Odkurzacz samochodowy ranking - do auta, tapicerki, bezprzewodowy - co wybrać w 2020 roku?

Odkurzacz samochodowy ranking - do auta, tapicerki, bezprzewodowy - co wybrać w 2020 roku?

Każdy kierowca, który troskliwie podchodzi do swojego auta i dba o jego stan, powinien mieć w posiadaniu odkurzacz samochodowy. Wnętrze pojazdu zawsze szybko się brudzi. Zaschnięte błoto, okruchy, albo po prostu zwykły kurz - wszystko to przez kolejne tygodnie zbiera się na tapicerce i innych powierzchniach. Znacznie obniża to komfort jazdy, a także po prostu szkodzi zdrowiu kierowcy i jego pasażerów. Dlatego lepiej jak najczęściej pozbywać się z samochodu niepotrzebnych zabrudzeń. Do tego celu dobrze byłoby wybrać odpowiedni odkurzacz. Jeśli właśnie planujesz jego zakup, to koniecznie przeczytaj na co powinieneś wcześniej zwrócić uwagę.

Najważniejsze parametry


Istnieje kilka kwestii na które należy szczególnie zwrócić uwagę, chcąc wybrać odpowiedni dla naszych potrzeb odkurzacz samochodowy. Skuteczność sprzątania tego typu urządzeniem, zależy przede wszystkim od mocy jaką czerpie. Przekłada się ona na siłę ssania, a więc to jak łatwo wciągnąć brud tkwiący w powierzchni. Dużą zaletą będzie pokrętło regulujące moc odkurzacza, dzięki któremu będziesz mógł zmniejszyć zużywaną energię, jeśli akurat nie potrzebujesz zbyt silnego ssania.

Niebagatelne znaczenie dla wygody korzystania z ręcznego odkurzacza ma jego wielkość i waga. Im większe urządzenie tym jednocześnie większy jest jego pojemnik na nieczystości. Duży zbiornik ogranicza konieczność zbyt częstego opróżniania go, a co za tym idzie niepotrzebnego przerywania pracy. Niestety większe urządzenie to oczywiście również jego większa waga. Używając odkurzacza samochodowego będziesz go przez dłuższy czas trzymał jedną ręką, więc lepiej aby jej nie nadwyrężyć operowaniem zbyt dużym ciężarem.

Zasilanie odkurzacza samochodowego


Ręczne odkurzacze samochodowe różnią się od siebie pod wieloma względami. Między innymi sposobem ich zasilania. Najbardziej poręczny będzie odkurzacz zasilany swoim własnym akumulatorem. Nie jesteś ograniczony długością żadnego kabla, więc takim rodzajem odkurzacza dotrzesz do każdego zakamarka i każdej szczeliny w twoim aucie. Jego główną wadą jest niestety ograniczony czas pracy. Energia w akumulatorze po jakimś czasie wyczerpie się i konieczna będzie jego wymiana na nowy lub doładowanie go. Oprócz tego są to zwykle dosyć ciężkie urządzenia, głównie ze względy na wagę baterii.

Drugi rodzaj to odkurzacz zasilany bezpośrednio prądem z gniazdka elektrycznego. Będzie on na pewno lżejszy od odkurzacza akumulatorowego, ale ze względu na konieczność dostępu do gniazdka, nadaje się wyłącznie do używania w garażu, a w trasie staje się bezużyteczny. Jego główne zalety to natomiast największa moc oraz nieograniczony czas pracy.

I wreszcie trzecią kategorią odkurzacza jest urządzenie podłączane do zapalniczki samochodowej. To najczęściej wybierany rodzaj odkurzacza ze względu na to, że łączy w sobie większość zalet obu poprzednich odkurzaczy. Jego czas pracy nie jest wprawdzie bezterminowy, bo ogranicza nas energia samochodowego akumulatora, ale powinno jej wystarczyć na każde odkurzenie. Jedyną dotkliwą wadą może być jedynie zbyt krótki kabel, dlatego lepiej dokładnie rozejrzeć się na rynku i kupić taki z co najmniej kilkumetrowym kablem zasilającym.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty