Podróże w grupie, a indywidualnie - co wybrać?

Podróże w grupie, a indywidualnie - co wybrać?
Źródło: fotolia.com, 145930035 | Autor: drubig-photo

Coraz więcej z nas decyduje się na zwiedzanie na własną rękę, bez załatwiania formalności w biurach podróży, z góry ustalonych tras i ograniczeń. Nic dziwnego, świetnie działająca nawigacja samochodowa i dobrze oznaczone trasy zapraszają do podróży spontanicznych. Jednak co roku biura podróży wydają nowe katalogi z bogatą ofertą podróży po całym świecie i kolejni podróżnicy objeżdżają najsłynniejsze miejsca jako grupy zorganizowane. Co wybrać, kiedy planujemy wakacje? Przyjrzymy się tym dwóm sposobom podróżowania.

Wycieczki grupowe
Decydując się na wycieczkę zorganizowaną, musimy załatwić niezbędne formalności w biurze podróży – zapisać się, podać wymagane dane i zapoznać z zasadami i planami wycieczki. Plusem jest to, że formalności związane z organizacją wszystkich punktów podróży, w tym z lotem czy przejazdem załatwia za nas biuro podróży. Zanim jednak wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, może pojawić się istotny problem – poszczególne biura podróży organizują wycieczki dla konkretnej liczby osób. Jeśli nie pojawi się wystarczająca liczba chętnych, wycieczki te są odwoływane. Wielu ludzi w ostatnim momencie decyduje się na inną wycieczkę w tym terminie, bądź rezygnuje.

Warto dowiedzieć się jak wygląda organizacja w danym biurze i ubezpieczyć się biorąc pod uwagę również inne wycieczki w danym terminie. Zapisując się na grupowy wyjazd, warto też wziąć pod uwagę to, że przez większość czasu będziemy podporządkowani planowi i nie zawsze będziemy mogli zboczyć z danej trasy, żeby przyjrzeć się nowo odkrytemu miejscu, którego nie ma w planie zwiedzania.

Wojaże na własną rękę
Podróżowanie bez zorganizowanej grupy i hoteli jest zupełnie innym przeżyciem i cieszy się coraz większą popularnością. Wielu ludzi wybiera się w podróż samemu, z drugą połówką, rodziną czy najbliższą grupą przyjaciół i wszelkie ustalenia robione są tuż przed lub w trakcie podróży. Dużym udogodnieniem są oczywiście wypożyczalnie samochodów ulokowane przy lotniskach czy w dużych miastach. Można wypożyczyć samochód, rezerwując lot przez internet bądź na miejscu. W Polsce takie usługi świadczy, między innymi, firma mająca swoją witrynę pod adresem rentis.pl. Wypożyczenie samochodu jest z pewnością bardziej komfortowe niż tzw. jazda autostopem czy nawet w niektórych przypadkach przemieszczanie się autobusami i pociągami.

Indywidualne wojaże charakteryzują się przede wszystkim dużym poczuciem wolności podczas zwiedzania. Możemy zatrzymać się w każdym miejscu, które przyciągnie nasz wzrok, zrobić sobie przerwę w dowolnym momencie i dostać się do samego centrum, co nie zawsze udaje się autobusami. Nie bez znaczenia jest też fakt, że przemieszczając się na własną rękę, możemy w ostatniej chwili znaleźć tani nocleg nawet w samym centrum miasta dzięki różnorodnym okazjom na portalach oferujących zakwaterowanie. Może okazać się zatem, że indywidualny wyjazd można zorganizować za dobrą cenę i zobaczyć dokładnie to, co chcemy.

Zdecyduj czy chcesz postawić na wolność spontanicznego decydowania, czy na wycieczkę dopiętą na ostatni guzik przed wyjazdem. Możliwości jest naprawdę wiele. Udanych wakacji!


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin