Mytaxi czy Uber - czym wrócić z imprezy?

Mytaxi czy Uber - czym wrócić z imprezy?

Jeszcze niedawno podróżowanie bez gotówki było zwyczajnie niemożliwe. Przewoźnicy nie oferowali żadnej alternatywy dla płatności gotówką. Teraz wszystko się zmieniło za sprawą  nowoczesnej technologii. Przy pomocy jednej aplikacji można nie tylko opłacić przejazd, ale też go zamówić. W dalszej części artykułu porównujemy dwie najpopularniejsze usługi transportowe: Uber i Mytaxi. Sprawdź, która z nich się bardziej opłaca.

Tradycyjne taksówki często źle nam się kojarzą. Chyba każdy słyszał historie o tym, jak to ktoś został oszukany i za kurs musiał zapłacić dużo więcej niż trzeba. W ostatnim czasie rynek zawojowały aplikacje mobilne firm przewozowych, dzięki którym można skorzystać z oferowanych przez nie usług. Zapewniają wygodę i komfort, a zamawianie kursu jest szybkie i bezproblemowe. Nic więc dziwnego, że tradycyjne taxi odchodzą na boczny tor. 

Uber - co to jest?
Uber służy do zamawiania usług transportu samochodowego za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Pobierasz aplikację na swój telefon, rejestrujesz się i zamawiasz przejazd. Aplikacja wyszukuje kierowcę, który znajduje się najbliżej Ciebie, dzięki czemu nie musisz na niego długo czekać. W Polsce Uber obsługuje takie miasta jak Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i Trójmiasto.

Mytaxi - jak działa?
Mytaxi to druga opcja, jaką możesz wybrać. Podobnie jak w przypadku Ubera usługi tego przewoźnika zamawiać można przez aplikację. Jest jednak ona bardziej rozbudowana, bo choćby umożliwia dzielenie kosztów przejazdu pomiędzy dwie podróżujące osoby.

Czym różnią się usługi oferowane przez Ubera od Mytaxi?
Podczas wyboru środka transportu warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, które przemawiają na korzyść jednego lub na niekorzyść drugiego przewoźnika. Jedną z nich jest choćby fakt, że za kierownicą pojazdów pod szyldem Mytaxi zasiadają licencjonowani taksówkarze zaopatrzeni w kompleksowe ubezpieczenie (np. https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/). O pracę w Uberze może ubiegać się każdy, nie trzeba bowiem posiadać licencji taksówkarskiej ani znać topografii miasta.

Różnice mogą występować także w cenie. Średnia cena za kilometr w Uberze wynosi 1,3 zł. Dolicza się do niej jeszcze opłatę czasową, wynoszącą 0,25 zł za każdą minutę. Jeżeli kierowca Ubera długo stoi w korkach, koszt przejazdu może okazać się dużo wyższy niż początkowo zakładaliśmy. Jeśli chodzi o Mytaxi koszt przejazdu wynosi około 2 złotych za kilometr, a opłaty czasowe doliczane są dopiero wtedy, gdy na trasie kierowca napotka duże korki.
Wybierając najlepszego przewoźnika pamiętaj, że czasem lepiej zapłacić więcej, a mieć zagwarantowane bezpieczeństwo, niż zaoszczędzić kilka złotych, a po nieszczęśliwym wypadku samemu borykać się z jego konsekwencjami.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin