Ubezpieczenie podróżne - jak wybrać najlepsze przed wyjazdem

Ubezpieczenie podróżne - jak wybrać najlepsze przed wyjazdem

Tematyka ubezpieczeń turystycznych dla wielu osób wciąż wydaje się bardzo skomplikowana – mnóstwo ofert i różnorodny zakres ochrony sprawiają, że trudno podjąć decyzję dotyczącą zakupu polisy przed wyjazdem. O czym nie możesz zapominać, przeglądając dostępne ubezpieczenia podróżne?

Ubezpieczenie turystyczne na wakacje


Urlop to wyjątkowy czas, kiedy można odpocząć od stresów dnia codziennego i oddać się błogiemu relaksowi. Te kilka dni, a czasem nawet tygodni, to doskonała okazja do odpoczynku od pracy i innych zajęć. Oczywiście sama podróż także w pewnym sensie bywa angażująca, szczególnie na etapie jej planowania i przygotowań do wyjazdu. Trzeba spakować bagaże, zarezerwować noclegi, bilety i wiele innych. Świetnym sposobem na poradzenie sobie z zamieszaniem przed wyjazdem jest stworzenie checklisty, na której znajdą się wszystkie niezbędne przedmioty do zabrania i sprawunki do załatwienia.

Choć wiele osób wciąż o tym nie pamięta, w poczet przygotowań do wakacji należy wpisać również zakup właściwego ubezpieczenia turystycznego. Obecna oferta jest bardzo rozbudowana, warto więc sprawdzić, czym sugerować się, przeglądając dostępne możliwości. Może bowiem okazać się, że nie potrzebujesz wszystkich elementów polisy, z drugiej strony lepiej też nie pominąć istotnego zakresu ochrony. Dlatego też jednym z pierwszych kroków przygotowań do urlopu powinno być wybranie najlepszego ubezpieczenia podróżnego.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie podróżne?


Jak wspomniano, dostępne oferta ubezpieczeń turystycznych jest bardzo rozbudowana, nie znaczy to jednak, że dokonanie wyboru jest łatwe. Niektórzy decydują się na kupno pierwszej lepszej polisy znalezionej w sieci lub po prostu najtańszej propozycji z biura, co jednak bardzo rzadko ma jakikolwiek sens. Często w takich sytuacjach po zapoznaniu się z warunkami ubezpieczenia okazuje się, że w rzeczywistości gwarantuje ono bardzo ograniczoną ochronę. A co niezwykle istotne – dobre i skuteczne ubezpieczenie wcale nie musi być drogie, często jego koszt jest w przeliczeniu na dzień pobytu niższy niż koszt lunchu w miejscu docelowych wakacji.

Sama lokalizacja pobytu jest bardzo istotna przy wyborze najlepszego ubezpieczenia turystycznego. Wynika to z faktu, że w niektórych krajach odgórne przepisy narzucają nie tylko konieczność posiadania polisy ubezpieczeniowej, ale również niektóre jej warunki. Z takimi regulacjami spotkasz się choćby podczas wyjazdu do Rosji, Chin czy Stanów Zjednoczonych. Warto tu jednak zwrócić uwagę, że wskazane wartości dotyczące polisy są jedynie minimalnym poziomem ochrony, czasem więc zalecane jest wybranie ubezpieczenia gwarantującego większe kwoty gwarantowane i wypłaty odszkodowania.

Nieco inaczej trzeba też postępować zależnie od tego, czy samemu organizujesz wakacje, czy też korzystasz z usług biura podróży. W tym drugim przypadku w momencie zakupu wycieczki jesteś objęty podstawowym ubezpieczeniem, które gwarantuje jedynie minimalną ochronę podczas urlopu. Z tego powodu przed nabyciem podróży zapoznaj się dokładnie z warunkami polisy oraz sumami gwarantowanymi. Zgodnie z powszechnie przyjętymi normami uznaje się, żeby podczas wyjazdów w Europie minimalna suma gwarantowana wynosiła 30 000 euro (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego zapewnia jedynie 20 000 euro), a przy podróżach na inne kontynenty co najmniej 60 000 euro.

Przeglądając dostępne oferty ubezpieczenia, musisz również przyjrzeć się zawartości polisy. Należy uzależnić ją od tego, co planujesz robić podczas urlopu, poziom ochrony zależy bowiem od tego, jakie ryzyko związane jest z zorganizowanymi aktywnościami. Bazowe ubezpieczenie podróżne powinno zawierać:
  • ubezpieczenie kosztów leczenie – dotyczy to m.in. pokrycia kosztów wizyt lekarskich, leczenia ambulatoryjnego i transportu medycznego,
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – to ubezpieczenie gwarantuje uzyskanie odszkodowania np. w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • ubezpieczenie Assistance – gwarantuje pomoc w nagłych wypadkach, pokrywa koszty m.in. transportu medycznego do kraju czy transportu zwłok do kraju.


Koniecznie rozważ także kupno dodatkowych polis ubezpieczeniowych, biorąc przy tym plan swoich wakacji oraz osobistych potrzeb. Zależnie od tego, możesz również nabyć:
  • rozszerzenie polisy dla rekreacyjnego uprawiania sportów lub sportów wysokiego ryzyka,
  • ubezpieczenie od zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych, które stanowi rozszerzenie podstawowego ubezpieczenia kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie bagażu na wypadek jego zaginięcia, uszkodzenia lub kradzieży,
  • ubezpieczenie od biernego uczestnictwa w aktach terroru – to o tyle ważne, że takie okoliczności często wyłączają biuro ubezpieczeniowe z odpowiedzialności,
  • ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z uczestnictwa z wyjazdu lub jego skrócenia, dzięki niemu otrzymasz rekompensatę w przypadku rezygnacji lub skrócenia wyjazdu z takich powodów, jak choroba bliskiej osoby lub śmierć członka rodziny.


Jeśli chcesz wybrać najlepsze ubezpieczenie podróżne, weź pod uwagę wiele czynników, które decydują o finalnej ochronie podczas urlopu. Choć nikt nie planuje nieszczęśliwych wydarzeń podczas błogiego wypoczynku, warto zabezpieczyć się na wszystkie okoliczności, aby w spokoju oddać się relaksowi i najlepszej zabawie na wakacjach.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty