Mytaxi czy Uber - czym wrócić z imprezy?

Mytaxi czy Uber - czym wrócić z imprezy?

Jeszcze niedawno podróżowanie bez gotówki było zwyczajnie niemożliwe. Przewoźnicy nie oferowali żadnej alternatywy dla płatności gotówką. Teraz wszystko się zmieniło za sprawą  nowoczesnej technologii. Przy pomocy jednej aplikacji można nie tylko opłacić przejazd, ale też go zamówić. W dalszej części artykułu porównujemy dwie najpopularniejsze usługi transportowe: Uber i Mytaxi. Sprawdź, która z nich się bardziej opłaca.

Tradycyjne taksówki często źle nam się kojarzą. Chyba każdy słyszał historie o tym, jak to ktoś został oszukany i za kurs musiał zapłacić dużo więcej niż trzeba. W ostatnim czasie rynek zawojowały aplikacje mobilne firm przewozowych, dzięki którym można skorzystać z oferowanych przez nie usług. Zapewniają wygodę i komfort, a zamawianie kursu jest szybkie i bezproblemowe. Nic więc dziwnego, że tradycyjne taxi odchodzą na boczny tor. 

Uber - co to jest?
Uber służy do zamawiania usług transportu samochodowego za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Pobierasz aplikację na swój telefon, rejestrujesz się i zamawiasz przejazd. Aplikacja wyszukuje kierowcę, który znajduje się najbliżej Ciebie, dzięki czemu nie musisz na niego długo czekać. W Polsce Uber obsługuje takie miasta jak Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i Trójmiasto.

Mytaxi - jak działa?
Mytaxi to druga opcja, jaką możesz wybrać. Podobnie jak w przypadku Ubera usługi tego przewoźnika zamawiać można przez aplikację. Jest jednak ona bardziej rozbudowana, bo choćby umożliwia dzielenie kosztów przejazdu pomiędzy dwie podróżujące osoby.

Czym różnią się usługi oferowane przez Ubera od Mytaxi?
Podczas wyboru środka transportu warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, które przemawiają na korzyść jednego lub na niekorzyść drugiego przewoźnika. Jedną z nich jest choćby fakt, że za kierownicą pojazdów pod szyldem Mytaxi zasiadają licencjonowani taksówkarze zaopatrzeni w kompleksowe ubezpieczenie (np. https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/). O pracę w Uberze może ubiegać się każdy, nie trzeba bowiem posiadać licencji taksówkarskiej ani znać topografii miasta.

Różnice mogą występować także w cenie. Średnia cena za kilometr w Uberze wynosi 1,3 zł. Dolicza się do niej jeszcze opłatę czasową, wynoszącą 0,25 zł za każdą minutę. Jeżeli kierowca Ubera długo stoi w korkach, koszt przejazdu może okazać się dużo wyższy niż początkowo zakładaliśmy. Jeśli chodzi o Mytaxi koszt przejazdu wynosi około 2 złotych za kilometr, a opłaty czasowe doliczane są dopiero wtedy, gdy na trasie kierowca napotka duże korki.
Wybierając najlepszego przewoźnika pamiętaj, że czasem lepiej zapłacić więcej, a mieć zagwarantowane bezpieczeństwo, niż zaoszczędzić kilka złotych, a po nieszczęśliwym wypadku samemu borykać się z jego konsekwencjami.


Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega