Praca w Policji - rekrutacja i testy

Praca w Policji - rekrutacja i testy

Każdy kandydat do Policji musi przejść przez jednakowe egzaminy aby móc przywdziać policyjny mundur. Wiele osób próbuje wiele razy podejść do egzaminu, gdyż tylko niewielka część egzaminowanych uzyska powołanie do służby. W dzisiejszym artykule przedstawimy pokrótce to jacy kandydaci są najchętniej przyjmowani do pracy w Policji oraz poszczególne etapy egzaminu.

Czy każdy ma możliwość podejścia do egzaminów?
Podejście do egzaminów na policjanta może zrobić każdy. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę, że większość z kandydatów nie dostanie szansy pracy w Policji. Wynika to z tego, że Policja poszukuje specyficznego profilu psychologicznego kandydata, który będzie doskonałym nowym nabytkiem dla formacji. Większość ludzi po prostu nie ma określonych cech, które są szczególnie przydatne podczas pracy w Policji.

Niewielka część kandydatów dostanie szansę na pracę w Policji, ale gdy już wejdą do formacji to pozostaje tylko piąć się po szczeblach kariery. Ścieżka kariery jest dosyć jasna, a wraz z kolejnymi awansami rośnie również pensja. Tutaj znajdziecie więcej informacji o awansach i pensjach w Policji https://odpowiedzi.com.pl/news/artykuly/stopnie-i-awanse-w-policji-jak-wygladaja-i-jaki-maja-wplyw-na-zarobki.

Poszczególne etapy testów do Policji – jak wyglądają?
Formuła testów jest niezmienna od lat, co jest znaczącą zaletą przy nauce do egzaminów. Z roku na rok obniżają się jedynie wymagania na testy fizyczne, gdyż ogólna sprawność fizyczna społeczeństwa spada. Policja w tym przypadku musi dostosować się do panujących „trendów” wśród kandydatów.

Testy dzielą się na cztery punktowane etapy. W każdym z nich można zdobyć określoną ilość punktów, która liczy się do finalnego wyniku i konkursu punktów. Osoby z najwyższą ilością punktów będą miały szansę dostać zatrudnienie w Policji.

  1. Test Sprawności Fizycznej


TSF składa się z 6 ćwiczeń, które ułożone są w formie toru przeszkód na sali gimnastycznej. Każdy kandydat musi ukończyć tor w czasie nie dłuższym niż minuta i 41 sekund, każdy wyższy czas jest równoznaczny z otrzymaniem najniższej oceny z tej części egzaminu. To praktycznie przekreśla dalsze szanse w postępowaniu rekrutacyjnym

Ćwiczenia na egzaminie - bieg po kopercie, przewroty w tył i w przód, rzut piłką lekarską, brzuszki, skoki przez kozła oraz przenoszenie ciężkiego manekina.

  1. Test Wiedzy Ogólnej


Każdy arkusz podczas testu wiedzy ogólnej zawiera 40 pytań zamkniętych. Każde pytanie ma tylko jedną możliwą, prawidłową odpowiedź. Testy rozwiązywane są na komputerach we wspólnej sali egzaminacyjnej.

  1. Testy psychologiczne


Wielu kandydatów otrzymuje niewielką ilość punktów na tym etapie. Problem w tym, że nie można się do niego dobrze przygotować. Wiele zależy od naszych predyspozycji psychologicznych i klucza odpowiedzi, który może nam pomóc lub wręcz przeciwnie całkowicie pogrzebać szanse na dalsze szanse w rekrutacji.

Etapy testów psychologicznych:
  • Test na inteligencję;
  • Testy psychologiczne;
  • Rozmowa z psychologiem.


  1. Rozmowa kwalifikacyjna


Niektórzy kandydaci uważają, że ten etap jest zdecydowanie najtrudniejszy. Każdy kandydat z osobna zostaje poddany testowi w postaci „rozmowy”, która ma wywołać u  niego reakcje stresową. Jest przy tym bacznie obserwowany przez całą komisję i oceniany pod kątem wytrzymałości psychicznej.


Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega