Monitoring pojazdów zwiększa bezpieczeństwo kierowców

Monitoring pojazdów zwiększa bezpieczeństwo kierowców

Kierowcy samochodów ciężarowych wyjeżdżają nawet w kilkutygodniowe trasy zagraniczne, przez co dbałość o ich bezpieczeństwo jest priorytetem dla firm transportowych. Przebywanie przez wiele dni poza domem, z dala od bliskich i firmy, zwiększa ryzyko, że kierowca pozostanie bez pomocy w razie problemów. Monitoring flot umożliwia zapewnienie pracownikom większego poziomu bezpieczeństwa, nawet gdy znajdują się kilkaset kilometrów od siedziby firmy.

Kierowcy coraz częściej boją się o swoje bezpieczeństwo

 
Kierowcy ciężarówek, którzy wyjeżdżają w trasy międzynarodowe, coraz częściej podkreślają, że obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Obawy dotyczą zarówno podróży po Europie zachodniej, jak i na wschód. Ryzyko związane z kradzieżami, aktami wandalizmu i uszkodzeniami samochodów, a nawet z atakami na kierowców jest najwyższe od lat. Pracownicy firm transportowych chcą czuć się bezpieczniej, dlatego chętniej pracują w firmach, które przez cały czas kontrolują, czy kierowca podróżuje po wyznaczonej trasie. Dzięki temu łatwiejsze jest zauważenie, że pracownik potrzebuje pomocy i szybkie zareagowanie w razie pojawienia się różnego rodzaju niebezpieczeństw.   
 
Czego obawiają się kierowcy podróżujący z towarami za granicę? Przede wszystkim martwią się o wypadki drogowe, na które są narażeni każdego dnia. W trasie jest to największe zagrożenie, nawet gdy kierowca przestrzega przepisów ruchu drogowego. Wielu pracowników obawia się również o swoje zdrowie i brak możliwości skorzystania z szybkiej pomocy medycznej w razie nagłego zachorowania. Niektórzy martwią się też o możliwość uszkodzenia samochodu przez wandali i kradzież towaru, za który odpowiada kierowca. Dzięki monitoringowi takiemu jak https://getvehicletracking.co.uk przedsiębiorca może stale kontrolować, gdzie znajdują się samochody firmowe. Dodatkowo może sprawdzić, co dzieje się w kabinie kierowcy w czasie jego pracy.   
 

Jak działa monitoring pojazdów firmowych?

  
Monitoring floty samochodowej wykorzystuje system lokalizacji GPS. Dzięki niemu przedsiębiorstwo transportowe może kontrolować, gdzie znajdują się samochody firmowe oraz jaką trasą się poruszają. System monitorowania przedstawia dane w czasie rzeczywistym oraz umożliwia tworzenie raportów za wybrany okres. Dane z systemu są przedstawiane na wyświetlaczu dowolnego urządzenia. Wystarczy włączyć monitoring na ekranie smartfona, tabletu lub komputera i sprawdzić, gdzie znajduje się firmowa flota. Dodatkowo możliwe jest sprawdzenie innych informacji ważnych z punktu widzenia firmy. Jedną z nich jest prędkość, z którą porusza się pojazd, oraz zużycie paliwa na poszczególnych etapach trasy. Dane tego typu umożliwiają wprowadzenie zasad eco drivingu i zmniejszają ryzyko kierowcy związane z przekraczaniem prędkości. Monitoring skutecznie zachęca kierowców do przestrzegania ograniczeń prędkości i ekonomiczniejszej jazdy.   
 
Monitorowanie floty samochodowej jest prostym rozwiązaniem, które można zastosować w każdej firmie transportowej. Korzystanie z systemu jest możliwe zarówno w przypadku realizowania zleceń na transport pasażerski, jak i towarowy w kraju oraz za granicą. Dzięki temu Vehicle Tracking jest coraz częściej montowane w samochodach firmowych. Uniwersalność systemu jest jego ogromną zaletą (więcej zalet tutaj: https://getvehicletracking.co.uk/advantages-of-using-a-fleet-monitoring-system/).   
 

Monitorowanie samochodów firmowych a zgoda kierowców

  
Wprowadzenie systemu monitoringu samochodów firmowych rzadko spotyka się z negatywną reakcją kierowców. Większość firm transportowych korzysta z takich systemów od dawna, dlatego kierowcy zdążyli przekonać się, że nie mają one negatywnego wpływu na ich komfort i prywatność. Pracodawcy wykorzystują dane pozyskane przez system wyłącznie do celów firmowych, uniemożliwiając dostęp do nich niepowołanym osobom. Monitoring jest wykorzystywany jedynie do zapewniania kierowcom bezpieczeństwa oraz do kontrolowania firmowych kosztów. Dodatkowo logistycy pobierają raporty, dzięki którym łatwiej jest im planować kolejne trasy przejazdu w przyszłości, by rzadziej dochodziło do opóźnień w dostawie towarów.   
 
Czy kierowca musi wyrazić zgodę na montaż systemu monitorowania floty w jego samochodzie? Pracodawca powinien poinformować kierowcę o instalacji Vehicle Tracking w samochodzie firmowym ze względu na przepisy rozporządzenia RODO. Pracownicy powinny dowiedzieć się, w jakim celu są gromadzone dane, kto ma do nich dostęp oraz kto jest ich administratorem. Jednocześnie pracodawca w umowie o pracę może zastrzec, że brak zgody na monitorowanie tras przejazdu jest równoznaczny z brakiem możliwości wykonywania obowiązków służbowych. Takie rozwiązanie skłania kierowców do wyrażenia zgody na monitoring, nawet gdy są początkowo sceptycznie nastawieni.   
 
Dane pozyskiwane przez monitoring floty samochodowej są szyfrowane i zabezpieczane, dlatego trafiają wyłącznie do pracodawcy. Ich śledzenie jest niemożliwe dla osób postronnych, co zwiększa zaufanie kierowców do systemu. Dzięki temu coraz chętniej decydują się na podejmowanie pracy w firmach, które zwiększają bezpieczeństwo podwładnych za pomocą Vehicle Tracking.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty