OptiDrive 360 - trener bezpiecznej i ekologicznej jazdy

OptiDrive 360 - trener bezpiecznej i ekologicznej jazdy

Kierowcy coraz częściej podjeżdżając na stacje paliw są zaskakiwani kolejnymi podwyżkami. Problem rosnących cen benzyny i oleju napędowego dotyka osoby prywatne, ale także firmy wykorzystujące w swojej pracy samochody. Jeśli flota liczy kilkadziesiąt czy kilkaset pojazdów, to każdy wzrost cen znacząco odbija się na ponoszonych kosztach. Dlatego też bardzo ważne jest podjęcie działań mających na celu oszczędności, dotyczy to między innymi dbania o stan techniczny pojazdów, a także nauczenie użytkowników ekologicznej jazdy.

Na czym polega ekonomiczna jazda
Wielu kierowcom ekonomiczna jazda kojarzy się zawalidrogami, którzy poruszają się w ślimaczym tempie i wszyscy ich wyprzedzają. Jednak oszczędnie wcale nie oznacza wolniej - można bowiem jeździć szybko, a jednocześnie ekonomicznie. Kluczem do obniżenia spalania jest bowiem zrównoważony styl prowadzenia, płynność i umiejętność przewidywania tego, co dzieje się na drodze. Najwięcej energii pochłania rozpędzenie samochodu, dlatego też należy unikać gwałtownego hamowania a później przyspieszania.

Zaleca się, żeby utrzymywać obroty silnika na jednakowym poziomie i sprawnie manewrować skrzynią biegów, używając jednocześnie najwyższego biegu umożliwiającego jazdę. Duże znaczenie dla spalania ma także stan techniczny samochodu. Nieodpowiednie ciśnienie w kołach może zwiększyć zużycie paliwa nawet o kilkanaście procent, tak samo jak inne zaniedbania. Dlatego też bardzo ważne są regularne przeglądy, połączone z wymianą oleju, filtrów i innych niezbędnych elementów wyposażenia.

Ekonomiczna jazda z platformą WEBFLEET
Ekologiczna jazda nie jest wcale trudna, jeśli kierowca nauczy się jej podstawowych zasad. Dodatkowo można skorzystać z nowoczesnych systemów informatycznych, które dostarczają wielu informacji o stylu jazdy i poprawiają wydajność, takich jak na przykład OptiDrive 360. Jest to jedno z najbardziej kompleksowych narzędzi na rynku, wykorzystujące aż osiem różnych wskaźników wydajności. Kierowcy na bieżąco dostają informacje o przekraczaniu prędkości w stosunku do ograniczeń, porównanie aktualnej prędkości z ekologiczną, a także rzeczywiste zużycie paliwa.

Cenną informacją będzie także wykaz nieprzewidzianych zdarzeń podczas jazdy, pracy na biegu jałowym czy sposobu zmiany biegów - takie dane można później przeanalizować i wyciągnąć na ich podstawie odpowiednie wnioski. Największą zaletą tego narzędzia jest możliwość uczenia załóg, system na bieżąco dostarcza bowiem informacji zwrotnych na każdym etapie podróży i sugeruje optymalne zachowanie w konkretnych sytuacjach.

Korzyści płynące z Eco-Drivingu
System OptiDrive 360 jest bardzo wysoko oceniany przez użytkowników, dając im możliwość znacznych oszczędności. Jego główną zaletą są mniejsze koszty eksploatacji floty pojazdów, co przy ich większej ilości daje całkiem spore oszczędności. Optymalizacja zużycia paliwa dzięki spokojnej, płynnej jeździe ma też duży wpływ na stan techniczny pojazdów, rzadsze przeglądy i naprawy to również wymierne korzyści dla właściciela. Dużo na tym zyskują także kierowcy, dzięki korzystaniu z możliwości trenera podnoszą swoje umiejętności, co przekłada się na ich wydajność i bezpieczeństwo na drodze.

System daje możliwość ciągłego doskonalenia, dzięki analizie trendów i identyfikacji obszarów, które wymagają poprawy. Ekologiczna jazda to także ochrona naszego środowiska, optymalizując spalanie ogranicza się emisję CO2 i innych szkodliwych związków ze spalin. System OptiDrive 360 udostępnia szereg raportów dotyczących stylu jazdy, między innymi dotyczących zużycia paliwa, emisji CO2 czy stylu jazdy kierowców.

Źródło: TomTom Telematics - Monitoring Pojazdów


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin