Wybierasz się na ferie zimowe z rodziną? Oto kilka sposobów na kreatywny i bezpieczny zimowy wypoczynek

Wybierasz się na ferie zimowe z rodziną? Oto kilka sposobów na kreatywny i bezpieczny zimowy wypoczynek

Ferie zimowe w Polsce, w zależności od konkretnego województwa, przypadają na styczeń i luty. Najczęściej wyruszamy w nasze pięknie polskie góry – Tatry, Karkonosze, Pieniny czy Bieszczady. Wiele rodzin, a także grup znajomych decyduje się na wyjazd za granicę. Od wiele lat dużą popularnością cieszą się Alpy oraz Dolomity. Choć mróz szczypie w uszy, to i tak kochamy zimę i zimowe sporty.

Zimowe aktywności gwarantują świetną zabawę
Kto z nas nie lubi ekscytującej jazdy na nartach czy snowboardzie. Wyobraź sobie piękny alpejski krajobraz w mroźny i słoneczny dzień, a potem zjazd ze stromej góry. Właśnie to kochamy najbardziej! Jednak adrenaliny i zimowego szaleństwa dostarczą nam nie tylko narciarstwo i snowboard. Od kilku lat dużą popularnością cieszą się inne sporty zimowe.

Po pierwsze, coraz chętniej jeździmy na łyżwach, choć kojarzą nam się z nieskończoną liczbą wywrotek. Jednak to aktywność, która dostarcza nam mnóstwo korzyści zdrowotnych, między innymi wpływa na lepszą elastyczność stawów, wzmacnia nasze mięśnie i poprawia układ sercowo-naczyniowy.

Po drugie, w niektórych miejscach możesz skorzystać ze specjalnych torów saneczkowych. Dostarczają one świetnej zabawy nie tylko dzieciom, lecz także dorosłym. W przeciwieństwie do innych zimowych aktywności, sanki należą do bezpiecznej formy aktywności. W bardzo niewielu przypadkach możesz dojść do wypadku.

Jeśli nie próbowaliście jeszcze snow raftingu czy snow tubingu, konieczne sprawdźcie! Ten rodzaj aktywności oferuje genialną zabawę. Instruktor prowadzi skuter śnieżny, do którego przyczepiony jest ponton. Pokonujemy trasę przy wysokich zaspach śnieżnych. Jazda dostarcza uczestnikom niesamowitej dawki emocji. Nie należy do niebezpiecznych sportów.

Jeśli jesteś miłośnikiem kitesurfingu, na pewno wiesz, że istnieje jego zimowa odsłona pod nazwą snowkiting. Poruszamy się na nartach lub snowboardzie, a ręka sterujemy latawcem. To bardzo dobry sposób dla osób, którym znudziła się jazda na stoku i szukają nowych wrażeń.

Jeżeli preferujesz spokojniejszy odpoczynek, zawsze możesz wybrać energiczny spacer górskim szlakiem. Godzinny spacer w szybkim tempie poprawi nasze krążenie, kondycję oraz samopoczucie.

Ubezpieczeni turystyczne
Zimowe aktywności gwarantują świetną zabawę, ale często bywają niebezpieczne dla naszego zdrowia. Zjazd po śliskiej i stromej górce może skończyć się nieszczęśliwym upadkiem. Nawet podczas spaceru może ci się niefortunnie przekręcić noga w wyniku oblodzonej nawierzchni. Kontuzje w postaci skręcenia, zwichnięcia czy złamania wymagają natychmiastowej interwencji lekarza. Jeśli nie wykupiłeś ubezpieczenia turystycznego, będziesz musiał ponieść wysokie koszty leczenia. Pamiętaj, że za granicą, w zależności od danego kraju, mogą być niewyobrażalnie wysokie. Z tego względu, nigdy nie pomijaj kwestii ubezpieczenia przed wyjazdem. Firmy ubezpieczeniowe oferują nam bardzo dużo korzystnych pakietów, które możemy dopasować do celu naszego wyjazdy i aktywności fizycznej, którą będziemy podejmować (dowiedz się więcej, ubezpieczenia turystyczne SINGAL IDUNA).

Baw się wspaniale z rodziną i przyjaciółmi, ale zawsze z rozsądkiem
Na nudę w ferie zimowe nie możesz narzekać. Różnorodność sportów zimowych jest ogromna. Każdy może wybrać coś dla siebie – łagodniejszą formę aktywności lub tę bardziej ekstremalną. Pamiętajmy, aby z nadmiarem szaleństwa nie przesadzać. Sporty zimowe są niestety bardzo kontuzyjne. Co roku, dochodzi do ogromnej liczby wypadków podczas wyjazdów. Wynikają one z nieszczęśliwych sytuacji, na które nie mamy wpływu, ale bywa także, że to z naszej nieuwagi lub lekkomyślności padamy ofiarom wypadków. Nie musimy jednak rezygnować z dobrej zabawy. Po prostu myślmy rozsądnie, a na każdy wyjazd pamiętajmy, aby chronić swoje zdrowie polisą turystyczną.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin