Wielofunkcyjne urządzenia do opłat drogowych w Europie. Jak dokonać właściwego wyboru?

Wielofunkcyjne urządzenia do opłat drogowych w Europie. Jak dokonać właściwego wyboru?

Opłaty drogowe obowiązują prawie we wszystkich krajach europejskich. W państwach z dobrze rozwiniętą siecią dróg i autostrad (Niemcy, Austria, Francja i Włochy) wysokość opłat za przejazd zależy zazwyczaj od liczby osi ciężarówki, jej masy i klasy emisji spalin. W krajach o gorszej infrastrukturze (kraje bałtyckie, Rumunia) opłaty naliczane są najczęściej w oparciu o liczbę dni, w ciągu których pojazd znajduje się w regionie.

Do 2018 roku jednym z największych problemów sektora transportowego było to, że niemalże każdy kraj posiadał własny system opłat, przez co ciężarówki mogły być wyposażone nawet w 10 (!) różnych urządzeń OBU jednocześnie. Stanowiło to realne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu (trudno sobie wyobrazić, żeby kierowca za każdym razem zdejmował wszystkie niepotrzebne urządzenia). Na szczęście pojawił się system EETS (European Electronic Toll Service), umożliwiający korzystanie z jednego urządzenia.

Wydawało się, że przewoźnicy mogą swobodnie odetchnąć. Jednak nie na długo. Rozwiązanie jednego problemu doprowadziło do powstania kolejnego: które urządzenie wielofunkcyjne wybrać. Europejski system opłat drogowych jest postrzegany przez wielu jako prawdziwa łamigłówka, składająca się z kilkunastu systemów krajowych i regionalnych. Nawiasem mówiąc, obecnie za przejazd po autostradach UE możemy płacić poprzez 7 multi-OBU. Jak się zatem nie pogubić i wybrać odpowiednie urządzenie?

Wielofunkcyjne urządzenie do obsługi myta – jakie wybrać? Celem europejskiego systemu EETS jest uproszczenie i automatyzacja uiszczania opłat – jedno urządzenie, jeden kontrakt i wiele dodatkowych korzyści. Z tego powodu przy wyborze urządzenia należy zwrócić uwagę na technologię leżącą u podstaw jego działania – GNSS (Global Navigation Satellite System) lub DSRC (technologia mikrofalowa).

System DSRC działa we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Austrii i Portugalii, a GNSS – w Belgii, Niemczech i Bułgarii. Urządzenia pokładowe nie zawsze spełniają wymogi techniczne (np. OBU odpowiednie dla włoskich dróg nie zadziała w Niemczech). Jednak niektóre moduły są wyposażone w hybrydową technologię radiową, co oznacza, że ​​opłaty mogą być rejestrowane i naliczane na podstawie zarówno DSRC, jak i GNSS (Dedykowana Komunikacja Krótkiego Zasięgu i Globalny System Nawigacji Satelitarnej). Są to ogólnoeuropejskie urządzenia pokładowe zgodne z systemem EETS.

Wynika z tego, że technologia urządzenia określa listę krajów, w których można dokonywać płatności. Dlatego należy poszukać takiego rozwiązania, które najlepiej odpowiada potrzebom firmy. Dodatkowo w wielu urządzeniach pokładowych przewidziana jest możliwość opłacania parkingów, mostów i tuneli.

Moment na optymalizację kosztów firmy transportowej

Trzecim ważnym czynnikiem jest wysokość abonamentu i ewentualne dodatkowe koszty. Usługodawca powinien uczciwie i szczegółowo poinformować o wszystkich szczegółach. Więcej o wyborze odpowiednich urządzeń pokładowych radzi Katarzyna Zwierowicz, ekspert ds. płatności za drogi w E100.

Obecnie mamy właściwy moment na optymalizację wydatków, w tym opłat za drogi. Dlatego już tej jesieni na naszych klientów czeka przyjemna niespodzianka – urządzenie pokładowe E-BOX, certyfikowane przez EETS. O ile pojawienie się jednolitego systemu opłat drogowych pomogło radzić z różnymi fragmentami europejskiej łamigłówki, o której wspomniano wyżej, to nasze nowe OBU umożliwia współdziałanie ze wszystkimi komponentami systemu na nowym, inteligentnym poziomie.

E-BOX zapewnia dostęp do płatnych dróg we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Belgii, Niemczech i Bułgarii, a także parkingów i tuneli. W tym roku planujemy również rozszerzyć naszą ofertę o Węgry. W późniejszej perspektywie urządzenie pozwoli na uiszczanie opłat za drogi w Szwajcarii i we Włoszech, dodatkowo planowane jest wprowadzenie usługi GPS.

Oprócz szerokiego zasięgu geograficznego, oczywistym atutem E-BOX jest pełna kontrola wydatków: wszystkie transakcje są dostępne każdego dnia na koncie użytkownika. Dodatkowo pomaga również optymalizować wydatki poprzez usługę zwrotu podatku VAT. Wszystkie rozliczenia i jedna umowa – od E100.

Ile kosztuje E-BOX? Nasza atrakcyjna oferta abonamentowa nie wiąże się z żadnymi ukrytymi opłatami, oferujemy przejrzyste i korzystne warunki. Z naszej strony zapewniamy szybki proces rejestracji i dostawy urządzenia.

OBU można zamówić dzwoniąc pod numer +48 58 500 22 00 (3). Już po kilku dniach będziesz mógł cieszyć się komfortową jazdą po europejskich autostradach bez ograniczeń.

Więcej na stronie: https://e100.eu/pl/products/multiurzadzenia


Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega