Trampoliny ogrodowe - sport i zabawa w jednym

Trampoliny ogrodowe - sport i zabawa w jednym

Trampoliny niezmiennie od wielu lat goszczą w naszych ogrodach - pomimo sporadycznie pojawiających się głosów, że zabawa na trampolinie może być niebezpieczna, nie tracą na popularności - wręcz przeciwnie. Kiedy weźmiemy pod uwagę stale rosnącą sprzedaż trampolin, coraz bezpieczniejszą konstrukcję (np. wzmacniane siatki amortyzacyjne) a nawet coraz częstsze pojawianie się parków trampolinowych, widzimy, że zagrożenie upadkiem nie odstrasza nas od korzystania z nich.

Nie ma w tym nic dziwnego - ludzie coraz chętniej uprawiają sporty i podejmują aktywności fizyczne, a trampolina ogrodowa to doskonała metoda na połączenie fitness z dobrą zabawą, więc naturalnie chętniej po nie sięgamy. Inwestycja w trampoliny ogrodowe poza zabawą niesie ze sobą szereg korzyści:

 • Zachęca do aktywności

  - Technologia rozwija się szybko z każdym dniem, co coraz częściej pcha nas i nasze dzieci przed ekrany komputerów i telefonów - Interaktywny Świat cyfrowy kusi ogromną ilością możliwości, które oferuje, w związku z czym coraz ciężej się wyjąć z jego objęć. Niejednokrotnie prowadzi to do otyłości, a zmotywowanie się do ćwiczeń potrafi być bardzo ciężkie, w szczególności na samym początku drogi ku lepszej sylwetce - Trampolina ogrodowa jest idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji, ponieważ skakanie na niej uaktywnia praktycznie wszystkie partie mięśni, które zaniedbujemy spędzając godziny w internecie, a motywacją jest po prostu dobra zabawa, w związku z czym nie będziesz musieć zmuszać do ćwiczeń ani siebie, ani swoich dzieci
 • Pomaga rozładować stres

  - Osoby cierpiące na ADHD mogą odnieść ogromne korzyści, gdy skaczą na trampolinie - Trampolina dla dziecka to świetny sposób na regospodarowanie zasobów energii w ciele, dzięki czemu może także pomóc w podniesieniu jakości snu osoby; Trampolinowanie pomaga z czasem zmniejszyć bezsenność osobom dorosłym.
 • Poprawia układ limfatyczny

  Układ limfatyczny jest ściśle powiązany z układem odpornościowym Twojego organizmu - Odbicie na trampolinie powoduje ruch w górę i w dół na ciele i pozwala płynom w układzie limfatycznym poruszać się wraz z tobą. Ciągłe skakanie przez 10 minut wspomaga krążenie w górnej części ciała, co może pomóc w usuwaniu toksyn z przewodów limfatycznych z nerkami i wypłukać je z organizmu.
 • Dba o bezpieczeństwo stawów

  Trampolina ogrodowa i skoki na niej często porównuje się do intenstywnych ćwiczeń takich jak jogging. Jednak pomimo zbliżonego wysiłku i spalanych kalorii, skakanie na niej nie wpływa w żaden sposób na stawy i jest bezpieczne. Skakanie może nawet pomóc w rehabilitacji tkanek miękkich, a także urazów stawów i łagodzi bóle (oczywiście w granicach rozsądku)
 • Poprawia koordynację

  Jedną z najważniejszych korzyści, które zapewnia trampolina dla dzieci i nie tylko, jest to, że pomaga poprawić koordynację ruchową. Jest to ważne dla wszystkich, niezależnie od grupy wiekowej. Korzystanie z trampolin ogrodowych pomaga w budowaniu umiejętności motorycznych, które zaczynają się pogarszać wraz z wiekiem. Odbijanie pobudza receptory w twoim ciele, poprawiając w ten sposób stabilność i minimalizując obrażenia i wypadki.

Jak wybrać trampolinę?

Jeśli pragniesz wrócić zdrowego i aktywnego życia, ale brakuje Ci motywacji powinieneś kupić trampolinę już dziś - to samo tyczy się aktywizacji fizycznej naszych dzieci. Dzięki niej połączysz poprawę swojego stanu zdrowia z dobrą zabawą.
Jeśli faktycznie zdecydujesz się na zakup trampolin ogrodowych, należy teraz wybrać najlepszą trampolinę dla nas z pośród dostępnych na rynku produktów. Informacji na których należy się skupić nie ma wiele, ale zawsze trzeba je mieć na uwadze - dla osób w jakim wieku jest przeznaczona trampolina, czy ma ona służyć stricte do fitness, czy może tylko do rekreacji, jaki jest poziom bezpieczeństwa oraz jaka jest dostępność interesujących nas produktów w wybranym przez nas sklepie - jednak lepiej dobrze wybrać trampolinę, niż wziąć to co akurat jest na stanie, żeby potem nie żałować swojego zakupu.
Kluczowy jest również jej rozmiar w zestawieniu z ilością miejsca, jaką posiadamy na działce lub w ogrodzie - żeby nie wchodzić w szczegóły, im większa trampolina tym lepiej, o ile nie dominuje ona kompletnie całej przestrzeni ogrodu. Niegdyś koniecznością było zachowywanie przynajmniej metra niezajętej przestrzeni na trawniku w celu zabezpieczenia ewentualnych upadków, ale aktualnie absolutna większość trampolin sama dba o poziom bezpieczeństwa za pomocą siatek asekuracyjnych wokół trampoliny.

Ile kosztuje trampolina

Zakup trampoliny może być sporą inwestycją, ale nie musisz się martwić, ponieważ jest coś na każdy budżet! Dobrą trampolinę ogrodową można znaleźć w dobrych sklepach internetowych za mniej niż 300zł. Oczywiście razem z wielkością trampoliny rośnie również cena - Ogólnie rzecz biorąc, im mniejsza trampolina, tym tańsza. Trampoliny prostokątne kosztują więcej niż trampoliny okrągłe, a trampoliny naziemne są nieco mniej niż kompletny zestaw trampoliny tej samej wielkości. Wybierając trampoliny montowane w ziemi muszą wziąć pod uwagę koszty związane z instalacją.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty