Tanie bilety autokarowe - jak szukać okazji na połączenia krajowe?

Tanie bilety autokarowe - jak szukać okazji na połączenia krajowe?

Jeśli chcecie dostać się z jednego miasta do innego ale nie posiadacie samochodu, macie do wyboru kilka opcji, które wam to umożliwią. Pierwsza to pociąg. Nie zawsze znajdziemy jednak dobre, bezpośrednie połączenie. Alternatywą dla pociągu będą połączenia autobusowe, które w ostatnich latach bardzo mocno rozwinęły się na naszym rynku. Czy jest to dobra opcja oraz jak znaleźć najlepsze ceny na bilety przeczytacie poniżej.

Autobus zamiast pociągu
Pomimo inwestycji dokonywanych przez PKP i tego, że pasażerowie coraz chętniej korzystają z pociągów, w dalszym ciągu możemy spotkać się z absurdalnymi sytuacjami, w których płacimy sporo za bilet, a w zamian dostajemy wagon pełny ludzi, bez ogrzewania, z niedziałającą toaletą. Od kilku lat koleje w Polsce starają się mocno zmienić swój wizerunek i pewnie im się to w końcu uda. Jednak na to trzeba poczekać. Aby wygodnie i sprawnie przemieszczać się po kraju możemy skorzystać z autokarów obsługujących połączenia międzymiastowe. Bardzo często bilety autokarowe będą kosztowały mniej niż połączenie pociągiem – by to sprawdzić, można skorzystać z wyszukiwarki GoEuro, która wyszukuje i porównuje połączenia autobusowe, kolejowe a także lotnicze. Od momentu gdy sieć dróg szybkiego ruchu rozwinęła się na tyle, że poruszanie się po naszym kraju jest dużo sprawniejsze, ten rynek rozwinął się w bardzo krótkim czasie. Nikt już nie pamięta o starych autobusach PKS. Dziś po kraju pasażerów wożą firmy, które połączenia obsługują nowoczesnymi autokarami z wygodnymi siedzeniami, klimatyzacją, miłą obsługą. Czas przejazdu pomiędzy dużymi miastami jest bardzo atrakcyjny. Np. bezpośrednie połączenie pomiędzy Poznaniem a Warszawą zajmuje obecnie około 4h. Przy dużo atrakcyjniejszych cenach przejazdów jest to ciekawa alternatywa dla pociągu.

Przewoźnicy na polskim rynku
Największe zamieszanie na naszym krajowym rynku zrobiło wejście firmy PolskiBus. Pojawiła się ona w roku 2011 z kompletnie nowymi autobusami, klimatyzacją, bezprzewodowym internetem. Do tego wiele połączeń oferowanych było w cenach od 1zł co bardzo mocno przyciągnęło pasażerów do podróżowania autokarami tej firmy. Podobny komfort podróży oferuje m.in. firma Luxexpress. Jest też wiele firm, które oferują podróże międzynarodowe do największych miast Europy. Jak odnaleźć się w tym gąszczu firm i ofert? Jak wybierać najtańsze bilety?

5 zasad kupna okazyjnych biletów

Termin wyjazdu - wyjazd zależy od wielu rzeczy. Jeśli jednak nie musisz być na miejscu koniecznie konkretnego dnia, daj sobie „ruchomy” termin. Czasami 2-3 dni różnicy w dacie wyjazdu i powrotu pozwalają zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.
Unikaj najpopularniejszych dni - najwięcej osób podróżuje w weekendy - od piątku do niedzieli. Wybierz pozostałe dni na podróż, a zwiększysz swoje szanse na tańsze bilety.
Nie kupuj biletów w biurze podróży - zdecydowanie unikaj lokalnych pośredników sprzedających bilety. Oni też muszą zarobić na sprzedaży i z dużą dozą prawdopodobieństwa nie uda Ci się kupić biletów w najlepszej możliwie cenie.
Obserwuj portale internetowe, grupy turystyczne na Facebook oraz porównywarki cenowe. To tam najłatwiej trafić najtańsze bilety autokarowe na połączenia krajowe.
Podejmij decyzję - jeśli trafi się okazja na bilet w dobrej cenie - nie czekaj z zakupem do wieczora czy do jutra - kup bilet przez Internet i ciesz się niską ceną. Może się zdarzyć, że jest tylko kilka biletów w atrakcyjnej cenie.

Kluczowe w znalezieniu dobrej oferty na bilet autokarowy będzie przeglądanie Internetu. To właśnie tam najszybciej znajdziecie informacje o promocjach. Plusem podróży autokarowej będzie na pewno fakt, że nie musicie się martwić o to jak się czujecie, jakie są warunki na drogach. Cały przejazd zostaje w rękach kierowcy, który zazwyczaj posiada wieloletnie doświadczenie. Z racji, że największe miejscowości w Polsce łączą już autostrady (np. A2 - Poznań Warszawa, czy A4 - Wrocław - Katowice), jeśli nie traficie na korek, to bardzo szybko znajdziecie się w docelowym miejscu. Życzymy wam przyjemnych podróży i udanego polowania na najniższe ceny!Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin