Myślisz o zmianie samochodu? Sprawdź, jak możesz sfinansować zakup

Myślisz o zmianie samochodu? Sprawdź, jak możesz sfinansować zakup

Kupno nowego samochodu może być wiązać się z przyjemnością, a czasem bywa koniecznością. Bez względu na to, co skłoniło nas do zmiany auta, konieczne będzie jego sfinansowanie. Jak możemy to zrobić?

Rynek motoryzacyjny jest wyjątkowo dynamiczny. Chętnie i często kupujemy samochody, zarówno nowe, jak i używane. Według corocznego raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w ostatnich latach regularnie rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w urzędowych wydziałach komunikacji. Tylko część z nich kupowana jest za gotówkę, większość nabywców skorzystała z różnych form finansowania. Która z nich jest najkorzystniejsza dla ciebie?

Leasing i wynajem długoterminowy

Rozwiązanie przeznaczone dla firm to najpopularniejsza forma finansowania nowych samochodów osobowych w Polsce. Obecnie nie trzeba posiadać floty aut, żeby móc skorzystać z leasingu – wystarczy jednoosobowa działalność gospodarcza. Co więcej, z leasingu mogą skorzystać nawet świeżo upieczeni przedsiębiorcy, którzy udokumentują swoją zdolność kredytową. Co przemawia za tą opcją? Przede wszystkim elastyczna forma opłaty wstępnej i rat. W pierwszej kwestii mamy bardzo dużą dowolność, natomiast okres spłaty uzależniony jest od wieku auta. Kupując nowy samochód, możemy leasingować go nawet przez 6 lat, natomiast w przypadku pojazdów używanych czas ten będzie stosunkowo krótszy. Leasing nie wymaga wielu formalności, a raty można potraktować jako koszt prowadzenia firmy. Jednakże jest to opcja przeznaczona wyłącznie dla przedsiębiorców, a pojazd nie może być starszy niż 10 lat. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że średni wiek rejestrowanego samochodu w Polsce to ponad 13 lat, trzeba poszukać innego rozwiązania. Formą zbliżoną do leasingu jest wynajem długoterminowy. Największym atutem tej metody jest fakt, że nie musimy troszczyć się o formalności związane z autem, np. płacić ubezpieczenia. Kusząca wydaje się także możliwość częstej wymiany modelu, którym jeździmy. Minusem jest to, że użytkowany samochód nigdy nie stanie się naszą własnością.

Kredyt samochodowy

Zmiana samochodu nierzadko wiąże się z wizytą w banku. Na zakup auta można zaciągnąć specjalny kredyt samochodowy z konkretnym przeznaczeniem. Jego oprocentowanie jest niższe niż w przypadku zwykłego kredytu konsumenckiego, dlatego to wciąż jedno z popularnych rozwiązań. W ten sposób, kupując pojazd, nie musimy angażować wszystkich pieniędzy. Potrzebna będzie jedynie kwota na wpłatę początkową, a ta uzależniona jest od efektów rozmów z bankiem. Najczęściej wkład własny wynosi ok. 10% wartości auta. Kredyty samochodowe najczęściej zaciąga się na nowe pojazdy. W związku z tym jednorazowy zakup rozbijany jest na miesięczne raty, a okres spłaty może wynosić zazwyczaj do 60 miesięcy.

Pożyczka pozabankowa

Sposób finansowania, który w ostatnich latach zyskuje na popularności, to pożyczka pozabankowa na raty miesięczne. Zainteresowanie konsumentów zawdzięcza przede wszystkim prostym zasadom i dużej dostępności. – W przeciwieństwie do kredytu w banku, pożyczka cechuje się niewielką ilością niezbędnych formalności. Bank prześwietla kredytobiorcę pod każdym kątem, analizując zarówno jego przeszłość, jak i perspektywę możliwości spłaty w przyszłości. W przypadku pożyczki czas oczekiwania jest dużo krótszy – wyjaśnia ekspert marki hapipożyczki.
Bardzo często decyzję o zakupie nowego samochodu trzeba podjąć natychmiast, gdyż korzystne oferty błyskawicznie znikają z portali ogłoszeniowych. Zamiast martwić się o czas potrzebny na przeprocesowanie kredytowych formalności, wizytę w placówce banku oraz wypełnianie kolejnych formularzy, można w kilka minut otrzymać pieniądze na konto dzięki dostępności online.
Jeżeli ubiegamy się o pożyczkę pozabankową, zaoszczędzamy czas oraz minimalizujemy formalności. Najczęściej jedynym dokumentem, jakiego potrzebujemy do zrealizowania operacji, jest dowód osobisty. Nie trzeba dostarczać wyciągów z konta, zaświadczenia od pracodawcy czy kserokopii umowy o pracę – wylicza specjalista hapipożyczki, firmy, która oferuje szybkie pożyczki na raty.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty