Monitoring GPS - mała inwestycja, duży zysk

Monitoring GPS - mała inwestycja, duży zysk

Źródło: fot. materiały prasowe

Monitoring GPS to skuteczny sposób na oszczędność i bezpieczeństwo dla każdego użytkownika. Szczególnie dobrze sprawdza się w firmach, w których stale wykorzystywana jest flota różnego rodzaju pojazdów. Analiza danych z GPS pozwala oszczędzić paliwo (nierzadko również czas) oraz stworzyć większe poczucie bezpieczeństwa zarówno dla kierowcy, jak i pracodawcy.

Jak to działa?


W większości firm oferujących usługi monitoringu GPS cały proces przebiega w bardzo podobny sposób. Klient określa ilość samochodów, które chce wyposażyć w moduły GPS. Firma zajmująca się takimi usługami najczęściej oferuje nie tylko urządzenia, ale również możliwość ich montażu przez wykwalifikowany personel oraz karty SIM, dzięki którym moduły GPS będą mogły przesyłać dane bezpośrednio, do której klient będzie miał dostęp przez dedykowaną aplikację. Programy te często są przygotowane w taki sposób, aby były możliwe do uruchomienia w przeglądarkach internetowych, a często również na przenośnych urządzeniach mobilnych (z systemami Android lub iOS). Najczęściej wyposażone są w odpowiednie mechanizmy, umożliwiające włączenie powiadomień w zależności od zdarzeń, jakie wystąpią oraz w narzędzia do analizy zebranych danych. Użytkownik z łatwością może na przykład ustalić ścisłą strefę, w której mogą poruszać się pojazdy. W przypadku przekroczenia takiej strefy, na telefon może zostać wysłane powiadomienie w formie wiadomości SMS. To doskonały sposób, aby uchronić się przed ewentualną kradzieżą pojazdu oraz zapewnić sobie większą kontrolę nad tym, co pracownicy robią podczas pracy.

Analiza danych to sposób na oszczędność paliwa i czasu


Dzięki szczegółowej analizie zebranych danych możesz wprowadzić system, który w znaczący sposób ogranicza zużycie paliwa w Twojej flocie. Nawet doświadczeni kierowcy często nie zdają sobie sprawy, jak duży wpływ na zużycie paliwa ma styl jazdy. Odgórnie ogłoszone gratyfikacje dla osób, które prowadzą w najbardziej oszczędny sposób, może w znaczący sposób ograniczyć koszty wynikające z transportu (i to biorąc pod uwagę zarówno opłacenie premii dla pracowników, jak i abonamentu za usługę monitoringu!). Kolejnym istotnym sposobem wykorzystywania danych zebranych do analizy są trasy wybierane przez pracowników. Często weryfikacja szlaków utartych od lat może prowadzić do znaczącej redukcji ilości codziennie poświęcanego na podróż czasu oraz zużytego paliwa. Premiowanie kierowców nie tylko obniży koszty, ale może również pomóc stworzyć pozytywną rywalizację między pracownikami, której skutkiem będzie efektywniejsza praca oraz niższe koszty eksploatacji floty służbowej.

Jak działają urządzenia GPS?


Samo urządzenie to najczęściej plastikowe opakowanie niewiele większe od pudełka od zapałek, wewnątrz którego znajduje się układ elektroniczny z modułem GPS oraz wejściem na kartę SIM i miejscem do podłączenia zasilania. Energia najczęściej pobierana jest bezpośrednio z akumulatora, aby urządzenie mogło pracować również w momentach, kiedy silnik jest wyłączony. Ilość pobieranego prądu jest bardzo niewielka, jednak warto pamiętać o tym fakcie, dbając, aby wszystkie akumulatory w pojazdach były utrzymane w dobrym stanie. Urządzenie, dzięki modułowi GPS, określa na bieżąco swoją lokalizację i korzystając z modułu GSM, wysyła dane bezpośrednio do chmury. Firmy oferujące monitoring GPS pojazdów często zapewniają także dodatkowe opcje - na przykład sensory badające na bieżąco ilość paliwa w baku. Dzięki nim, szybko wykryjesz chociażby próbę kradzieży benzyny poprzez odpompowanie jej ze zbiornika. Obserwując statystyki, będzie Ci również łatwiej zauważyć ewentualną usterkę w samym pojeździe, której efektem będzie większe zużycie paliwa.

Na co warto zwrócić uwagę?


Firmy oferujące monitoring GPS nierzadko oferują wybór między samodzielnym montażem urządzeń przez klienta a przesłaniem swoich wykwalifikowanych pracowników. Warto skorzystać z drugiej opcji lub dobrze przygotować swój personel do wykonania zadania. Tylko prawidłowe podłączenie oraz odpowiednie umiejscowienie modułów zapewni ich odpowiednią pracę. Warto umieścić tego typu sprzęt w miejscu, które nie będzie na widoku w kabinie. Uchroni to ewentualne celowe uszkodzenia, które mogą wystąpić na przykład podczas kradzieży samochodu. Dobrze jest również poinformować swoich podwładnych o wprowadzeniu takiego systemu oraz przedstawić im go w taki sposób, aby zrozumieli, że jest to rozwiązanie wprowadzające oszczędności i większy komfort zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty