Wybór najtańszej składki OC - czy zawsze musi być trudny?

Wybór najtańszej składki OC - czy zawsze musi być trudny?

Składka OC jest obowiązkowa dla każdego kierowcy. Gdy stajemy przed wyborem towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym wykupimy polisę OC, bardzo często pojawia się problem wysokości opłat. Czy możliwe jest jej obniżenie? Jak wybrać tę najtańszą?

Sytuacja na rynku ubezpieczeniowym w Polsce a składki OC


Ostatnie kilka lat było bardzo nerwowych dla kierowców. Składki na polisy OC nieustannie rosły, drenując portfele właścicieli aut, nawet jeśli ubezpieczenie było zawierane przez osobę, która ma wiele lat bezszkodowości, a aktywne prawo jazdy – nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Sytuacja zaczęła się zmieniać w 2018 i w 2019 roku. Zgodnie z szacunkami obecnie średnia cena polisy OC w Polsce kształtuje się na poziomie nieco ponad 700 złotych. Różnice w cenach polis, jeśli chodzi o różne towarzystwa ubezpieczeniowe, mogą sięgać tymczasem nawet kilkudziesięciu procent. To sporo, ponieważ w ten sposób stracimy od kilkuset do ponad tysiąca złotych (np. przy aucie z określonym silnikiem lub w przypadku wystąpienia w ostatnich latach szkód). Na szczęście istnieją sposoby na to, by znaleźć ofertę korzystną pod względem finansowym i chodzi tutaj nie tylko o nierozkładanie polisy na raty.

Jak znaleźć polisę z najtańszą składką OC?


Aby znaleźć najtańszą składkę ubezpieczenia OC dla auta osobowego, nie trzeba marnować dużo czasu, udając się z wizytą do kilku towarzystw ubezpieczeniowych lub kontaktując się z nimi telefonicznie. Obecnie dzięki Internetowi możliwe jest bardzo szybkie porównanie ofert, jeśli udostępni się swoje podstawowe dane osobowe (a więc imię i nazwisko, PESEL, datę wydania prawa jazdy, stan cywilny i zawód) oraz szczegółowe dane dotyczące samochodu (czyli jego konfiguracji i pochodzenia). Wystarczy skorzystać z jednej z popularnych porównywarek dostępnych bezpłatnie online, jak np. mFind, gdzie najważniejsze informacje do kalkulacji składki ubezpieczeniowej wpisuje się z wykorzystaniem specjalnego, interaktywnego formularza. Wyniki kalkulacji składki OC w takiej porównywarce dostępne są już w ciągu kilkudziesięciu sekund! Dzięki szerokiemu wyborowi towarzystw ubezpieczeniowych (w porównywarce jest ich zwykle kilkadziesiąt i są to towarzystwa sprawdzone, o dużej renomie) można znaleźć ofertę ubezpieczenia OC, która będzie bardzo atrakcyjna cenowo.

Czy cena OC w porównywarce będzie zgodna z rzeczywistością?


Wpisując dane w porównywarce ubezpieczeń OC, nie trzeba się martwić o to, że kalkulacja będzie różniła się od tej podanej w agencji ubezpieczeniowej konkretnego towarzystwa. Taka porównywarka przy dokonywaniu kalkulacji łączy się bowiem z systemem teleinformatycznym każdego z towarzystwa. Gdy znajdziemy korzystną pod względem finansowym ofertę ubezpieczenia OC, nie spotkamy się z przypadkiem, że po jej wyborze będziemy musieli zapłacić za polisę więcej niż w kalkulacji, o ile w interaktywnym formularzu wszystkie dane zostały przez nas podane prawidłowo. Wybrane z listy ubezpieczenie można wykupić zarówno osobiście, udając się do najbliższej agencji ubezpieczeniowej, jak i online, jeśli zależy nam na czasie. Porównywarka pozwala zatem na załatwienie korzystnego ubezpieczenia na odległość, nawet gdy agencja danego towarzystwa nie znajduje się w naszej miejscowości. To zatem doskonałe rozwiązanie dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty