Pochłaniacz wilgoci do samochodu, auta - jaki pochłaniacz na parujące, zaparowane szyby w aucie?

Pochłaniacz wilgoci do samochodu, auta - jaki pochłaniacz na parujące, zaparowane szyby w aucie?

Kto z nas nie miał problemu z zaparowanymi szybami w samochodzie? Szczególnie podczas jesienno-zimowych przejażdżek szyby są skore do szybkiego parowania. Jeśli dzień będzie dodatkowo deszczowy znacznie ograniczamy swoje bezpieczeństwo gdyż zmniejsza nam się widoczność. Szybko zaczynamy podejmować próby wyczyszczenia szyb, które i tak po chwili znów zaparują. Jak sobie radzić z takimi sytuacjami?

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Siadając za kierownicę auta musimy zrobić wszystko aby podróż przebiegała bezpieczenia. Musimy mieć do tego idealną widoczność przez przednią szybę. Jakiekolwiek plamy czy zamazania mogą się okazać bardzo groźne. Co jednak robić gdy parują nam szyby? W pierwszej kolejności nie powinniśmy rozpoczynać jazdy. Z problemem zaparowanych szyb koniecznie trzeba sobie poradzić przed wrzuceniem pierwszego biegu i ruszeniem w trasę. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa naszego, naszych pasażerów jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Jak radzić sobie z zaparowanymi szybami
Na początek należy sprawdzić czy nasz filtr pyłkowy (nazywany też kabinowym) jest w odpowiedniej kondycji oraz czy jest poprawnie zamontowany. Jest to najprostsze co możemy zweryfikować sami aby zminimalizować sytuacje wiecznie zaparowanych szyb. Następną kwestią, jest sprawdzenie jak mamy ustawiony nawiew w samochodzie. Co pewien czas powinniśmy zmieniać go z obiegu wewnętrznego na zewnętrzny tak aby wpuścić nieco świeżego powietrza do auta. W zimie ważne jest również aby wymienić dywaniki na gumowe. Dlaczego? Ponieważ w tych materiałowych zbiera się wilgoć, która nie ma kiedy odparować ze względu na niższe temperatury i w momencie gdy uruchamiamy auto i zwiększamy w nim temperaturę wilgoć zaczyna znikać z dywaników i pojawia się w całym aucie.

Pochłaniacz wilgoci - pomaga?
Dzięki umieszczeniu pochłaniacza wilgoci w aucie problem zaparowanych szyb znacząco się zmniejsza. Najprostszym z nich jest mała torebka, w której zaszyta jest sól higroskopijna. Pochłania ona wilgoć z powietrza. Nie jest to drogie rozwiązanie lecz krótkoterminowe. Takie torebki starczają zwykle na kilkanaście dni użytkowania w najgorszych jesienno-zimowych warunkach. Droższe produkty za 100-150zł pozwalają nam użytkować je przez dłuższy czas. Jak się sprawdzają? Do codziennego użytku taki produkt może być bardzo praktyczny. Skutecznie zniweluje wilgoć w naszym aucie.

Czy to jedyne rozwiązanie?
Na pewno nie jedyne ale najbardziej skuteczne i praktyczne, najmniej kosztowe. Dodatkowo jeśli stosować się będziemy do zasad związanych z użytkowaniem naszego auta, regularnym czyszczeniem układu klimatyzacji i filtrów. W takim wypadku nawet zimą, włączenie klimatyzacji na 1-2 minuty w szybki sposób pozwoli nam pozbyć się problemu zaparowanych szyb. Pamiętajcie jednak, że klimatyzacja nie rozwiązuje problemu wilgoci w aucie - czyli tego skąd biorą się zaparowane szyby. Klimatyzacja rozwiązuje jedynie efekt wilgoci. Wystarczy zrobić test, w którym na 1-2 minuty włączymy klimatyzację. Zaparowane szyby znikną. Wyłączamy wtedy klimatyzacje i po kilku minutach znów szyby zaczną nam niestety parować. I tu właśnie przydatny jest pochłaniacz wilgoci, który znacząco zmniejsza ten problem.Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin