Parking przy lotnisku Modlin - Na co zwrócić uwagę?

Parking przy lotnisku Modlin - Na co zwrócić uwagę?

Podróże służbowe czy urlopy często wiążą się z koniecznością skorzystania z transportu lotniczego. Jednym z częściej ostatnio wybieranych lotnisk w Polsce jest Modlin. To właśnie stąd Polacy bardzo często wyjeżdżają na wakacje lub spotkania biznesowe. Od wiosny 2019 roku na lotnisku pojawili się przewoźnicy czarterowi którzy realizują przeloty na zlecenie największych biuro podróży (np. Itaka, TUI).

Same przygotowania do takiej eskapady trwają dość długo i mało komu zostaje dużo czasu na kwestię dostania się na lotnisko. Rozważamy kilka opcji: podróż taksówką lub autobusem, poproszenie o pomoc kogoś z rodziny lub znajomego i oczywiście przyjazd na miejsce własnym samochodem. Ostatnia opcja wiąże się koniecznością znalezienia miejsca parkingowego, gdzie samochód będzie w pełni bezpieczny.

Sposoby dostania się na lotnisko samochodem


Zasadniczo mamy do dyspozycji trzy możliwości — taksówkę, skorzystanie z pomocy znajomego lub członka rodziny oraz dojazd własnym samochodem.

Pierwsze rozwiązanie nadaje się przede wszystkim dla osób, które mieszkają w mieście, z którego wylatują. Zaletą tej opcji jest możliwość zorganizowania transportu w krótkim czasie. Wadą zaś będzie spory koszt (2 razy przyjazd) i mniejszy komfort w przypadku wyjazdu w więcej osób z dużym bagażem.


Korzystanie z pomocy członka rodziny lub znajomego jest dość często stosowaną metodą, popularną zwłaszcza przy dojeżdżaniu na lotnisko z innych miejscowości. Choć jest to rozwiązanie wygodne, trzeba się liczyć z ograniczoną dyspozycyjnością drugiej osoby — ma ona przecież swoje sprawy i np. budzenie jej w środku nocy nie wchodzi w grę. I musi to zrobić dwa razy – przywieść na lotnisko i odebrać.

Natomiast dojazd własnym samochodem zapewnia pełen komfort i niezależność. W szczególności gdy samolot może się opóźnić. Rodzi się tutaj jeden zasadniczy problem — co zrobić z autem, gdy już dotrzemy na miejsce? Rozwiązaniem tej kwestii będzie dobry parkingu przy lotnisku Modlin. I właśnie nim przyjrzymy się bliżej.

Solid Parking przy lotnisku Modlin

Na co zwracać uwagę przy wyborze parkingu przy lotnisku?


Przy większych lotniskach takich jak np. Modlin pod Warszawą, parkingów jest dosyć sporo, wybór odpowiedniego miejsca do pozostawienia swojego pojazdu na czas urlopu może być więc dość trudny. Ofert jest dużo a na to, czy dany parking jest tym odpowiednim, ma wpływ przynajmniej kilka czynników. Oto one:

Opinie o parkingu


W sytuacji, gdy kilka parkingów ma zbliżone oferty, warto zaznajomić się z umieszczonymi w internecie opiniami na ich temat. Dobrze jest sprawdzać je dokładnie i nie skupiać się wyłącznie na średniej ocenie. Postępując w ten sposób, można uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i stresów związanych np. z długim oczekiwaniem na transport z lotniska.

Bezpieczeństwo


Temat poruszyliśmy już nieco przy okazji poprzedniego punktu. Decydując się na przyjazd na lotnisko własnym samochodem, powinniśmy wybierać wyłącznie parkingi strzeżone. Nie chcemy przecież, żeby pod naszą nieobecność doszło do jego kradzieży, prawda? Dlatego też najlepiej jest zorganizować postój auta na obszarze z wdrożonym systemem bezpieczeństwa - monitoring i kontrolowanie wjazdu i wyjazdu z terenu parkingu to absolutne minimum. Dodatkowo powinien on być także ogrodzony i dobrze oświetlony. Zdecydowaną przewagę będą mieć też parkingi z zainstalowanym systemem alarmowym, będącym pod nadzorem agencji ochrony.

