Większe poczucie pewności za kierownicą gwarancją bezpieczeństwa

Większe poczucie pewności za kierownicą gwarancją bezpieczeństwa

Zaliczenie egzaminu na prawo jazdy z pozytywnym skutkiem jest wydarzeniem, na które czeka wielu młodych Polaków. Miłośnicy motoryzacji nie wyobrażają sobie życia bez samochodu, a prowadzenie pojazdu traktują jako jedną z najprzyjemniejszych rzeczy dnia codziennego. Zasiadanie za kierownicą auta czy też motocykla nie wiąże się jednak wyłącznie z przyjemnością, ale również z dużą odpowiedzialnością za siebie, pasażerów oraz innych użytkowników ruchu ulicznego.

Zwiększające się natężenie ruchu na drogach
Jak wynika z raportu Komendy Głównej Policji, na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat liczba zarejestrowanych pojazdów w Polsce zwiększyła się o ponad siedem i pół miliona, z czego aż sześć milionów to samochody osobowe, 650 tys. ciężarówki, natomiast ponad 450 tys. to wzrost liczby motocykli. Stale rosnąca liczba pojazdów, jak również położenie naszego kraju w Europie, sprzyjające międzynarodowemu transportowi, sprawiają, że niemal o każdej porze dnia mamy do czynienia z dużym natężeniem ruchu ulicznego. Jest to jeden z czynników, który powinien skutkować zachowywaniem szczególnej ostrożności, wzmożonej czujności oraz zasadą ograniczonego zaufania w stosunku do pozostałych użytkowników dróg publicznych. Bardzo ważną kwestią jest nabycie odpowiedniej pewności siebie za kierownicą, aby unikać stresu, szczególnie podczas poruszania się w dużych aglomeracjach w godzinach szczytu.

Zbyt duża pewność siebie nie jest dobrą cechą wśród kierowców
Wielu młodych kierowców zasiadając za kierownicą samochodów i motocykli popełnia wiele błędów. Jest to spowodowane posiadaniem zbyt dużego zaufania w stosunku do własnych umiejętności, co często skutkuje brawurową, niebezpieczną jazdą. Według raportu Komendy Głównej Policji, kierowcy w wieku 18-24 lat są grupą charakteryzującą się najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 000 populacji. Brak doświadczenia i duża skłonność do ryzyka są głównymi winowajcami takiego stanu rzeczy. Jednak nie tylko młodzi kierowcy, ale również prowadzący pojazdy z wyższych grup wiekowych powinni zachowywać rozwagę na drodze i świecić dobrym przykładem.

Pomocne kursy doszkalające
Świeżo upieczeni kierowcy, nieczujący się za kierownicą wystarczająco pewnie, lub osoby, które tylko sporadycznie jeździły samochodem lub jednośladem i zmuszone są zmienić swoje przyzwyczajenia z różnych powodów, powinny skorzystać z kursów doszkalających. Jest to szczególnie ważne, jeśli we wcześniejszym czasie nie uczestniczyło się w ruchu miejskim o dużym natężeniu, a może się to stać codziennością w przypadku dojazdów do nowej pracy. Kursy doszkalające nie tylko dają możliwość jeżdżenia w wybranej przez siebie części miasta, ale również przypomnienia sobie przepisów i zasad panujących w ruchu drogowym. Jeżeli ktoś mieszka w Warszawie i chciałby zdać prawo jazdy na motor Gazelka jako szkoła jazdy oferuje nie tylko pełny kurs, ale również dodatkowe godziny doszkalające.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty