samym urządzeniem niezbędna będzie też płyta montażowa instalowana pod paką lub w jej przedniej części.

Zderzak i orurowanie
Montowane fabrycznie zderzaki nie zawsze zapewniają ochronę na poziomie wystarczającym podczas off-roadowych wypraw. Przed wyjazdem w trudny teren warto więc zadbać o zabezpieczenie najbardziej podatnych na uszkodzenia elementów, takich jak reflektory, przednia krawędź maski czy wlot chłodnicy. Zapewnisz je dzięki zamiennym, metalowym zderzakom oraz przedniemu orurowaniu. Niektóre modele, poza ochroną auta, mogą też pełnić inne funkcje – na przykład służyć do montażu wyciągarki, podnośnika lub akcesoryjnego oświetlenia.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin