Południowa Obwodnica Warszawy - aktualny stan budowy, przebieg 2019/2020

Południowa Obwodnica Warszawy - aktualny stan budowy, przebieg 2019/2020

Południowa Obwodnica Warszawy to wyczekiwana i pilnie obserwowana inwestycja. Roboty na wszystkich zaplanowanych odcinkach rozpoczęły się w 2017 roku, a z końcem 2018 blisko połowa prac została wykonana. Stan budowy od początku 2019 roku wskazuje na to, że całość zostanie oddana w wyznaczonym terminie i mieszkańcy Warszawy już niedługo będą mogli cieszyć się dużo sprawniejszą komunikacją pomiędzy dzielnicami miasta.

Podział budowy Południowej Obwodnicy Warszawy
Na razie POW nadal przypomina plac budowy, ale pomału na niektórych odcinkach zaczyna wyłaniać się obraz trasy szybkiego ruchu. Budowa podzielona jest na trzy odcinki, a prace na nich realizowane są niezależnie. Łącznie trasa wyniesie 18,5 km, natomiast poszczególne odcinki to:
A. 4,6 km - od Przyczółkowej do węzła Puławska, najkrótszy, ale najbardziej skomplikowany z uwagi na budowę wiaduktu pod tunelem metra

B. 6,45 km - od Wału Miedzeszyńskiego do ulicy Przyczółkowej z mostem na Wiśle

C. 7,5 km - od Trasy Lubelskiej do Wału Miedzeszyńskiego

Poza budową drogi ekspresowej zaplanowano w ramach projektu inne obiekty uzupełniające infrastrukturę, a są to między innymi:
estakady nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym
węzły: Ursynów Zachodni i Wschodni, Przyczółkowa, Wał Miedzeszyński, Patriotów oraz docelowo węzeł Czerniakowska Bis
tunel pod Ursynowem
urządzenia ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego
most przez Wisłę
Ukończenie wszystkich odcinków i zakończenie całej inwestycji planowane jest na III kwartał 2020 roku.

Stan poszczególnych odcinków
W kwietniu 2019 roku zakończył się jeden z najtrudniejszych etapów odcinka A. Pod tunelem metra poprowadzono fragment POW, a cała operacja przeprowadzona została bez ingerencji w rozkład jazdy pociągów. Obecnie górą jeżdżą pociągi a pod tunelem metra będą poruszały się samochody. Szykowany jest kolejny etap zabezpieczający grunt pod tunelem.

W czerwcu nastąpiły zmiany w organizacji ruchu na ul. Wał Miedzeszyński oraz skrzyżowania z ul. Trakt Lubelski w związku z oddaniem do użytku nowej jezdni na wysokości budowanego węzła w ciągu POW. Wciąż trwa budowa Mostu Południowego. Będzie to najdłuższa w Warszawie przeprawa przez Wisłę, która połączy w ramach inwestycji POW warszawski Wilanów z Wawrem. W maju wstrzymano pracę z powodu fali powodziowej na rzece. Nie spowodowało to na szczęście żadnych uszkodzeń konstrukcji, natomiast wywołało miesięczne opóźnienie. Roboty ruszyły od razu po odwołaniu alarmu i są kontynuowane, a most rośnie coraz wyraźniej. Na Wawrze do zabetonowania pozostało ostatnie już przęsło jednej z nitek mostu.

W Wawrze, na odcinku C duże wyzwanie stanowiły prace przy podwodnym betonowaniu korka wanny szczelnej związane z osuszaniem przepompowni i wykonaniem płyty fundamentowej. To zadanie zostało zakończone w czerwcu. Prace związane z położeniem płyty wynosiły w tym czasie 85%, a ich ukończenie planowane jest na III kwartał tego roku. Zadanie C, poza najdłuższym odcinkiem drogi z dwoma jezdniami po trzy pasy ruch każda, obejmuje też rozpoczętą już budowę węzła Patriotów oraz dwóch estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

Pomimo trudności napotykanych przy realizacji inwestycji, które pojawiają się przy tego typu projektach, nie przewiduje się na ten moment spektakularnych opóźnień. Natomiast wraz z projektem budowy POW pojawiły się ciekawe plany zagospodarowania i aranżacji nowo powstałej przestrzeni. Dużo zieleni, park z wieloma atrakcjami, korty tenisowe. Niestety nie podjęto do tej pory żadnych rozmów z wykonawcami, co może oznaczać, że obwodnica powstanie na czas, ale będziemy musieli zadowolić się tylko trawnikami wokół drogi.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty