Rezygnacja z wakacyjnego wyjazdu - kto zwróci poniesione koszty?

Rezygnacja z wakacyjnego wyjazdu - kto zwróci poniesione koszty?

Miało być tak pięknie – gorąca plaża i hotel z widokiem na morze. Niestety, ważne wydarzenia pokrzyżowały nasze plany urlopowe. Co zrobić, w takiej sytuacji? Czy istnieje możliwość odzyskania wpłaconych zaliczek? Sprawdź zalety posiadania ubezpieczenia turystycznego .

Każdy chce się zabezpieczyć
Podpisując umowę z organizatorami usług turystycznych, jesteśmy zazwyczaj informowani o tym, iż biuro podróży, hotel czy linia lotnicza, ma prawo do zatrzymania pewnej sumy, w przypadku naszej rezygnacji z zamówionych usług. Taka praktyka, chroni firmy przed poniesieniem strat, na skutek nagłej zmiany decyzji klienta – w końcu prawdopodobieństwo, że ktoś zgłosi się na nasze miejsce, jeżeli na dzień przed wyjazdem z niej zrezygnujemy jest bardzo małe. Nie zawsze wycofanie się z wyjazdu jest wynikiem naszej nie do końca przemyślanej decyzji o urlopie. W takich sytuacjach nieocenione okazuje się ubezpieczenie turystyczne.

W nagłych wypadkach
Standardowe ubezpieczenie turystyczne (link), w swojej podstawowej wersji zazwyczaj obejmuje koszty leczenia i pomoc assistance, w przypadku kiedy ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi. Niektóre firmy, rozszerzają jego zakres również o pomoc w przypadku nagłego wybuchu wojny, bądź aktów terroru. Oprócz tego, agencje ubezpieczeniowe oferują zazwyczaj szereg dodatkowych możliwości, które można wykupić w ramach rozszerzonej polisy. Należą do nich właśnie opcje zabezpieczenia się, w przypadku, kiedy z ważnych, niezależnych od nas powodów nie będziemy mogli uczestniczyć w zaplanowanym wyjeździe. W ramach tego, można wykupić opcję upoważniającą nas do ubiegania się o odszkodowanie jeżeli:
- nie będziemy mieli możliwości dotarcia na miejsce gdzie czeka na nas transport
- zostaniemy zmuszeni do całkowitego odwołania uczestnictwa w wycieczce
- zajdzie konieczność odwołania zarezerwowanych noclegów
- trzeba będzie odwołać rezerwację biletów do środków transportu

Nie wystarczy samo wykupienie ubezpieczenia, żeby móc zrezygnować z wyjazdu w ostatniej chwili. Przyczyny tego muszą być naprawdę poważne i najczęściej związane z dosyć dramatycznymi sytuacjami w życiu: śmiercią bliskiej osoby, dotknięciem przez klęskę żywiołową, utratą dokumentów, bądź wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę. W takim wypadku posiadanie polisy ubezpieczeniowej, gwarantującej nam zwrot kosztów wyjazdu, może się okazać bardzo pomocne i cenne. Warto myśleć rozsądnie i chronić swoje finanse, przed ponoszeniem niepotrzebnych kosztów – na przykład opłaty za wakacje, na które z przyczyn niezależnych od nas nie możemy pojechać.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty