Wybieramy dobry transmiter samochodowy

Wybieramy dobry transmiter samochodowy

Jazda samochodem z pewnością staje się o wiele przyjemniejsza, gdy towarzyszy nam ulubiona muzyka. Dzięki niej czas płynie szybciej i łatwiej o dobrą atmosferę podczas podróży. Niestety, nie wszystkie radia samochodowe są wyposażone w odtwarzacz płyt CD bądź port USB. Szczególnie praktyczne wydaje się to ostatnie rozwiązanie, gdyż nagranie muzyki na pendrive jest szybkie i proste. Jak się okazuje, skorzystać mogą z niego także osoby, których radio samochodowe nie posiada portu USB. Wystarczy zainwestować w transmiter FM.

Transmiter samochodowy - co to jest i jak działa?


Transmiter FM to niewielkie urządzenie służące do transmisji muzyki z jednego urządzenia do drugiego. W tym przypadku z zewnętrznego nośnika na zestaw audio w samochodzie. To idealne rozwiązanie dla osób, które podczas jazdy samochodem chcą słuchać ulubionej muzyki. Transmiter przesyła dźwięk do radia z innego urządzenia, z którym łączyć się może poprzez USB lub bezprzewodowo za pomocą Bluetooth. Przesyłanie dźwięku możliwe jest dzięki wykorzystaniu pasma częstotliwości (należy wybrać jedną częstotliwość, zarówno w samochodowym radiu, jak i na naszym transmiterze). Większość transmiterów zasilana jest poprzez podłączenie do samochodowego gniazda zapalniczki. Wymagają także sparowania z zewnętrznym nośnikiem. Jeśli będzie to smartfon lub tablet, należy na urządzeniu mobilnym zainstalować dedykowaną aplikację i połączyć się z transmiterem przez Bluetooth.

Funkcjonalność transmitera FM


Transmiter samochodowy wykorzystywany jest przede wszystkim do odtwarzania muzyki. Tego rodzaju akcesorium wybierają najczęściej osoby, które posiadają radia samochodowe bez wejścia USB. Zaawansowane urządzenia pozwalają jednak na znacznie więcej. Zastąpić mogą, chociażby zestaw głośnomówiący, co umożliwi prowadzenie rozmów telefonicznych podczas jazdy, a także słuchanie komunikatów nawigacyjnych. Co więcej, dzięki nim naładujemy np. smartfon.

Jakie parametry będą istotne?


Podczas wyboru transmitera samochodowego, warto sprawdzić wybrane parametry. Zalicza się do nich m.in. zasięg urządzenia. Bardziej zaawansowane mają zasięg nawet do 10 metrów. Najistotniejsze będzie zasilanie. Zdecydowana większość urządzeń tego typu jest dostosowana do napięcia 12 V, gdyż właśnie takie znajduje się w samochodach osobowych. Jeśli zamierzamy korzystać z transmitera w ciężarówce, to należy poszukać urządzenia dostosowanego do 24 V. Co ciekawe, niektóre z nich mają wbudowany akumulator. Ponadto, niektóre modele wyposażone są w slot na kartę SD. Pozwala to na zgranie muzyki na kartę. Przydatny będzie również moduł Bluetooth i pilot do wygodniejszego sterowania. Jeżeli zależy nam na atrakcyjnej cenie, to warto zdecydować się na transmiter samochodowy z emanta.pl.

Czy warto zainwestować w transmiter samochodowy?


Transmitery FM to kompaktowe, a co za tym idzie poręczne urządzenia. Ich niewątpliwą zaletę stanowi niska cena, która wynosi zazwyczaj od 20 do maksymalnie 100 złotych. Zakup transmitera nie będzie więc dużym wydatkiem, a zyskamy szereg praktycznych funkcjonalności. Zdarza się jednak, że w tle występują szumy, co ma wpływ na jakość dźwięków. W większości przypadków nie powinny jednak odbijać się negatywnie na walorach dźwiękowych słuchanej muzyki.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty