Tanie bilety autokarowe - jak szukać okazji na połączenia krajowe?

Tanie bilety autokarowe - jak szukać okazji na połączenia krajowe?

Jeśli chcecie dostać się z jednego miasta do innego ale nie posiadacie samochodu, macie do wyboru kilka opcji, które wam to umożliwią. Pierwsza to pociąg. Nie zawsze znajdziemy jednak dobre, bezpośrednie połączenie. Alternatywą dla pociągu będą połączenia autobusowe, które w ostatnich latach bardzo mocno rozwinęły się na naszym rynku. Czy jest to dobra opcja oraz jak znaleźć najlepsze ceny na bilety przeczytacie poniżej.

Autobus zamiast pociągu
Pomimo inwestycji dokonywanych przez PKP i tego, że pasażerowie coraz chętniej korzystają z pociągów, w dalszym ciągu możemy spotkać się z absurdalnymi sytuacjami, w których płacimy sporo za bilet, a w zamian dostajemy wagon pełny ludzi, bez ogrzewania, z niedziałającą toaletą. Od kilku lat koleje w Polsce starają się mocno zmienić swój wizerunek i pewnie im się to w końcu uda. Jednak na to trzeba poczekać. Aby wygodnie i sprawnie przemieszczać się po kraju możemy skorzystać z autokarów obsługujących połączenia międzymiastowe. Bardzo często bilety autokarowe będą kosztowały mniej niż połączenie pociągiem – by to sprawdzić, można skorzystać z wyszukiwarki GoEuro, która wyszukuje i porównuje połączenia autobusowe, kolejowe a także lotnicze. Od momentu gdy sieć dróg szybkiego ruchu rozwinęła się na tyle, że poruszanie się po naszym kraju jest dużo sprawniejsze, ten rynek rozwinął się w bardzo krótkim czasie. Nikt już nie pamięta o starych autobusach PKS. Dziś po kraju pasażerów wożą firmy, które połączenia obsługują nowoczesnymi autokarami z wygodnymi siedzeniami, klimatyzacją, miłą obsługą. Czas przejazdu pomiędzy dużymi miastami jest bardzo atrakcyjny. Np. bezpośrednie połączenie pomiędzy Poznaniem a Warszawą zajmuje obecnie około 4h. Przy dużo atrakcyjniejszych cenach przejazdów jest to ciekawa alternatywa dla pociągu.

Przewoźnicy na polskim rynku
Największe zamieszanie na naszym krajowym rynku zrobiło wejście firmy PolskiBus. Pojawiła się ona w roku 2011 z kompletnie nowymi autobusami, klimatyzacją, bezprzewodowym internetem. Do tego wiele połączeń oferowanych było w cenach od 1zł co bardzo mocno przyciągnęło pasażerów do podróżowania autokarami tej firmy. Podobny komfort podróży oferuje m.in. firma Luxexpress. Jest też wiele firm, które oferują podróże międzynarodowe do największych miast Europy. Jak odnaleźć się w tym gąszczu firm i ofert? Jak wybierać najtańsze bilety?

5 zasad kupna okazyjnych biletów

Termin wyjazdu - wyjazd zależy od wielu rzeczy. Jeśli jednak nie musisz być na miejscu koniecznie konkretnego dnia, daj sobie „ruchomy” termin. Czasami 2-3 dni różnicy w dacie wyjazdu i powrotu pozwalają zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.
Unikaj najpopularniejszych dni - najwięcej osób podróżuje w weekendy - od piątku do niedzieli. Wybierz pozostałe dni na podróż, a zwiększysz swoje szanse na tańsze bilety.
Nie kupuj biletów w biurze podróży - zdecydowanie unikaj lokalnych pośredników sprzedających bilety. Oni też muszą zarobić na sprzedaży i z dużą dozą prawdopodobieństwa nie uda Ci się kupić biletów w najlepszej możliwie cenie.
Obserwuj portale internetowe, grupy turystyczne na Facebook oraz porównywarki cenowe. To tam najłatwiej trafić najtańsze bilety autokarowe na połączenia krajowe.
Podejmij decyzję - jeśli trafi się okazja na bilet w dobrej cenie - nie czekaj z zakupem do wieczora czy do jutra - kup bilet przez Internet i ciesz się niską ceną. Może się zdarzyć, że jest tylko kilka biletów w atrakcyjnej cenie.

Kluczowe w znalezieniu dobrej oferty na bilet autokarowy będzie przeglądanie Internetu. To właśnie tam najszybciej znajdziecie informacje o promocjach. Plusem podróży autokarowej będzie na pewno fakt, że nie musicie się martwić o to jak się czujecie, jakie są warunki na drogach. Cały przejazd zostaje w rękach kierowcy, który zazwyczaj posiada wieloletnie doświadczenie. Z racji, że największe miejscowości w Polsce łączą już autostrady (np. A2 - Poznań Warszawa, czy A4 - Wrocław - Katowice), jeśli nie traficie na korek, to bardzo szybko znajdziecie się w docelowym miejscu. Życzymy wam przyjemnych podróży i udanego polowania na najniższe ceny!Oszczędzaj podróżując autem

Tagi

ardeny atrakcje zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie odcinkowy pomiar prędkości mapa 2016 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie ile kosztuje przerejestrowanie samochodu auto do 10 tys aktualne cisnienie skoda kodiaq dane techniczne wymiana terminowego prawa jazdy dekoder vin automatyczna skrzynia biegów jak jeździć the grand tour online pl akcyza 2017 audi q2 wymiary audi q2 dane techniczne jakie opony zimowe 2016 jaki akumulator kategorie prawa jazdy zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą ceny samochodów elektrycznych w polsce jaki pochłaniacz wilgoci do samochodu alfa romeo stelvio dane techniczne akcyza 2017 samochód klasy mercedesów autostrada wolności akcyza 2017 akcyza samochody 2017 akcyza 2017 tajlandia aktualności akcyz za samochód 2017 najbezpieczniejsze samochody 2016 jaki najlepszy olej silnikowy który pickup najwygodniejszy ranking niezawodności samochodów akcyza 2017 auta targi motoryzacyjne genewa 2017 jakie opony zimowe toyota wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu akcyza 2017 samochod zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 akcyza 2017 samochody agencja wywiadu akcyza 2017 samochody audi q2