Bardzo ważna jest także kwestia ubezpieczenia na wypadek szkód parkingowych lub kradzieży. Powinniśmy więc sprawdzać parkingi także pod tym kątem. Posiadanie takiego ubezpieczenia da nam bowiem spokój podczas wyjazdu.

Lokalizacja


Pod tym względem można wyróżnić trzy typy parkingów:

Pierwszym będą te umiejscowione w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska. I właściwie to jest ich największą i często jedyną zaletą. Najczęściej są bowiem najdroższe, wyposażone wyłącznie w samoobsługowe automaty i pozbawione ubezpieczenia. W związku z tym ostatnim nie mamy żadnego zabezpieczenia w wypadku uszkodzeń pojazdu na terenie parkingu lub jego kradzieży, a wszelkie koszty tytułem naprawy zaistniałych usterek musimy ponieść sami.


Kolejnym typem są profesjonalne parkingi położone w stosunkowo niewielkiej odległości od lotniska. Takich parkingów jest wiele np. w niedalekiej odległości lotniska Modlin. W przeważającej większości są one czynne całą dobę i oferują ubezpieczenie od szkód. Obiekty tego typu są zazwyczaj cały czas monitorowane i patrolowane. Niektóre są nawet wyposażone w nowoczesne systemy CCTV i czujniki alarmowe. Często oferują także dodatkowe usługi jak np. darmowe ładowanie akumulatora przy dłuższym pobycie czy sieć wi-fi, oraz bezpłatny transport na i z lotniska.


Ostatnią grupę stanowią prywatne lub przydomowe parkingi. W ich przypadku największym atutem będzie niska cena. Trzeba jednak pamiętać, że oferują one mocno ograniczone usługi, np. dowóz tylko w określonych godzinach. Bardzo rzadko możemy w ich przypadku liczyć na serwisy dodatkowe jak ubezpieczenie czy ochrona auta.

Cena


Zazwyczaj jest ona podstawowym czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze parkingu. Trzeba jednak pamiętać o dokładnym przyjrzeniu się cennikowi. Może się bowiem okazać, że na pierwszy rzut oka przystępna cena nie obejmuje wszystkich interesujących nas usług, np. darmowego transportu na lotnisko. Mogą być doliczane opłaty lotniskowe (niekiedy równe cenie usługi parkowania). Sprawdźmy to, dzięki temu można oszczędzić sobie sporo nerwów i nagłych, nieplanowanych wzrostów kosztów.

Transport na lotnisko


Wspomniana już tutaj kilkakrotnie usługa, oferowana przez wiele profesjonalnych parkingów. Oczywiście najlepiej, gdy jest ona wliczona w cenę postoju na danym parkingu i nie ponosimy dodatkowych kosztów z nią związanych. Zapewnia to komfort podróży i eliminuje potrzebę zamawiania taksówki. Ważna jest także liczba samochodów transferowych – mamy pewność że czas oczekiwania nie będzie zbyt długi.

Rezerwacja


Dobre parkingi pozwalają na wcześniejszą rezerwację miejsca. Pozwala to uniknąć sytuacji, gdy w dzień wyjazdu nie mamy gdzie zaparkować. Większość profesjonalnych parkingów pozwala zarezerwować postój bezpośrednio na swojej stronie internetowej. Otrzymujemy przy tym mailowe potwierdzenie dokonania rezerwacji. Można też dla pewności zadzwonić i w ten sposób potwierdzić ją wcześniej.

Podsumowanie


Decydując się na skorzystanie z parkingów przy lotnisku, trzeba dokładnie przejrzeć ich oferty. Szczególnie ważne będą kwestie bezpieczeństwa jak monitoring czy ubezpieczenie od szkód parkingowych. Istotne będą też usługi dodatkowe jak transport na lotnisko.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty