Monitoring GPS jako sposób na oszczędności. Poznaj nasz poradnik

Monitoring GPS jako sposób na oszczędności. Poznaj nasz poradnik

Wydaje Ci się, że monitoring GPS to rozwiązanie, które przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo pojazdów należących do twojej firmy? To prawda. Ale warto pamiętać, że kluczową, dodatkową korzyścią są potężne oszczędności. Dlaczego dzięki temu rozwiązaniu możesz zmniejszyć wydatki związane z zarządzaniem flotą pojazdów i jak to zrobić? Oto, co warto wiedzieć.

Monitorowanie pojazdów oparte o technologię GPS nie jest nowością. W opinii wielu osób to przede wszystkim sposób na zabezpieczenie pojazdów przed kradzieżą i rejestrowanie tras (co jest konieczne przy realizacji określonych przewozów). Nie można jednak zapomnieć o ogromnym wpływie inwestycji w monitoring GPS na budżet firmy. Jak możesz go obniżyć dzięki temu systemowi?

Monitoring GPS = lepsza kontrola nad zużyciem paliwa
Rosnące ceny paliwa pociągają za sobą wzrost kosztów eksploatacji pojazdów. Niestety, jako przedsiębiorca, nie masz wpływu na podwyżki. Możesz jednak przyjrzeć się temu, jak wykorzystywane są auta firmowe. Chodzi przede wszystkim o:

  • wbudowany system kontroli paliwa – mowa tutaj o sondzie paliwa, połączeniu z magistralą CAN pojazdów oraz integracji z kartami paliwa wypełnianymi przez kierowców, a także o weryfikację, czy zużycie benzyny pokrywa się z liczbą przejechanych kilometrów,
  • możliwość sprawnego rozliczania wykorzystania samochodów firmowych do celów prywatnych przez pracowników – dobry monitoring GPS pozwoli zweryfikować autoryzowane i nieautoryzowane przejazdy, co wyeliminuje straty finansowe.


Optymalizacja tras przejazdów
Bolączką wielu firm są nieefektywnie zaplanowane trasy przejazdów aut należących do floty. Puste przejazdy i dublujące się lub nieekonomiczne trasy mogą obciążać Twój budżet nawet o kilka, kilkanaście tysięcy złotych każdego miesiąca. Dobry system monitorowania GPS dostarczy Ci dane, które jak na dłoni pokażą, co i jak możesz zoptymalizować. System da m.in. możliwość ustalenia korytarzy przejazdowych i efektywnego rozdzielenia pracy między kierowców – tak, aby maksymalnie zwiększyć wydajność prowadzonych działań.

Wsparcie eco-drivingu
Nieekonomiczna jazda również może wpłynąć negatywnie na wysokość wydatków na paliwo oraz inne koszty eksploatacji firmowych pojazdów – m.in. związanych z ich serwisowaniem. Dlatego warto zachęcać kierowców do poruszania się po drogach w zgodzie z zasadami eco-drivingu. Tak, aby zmniejszyć zużycie paliwa oraz wydłużyć czas życia aut. Pomoże w tym również monitoring GPS. Niektóre z nich są wzbogacone o systemy oceny kierowców – każdy z pracowników na tej pozycji dostanie spersonalizowane wskazówki, jak poprawić styl jazdy. Przyznane oceny można wykorzystać jako jedną z przesłanek w systemie motywacyjnym zespołu.

Oblicz, ile dokładnie zaoszczędzisz
Jak widzisz, korzystanie z systemu monitorowania GPS niesie za sobą ogromny potencjał w obszarze optymalizacji wydatków na flotę pojazdów. Możesz jednak zastanawiać się, ile dokładnie zyskasz i czy inwestycja w takie rozwiązanie naprawdę się opłaci. Aby oszacować wysokość oszczędności, możesz zerknąć na przykład do kalkulatora flotowego przygotowanego przez Konsalnet. Wystarczy, że podasz kilka podstawowych danych o swoich pojazdach. Kalkulator w odpowiedzi poda Ci przybliżoną wysokość rocznych oszczędności – mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty