Wycieczka do Moskwy - co warto zobaczyć w stolicy Rosji?

Wycieczka do Moskwy - co warto zobaczyć w stolicy Rosji?

Moskwa jako największe europejskie miasto jest jednym z obowiązkowych punktów na mapie podróży niemalże wszystkich turystów. Stolica Rosji co roku przyciąga rzesze podróżnych swą bogatą i różnorodną architekturą, malowniczymi zabytkami, a także urokliwymi i barwnymi uliczkami. Wycieczka do Moskwy pozwala na zderzenie się z dwoma różnymi kulturami: wschodnio- i zachodnioeuropejską.

O czym warto pamiętać, zanim udamy się na wycieczkę do Moskwy?
Podstawową kwestią, o której warto pamiętać, zanim wybierzemy się na wycieczkę do Moskwy jest obowiązek posiadania wizy turystycznej (jej koszt nie jest zbyt wygórowany i wynosi ok. 60 zł). Dla wielu osób jest to poważny problem, zresztą zupełnie niesłusznie, ponieważ w większości przypadków wydanie tego typu wizy to czysta formalność. Kolejnym ważnym elementem podróży do Moskwy jest transport — polecanym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty Polskich Kolei Państwowych i udanie się na wycieczkę do Rosji pociągiem. Podróż do Moskwy z Warszawy lub z Siedlec komfortowym pociągiem nocnym z miejscami sypialnymi można potraktować jako dodatkową przygodę.


Dlaczego warto wyjechać do Moskwy?Większości z nas Rosja kojarzy się z dzikością, tajemniczością i niezwykle bogatą historią. Stolica tego kraju co roku przyciąga rzesze turystów, chcących poznać, chociażby namiastkę macierzystego państwa znanych osobistości: Czechowa, Gorkiego, Puszkina Dostojewskiego, Bułhakowa czy Carycy Katarzyny. Na wycieczkę do Moskwy warto udać się także po to, by zobaczyć społeczny kontrast, który jest jednym z głównych atrybutów Rosji.
Najbardziej znane zabytki w Rosji

Wybierając się na wycieczkę do Moskwy, warto wcześniej sporządzić listę miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić. Na takiej liście z całą pewnością muszą się znaleźć, takie miejsca i zabytki, jak:
  • Plac Czerwony (Plac Rewolucji), który jest najbardziej znanym miejscem w stałej stolicy Rosji. Ma on 330 m długości i 70 m szerokości. Ten wielki, wybrukowany plac jest powszechnie uznawany za serce Rosji. Warto go zobaczyć przede wszystkim z tego powodu, że jest on ważną sceną wydarzeń historycznych — to właśnie na Placu Czerwonym odbywało się wiele ważnych uroczystości (zarówno świeckich, jak i kościelnych).
  • Kreml moskiewski, obecnie oficjalna siedziba prezydenta Rosji, jest zespołem budowli świeckich i sakralnych, otoczonych potężną fortyfikacją. Miejsce to warto zobaczyć w głównej mierze ze względu na imponujące rozmiary, a także kunszt architektoniczny, który odzwierciedla się w finezyjnych detalach. W kompleks budynków Kremla wchodzi m.in.: Pałac Patriarchy, Cerkiew Dwunastu Apostołów, Dzwonnica Iwana Wielkiego i Wielki pałac kremlowski.
  • Sobór Wasyla Błogosławionego, który uchodzi za jedną z najbardziej charakterystycznych budowli Moskwy. Usytuowany jest on na Placu Czerwonym, w sąsiedztwie siedziby władz Rosji — Kremla. Ta symboliczna budowla Rosji zachwyca rzesze turystów swą bogatą i żywą kolorystyką, a także finezyjnymi detalami, które zdradzają kunszt architekta. Sobór Wasyla Błogosławionego został wybudowany w XVI w. na zlecenie Iwana Groźnego. Co ciekawe, od lat 90. ubiegłego wieku Cerkiew ta widnieje na liście UNESCO.
  • Wieża telewizyjna Ostankino to propozycja adresowana do fanów współczesnej architektury. Została ona wzniesiona na cześć 50. rocznicy wybuchu rewolucji październikowej. Warto ją zobaczyć, chociażby dlatego, że jest to najwyższa budowla w Europie.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin