Mytaxi czy Uber - czym wrócić z imprezy?

Mytaxi czy Uber - czym wrócić z imprezy?

Jeszcze niedawno podróżowanie bez gotówki było zwyczajnie niemożliwe. Przewoźnicy nie oferowali żadnej alternatywy dla płatności gotówką. Teraz wszystko się zmieniło za sprawą  nowoczesnej technologii. Przy pomocy jednej aplikacji można nie tylko opłacić przejazd, ale też go zamówić. W dalszej części artykułu porównujemy dwie najpopularniejsze usługi transportowe: Uber i Mytaxi. Sprawdź, która z nich się bardziej opłaca.

Tradycyjne taksówki często źle nam się kojarzą. Chyba każdy słyszał historie o tym, jak to ktoś został oszukany i za kurs musiał zapłacić dużo więcej niż trzeba. W ostatnim czasie rynek zawojowały aplikacje mobilne firm przewozowych, dzięki którym można skorzystać z oferowanych przez nie usług. Zapewniają wygodę i komfort, a zamawianie kursu jest szybkie i bezproblemowe. Nic więc dziwnego, że tradycyjne taxi odchodzą na boczny tor. 

Uber - co to jest?
Uber służy do zamawiania usług transportu samochodowego za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Pobierasz aplikację na swój telefon, rejestrujesz się i zamawiasz przejazd. Aplikacja wyszukuje kierowcę, który znajduje się najbliżej Ciebie, dzięki czemu nie musisz na niego długo czekać. W Polsce Uber obsługuje takie miasta jak Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i Trójmiasto.

Mytaxi - jak działa?
Mytaxi to druga opcja, jaką możesz wybrać. Podobnie jak w przypadku Ubera usługi tego przewoźnika zamawiać można przez aplikację. Jest jednak ona bardziej rozbudowana, bo choćby umożliwia dzielenie kosztów przejazdu pomiędzy dwie podróżujące osoby.

Czym różnią się usługi oferowane przez Ubera od Mytaxi?
Podczas wyboru środka transportu warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, które przemawiają na korzyść jednego lub na niekorzyść drugiego przewoźnika. Jedną z nich jest choćby fakt, że za kierownicą pojazdów pod szyldem Mytaxi zasiadają licencjonowani taksówkarze zaopatrzeni w kompleksowe ubezpieczenie (np. https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/). O pracę w Uberze może ubiegać się każdy, nie trzeba bowiem posiadać licencji taksówkarskiej ani znać topografii miasta.

Różnice mogą występować także w cenie. Średnia cena za kilometr w Uberze wynosi 1,3 zł. Dolicza się do niej jeszcze opłatę czasową, wynoszącą 0,25 zł za każdą minutę. Jeżeli kierowca Ubera długo stoi w korkach, koszt przejazdu może okazać się dużo wyższy niż początkowo zakładaliśmy. Jeśli chodzi o Mytaxi koszt przejazdu wynosi około 2 złotych za kilometr, a opłaty czasowe doliczane są dopiero wtedy, gdy na trasie kierowca napotka duże korki.
Wybierając najlepszego przewoźnika pamiętaj, że czasem lepiej zapłacić więcej, a mieć zagwarantowane bezpieczeństwo, niż zaoszczędzić kilka złotych, a po nieszczęśliwym wypadku samemu borykać się z jego konsekwencjami.

Tagi: mytaxi czy uber, mytaxi czy uber, mytaxi czy uber, mytaxi czy uber, mytaxi czy uber, mytaxi czy uber,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty