Rezygnacja z wakacyjnego wyjazdu - kto zwróci poniesione koszty?

Rezygnacja z wakacyjnego wyjazdu - kto zwróci poniesione koszty?

Miało być tak pięknie – gorąca plaża i hotel z widokiem na morze. Niestety, ważne wydarzenia pokrzyżowały nasze plany urlopowe. Co zrobić, w takiej sytuacji? Czy istnieje możliwość odzyskania wpłaconych zaliczek? Sprawdź zalety posiadania ubezpieczenia turystycznego .

Każdy chce się zabezpieczyć
Podpisując umowę z organizatorami usług turystycznych, jesteśmy zazwyczaj informowani o tym, iż biuro podróży, hotel czy linia lotnicza, ma prawo do zatrzymania pewnej sumy, w przypadku naszej rezygnacji z zamówionych usług. Taka praktyka, chroni firmy przed poniesieniem strat, na skutek nagłej zmiany decyzji klienta – w końcu prawdopodobieństwo, że ktoś zgłosi się na nasze miejsce, jeżeli na dzień przed wyjazdem z niej zrezygnujemy jest bardzo małe. Nie zawsze wycofanie się z wyjazdu jest wynikiem naszej nie do końca przemyślanej decyzji o urlopie. W takich sytuacjach nieocenione okazuje się ubezpieczenie turystyczne.

W nagłych wypadkach
Standardowe ubezpieczenie turystyczne (link), w swojej podstawowej wersji zazwyczaj obejmuje koszty leczenia i pomoc assistance, w przypadku kiedy ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi. Niektóre firmy, rozszerzają jego zakres również o pomoc w przypadku nagłego wybuchu wojny, bądź aktów terroru. Oprócz tego, agencje ubezpieczeniowe oferują zazwyczaj szereg dodatkowych możliwości, które można wykupić w ramach rozszerzonej polisy. Należą do nich właśnie opcje zabezpieczenia się, w przypadku, kiedy z ważnych, niezależnych od nas powodów nie będziemy mogli uczestniczyć w zaplanowanym wyjeździe. W ramach tego, można wykupić opcję upoważniającą nas do ubiegania się o odszkodowanie jeżeli:
- nie będziemy mieli możliwości dotarcia na miejsce gdzie czeka na nas transport
- zostaniemy zmuszeni do całkowitego odwołania uczestnictwa w wycieczce
- zajdzie konieczność odwołania zarezerwowanych noclegów
- trzeba będzie odwołać rezerwację biletów do środków transportu

Nie wystarczy samo wykupienie ubezpieczenia, żeby móc zrezygnować z wyjazdu w ostatniej chwili. Przyczyny tego muszą być naprawdę poważne i najczęściej związane z dosyć dramatycznymi sytuacjami w życiu: śmiercią bliskiej osoby, dotknięciem przez klęskę żywiołową, utratą dokumentów, bądź wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę. W takim wypadku posiadanie polisy ubezpieczeniowej, gwarantującej nam zwrot kosztów wyjazdu, może się okazać bardzo pomocne i cenne. Warto myśleć rozsądnie i chronić swoje finanse, przed ponoszeniem niepotrzebnych kosztów – na przykład opłaty za wakacje, na które z przyczyn niezależnych od nas nie możemy pojechać.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin