Skupy aut - jak dokładnie działają?

Skupy aut - jak dokładnie działają?

Ulice naszych miast pełne są samochodów. Stoimy w korkach także w mniejszych miejscowościach, a i wioski nie są wolne od tego obrazka. To dobrze, bo możemy wszędzie dojechać, nawet podróżując z odległej prowincji. Z drugiej strony, gdy decydujemy się na sprzedaż naszego wysłużonego pojazdu, mamy nie lada problem, ponieważ na rynku sprzedaży aut używanych panuje ogromna konkurencja. Co więc zrobić? Jak szybko sprzedać swój samochód? Czy skupy aut stanowią tu dobrą alternatywę?

Dlaczego tak trudno sprzedać auto?
Wystarczy otworzyć stronę internetową jednego z portali aukcyjnych, by przekonać się, jak wiele pojazdów wystawionych jest do sprzedania. W różnych cenach, starsze i nowsze, powypadkowe, z usterkami i bez, różnorodne marki. Dla każdego coś innego. To samo możemy zaobserwować w fejsbukowych grupach, jak Autokomis Warszawa - sprzedaż kupno i zamiana, żeby zdać sobie sprawę, że opublikowanie swojej oferty, nie oznacza od razu ustawi się kolejka chętnych. Wręcz przeciwnie, możemy trochę poczekać na zdecydowanego klienta.

Nie dziwi więc, że wiele osób nie zamierza tracić na to czasu i frustrować się brakiem odzewu ze strony potencjalnych kupców. Zamiast tych utrudnień wybierane są skupy aut, w których szybko i bez zbędnych formalności nasz samochód zostanie odpowiednio wyceniony i zakupiony. Jak to dokładnie działa?

Skupy aut w internecie? Naturalnie!
Żyjemy w ciekawych czasach, gdyż praktycznie wszystko można sprzedać przez internet, także samochód. Oczywiście fizycznie to niemożliwe, lecz cała procedura zaczyna się właśnie online. Jak? Po pierwsze poszukujemy interesującego nas skupu samochodów. Trzeba przyznać, że coraz więcej firm tak się ogłasza, szczególnie w największych miastach, jak i w ośrodkach zlokalizowanych w ich pobliżu, czego potwierdzeniem auto skup Warszawa Rembertów czy skup aut Sulejówek.

Zgłaszamy tam swój samochód, podając kilka istotnych informacji - najczęściej dotyczących stanu technicznego naszego pojazdu. Być może cenimy bardziej tradycyjne sposoby, więc zawsze istnieje możliwość, by udać się do skupu aut w Grodzisku Mazowieckim, bądź zadzwonić tam i wypytać o kluczowe kwestie.

Skupy aut - jak to działa?
Kiedy uda się już ustalić najistotniejsze sprawy dotyczące sprzedaży samochodu, udajemy się nim do wybranego przez nas skupu aut. Tam pracownik odpowiedzialny za weryfikację stanu pojazdu oceni jego stan techniczny i na tej podstawie będzie mógł podać cenę skupu. Przygotujmy się na negocjacje, bo jak to w takich sytuacjach bywa - my chcemy zyskać jak najwięcej, a rzeczoznawca działa wedle zasady, że im mniej zapłaci, tym później więcej zyska, odsprzedając pojedyncze części.

Nie obawiajmy się takiego ustalania ceny, bo to raczej normalna praktyka w większości skupów aut. Najlepiej przed taką rozmową określić, za ile minimalnie możemy zejść z ceny, dzięki czemu łatwiej nam będzie przyjąć strategię podczas negocjacji.

Wiadomo, że każdy właściciel przeważnie zawyża wartość swojego auta. Może wynika to z emocjonalnego stosunku do wysłużonego pojazdu, a może po prostu liczy się rachunek ekonomiczny, bo pamiętajmy, ile nas dawniej to kosztowało. Jeśli więc chcemy mieć w miarę obiektywną ocenę tego, ile jest wart, dobrze uda się wcześniej do niezależnego rzeczoznawcy. Wiadomo, że taka wycena nie jest darmowa, lecz z drugiej strony będziemy mieć mocniejszą pozycję wyjściową podczas negocjacji.

I tylko tyle bez zbędnego czekania, aż pojawi się kupiec i zgodzi się na naszą cenę. Przyznamy, że to najszybszy sposób, aby sprawnie pożegnać się z wysłużonym samochodem i dodatkowo zarobić trochę pieniędzy.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty