Standardowe wyposażenie parkingów i magazynów

Standardowe wyposażenie parkingów i magazynów

Wyposażenie parkingów i magazynu warto rozpocząć od przygotowania tych przestrzeni do bezpiecznego użytkowania. Liczy się nie tylko przygotowanie podłoża czy wyznaczenie miejsc do parkowania, ale przede wszystkim harmonijne użytkowanie parkingu przez wszystkich uczestników ruchu. Oprócz tego, kompletując wyposażenie parkingów podziemnych warto zadbać o odpowiednią ochronę ścian czy narożników. Nieuwaga kierowców w krótkim czasie doprowadzić może do powstania mało estetycznych zadrapań czy uszkodzeń.

Odbojnice - remedium na uszkodzenia ścian
Czym właściwie są odbojnice? To elementy, które stanowią coś w rodzaju dodatkowej przegrody, która chroni ściany przed uderzeniami. Taka odbojnica ma za zadanie powstrzymać ruch pojazdu, uniemożliwiając tym samym uderzenie w ścianę. Takie rozwiązania są relatywnie tanie i łatwe w instalacji. 
Przeglądając internet, znaleźć można zarówno odboje betonowe, gumowe, jak również elementy wykonane z innych materiałów. Które z nich najlepiej sprawdzą się jako wyposażenie parkingów? Jakie odbojnice najbardziej przydadzą się w magazynie? Czytaj dalej!

Gumowe odbojnice - kiedy się sprawdzą?
Zanim odpowiemy na to pytanie warto wymienić, jakie rodzaje odbojnic z gumy mamy do wyboru. A jest tego trochę! Począwszy od gumowych ograniczników, przez różnorakie zabezpieczenia narożników, profile ochronne czy słupki - wybór jest całkiem spory. Wykonane z gumy odbojnice będą idealnym wyborem wszędzie tam, gdzie ściany są stale narażone na uszkodzenia. Świetnie sprawdzą się choćby jako wyposażenie magazynów. To przecież przestrzenie, gdzie panuje naprawdę gęsty ruch - jeżdżą wózki widłowe czy auta z towarem i w pośpiechu nikt zbytnio nie zastanawia się, czy akurat nie dojdzie do uszkodzenia ściany przy cofaniu.

Które odbojnice gumowe mogą być użyte jako wyposażenie magazynów? Praktycznie wszystkie - od odbojnic rampowych, przez osłony ścian czy zabezpieczeń narożników. Te elementy są przede wszystkim doskonale widoczne, bo zazwyczaj oklejone są odblaskowym materiałem. Ułatwiają więc parkingowe manewry, nawet w warunkach kiepskiego oświetlenia, jakie zwykle panują w magazynach.

Odbojnice gumowe na parkingu
Montaż gumowych ograniczników czy zabezpieczeń na narożniki może być całkiem niezłym pomysłem również na parkingu. Chwila nieuwagi kierującego i rysa na ścianie gotowa! A gdyby tylko zamontować odbojnice, to nie byłoby problemu. Nie tylko jest doskonale widoczna (te elementy z reguły pokryte są odblaskowym materiałem), ale także ochroni ścianę przed ewentualnym uszkodzeniem - przejmie na siebie całą siłę uderzenia, pochodzącą od parkującego auta.

Odboje betonowe - lepsza organizacja przestrzeni
Kompletując wyposażenie parkingu pamiętaj również o elementach, które pomogą Ci w organizacji przestrzeni. Doskonałym przykładem są choćby odboje betonowe. Mamy tu na myśli takie dodatki jak choćby donice betonowe, słupki czy nawet kosze z betonu. Jako wyposażenie parkingu te elementy sprawdzą się wręcz świetnie. W znacznym stopniu ułatwią Ci użytkowanie tej przestrzeni. Prozaiczny przykład - oddzielenie części po której poruszają się auta od ścieżek dla pieszych.

Dlaczego warto zainwestować w odboje betonowe? Ogromne znaczenie ma ich trwałość. Oparte o wysokiej jakości beton, te elementy zachowają swój wygląd przez wiele lat. Na przykład, w swoich produktach stosujemy beton klasy C40 lub lepszej. To pewność trwałości, a na parkingu to spora zaleta, bowiem te elementy będą stale narażone na różnego typu defekty - przejeżdżające auta mogą je zwyczajnie zaczepić czy w inny sposób uszkodzić. 
Montaż betonowych odbojów ma jeszcze jedną zaletę - daje pewność bezpieczeństwa na parkingu. Raczej mało który kierowca zdecyduje się na sforsowanie betonowej bariery. Nie ma tu zatem ryzyka, że auta będą jeździć po ciągach dla pieszych. Zresztą, przewrócenie takiego betonowego słupka wcale łatwe nie jest!

Jak zamontować betonowe odboje?
Nie trzeba mieć nawet żadnych narzędzi. Tak naprawdę, wystarczy postawić słupek w dowolnie wybranym miejscu. Waga całej konstrukcji sprawi, że element i tak się będzie tam solidnie trzymać. A jeżeli pojawi się potrzeba przeniesienia elementu, to wystarczy go podnieść i umieścić w dowolnym miejscu.Progi zwalniające - obowiązkowy element parkingu
Kompletując wyposażenie parkingów pamiętaj też o progach zwalniających. To elementy absolutnie niezbędne zarówno w przypadku podziemnego garażu, jak również osiedlowych dróg. Takie progi to przede wszystkim znacznie lepsze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Poza tym, znacznie utrudniają ewentualne sforsowanie szlabanu czy nawet bramy garażowej.

Taśmy ostrzegawcze - nie zapomnij!
Taśmy ostrzegawcze to jeden z tych elementów wyposażenia parkingów i magazynów, o których często zapominamy. Czy to żółto-czarne czy biało-czerwone - warto mieć zapas samoprzylepnych taśm ostrzegawczych. Przydadzą się zawsze wtedy, gdy zechcesz wyłączyć jakąś część parkingu lub magazynu z eksploatacji. Warto tylko się upewnić, czy są one dobrze widoczne w warunkach kiepskiego oświetlenia. Więcej informacji o odbojnikach parkingowych znajdziesz na stronie: https://4p4.pl/


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty